Ünlüler

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Dünya çapında bir star olmayı başaran ünlü sanatçı bulunduğu noktaya gelene kadar bir çok sıkıntı yaşamış ancak bunları çok profesyonel şekilde atlatmayı başarmıştır. Bu güne kadar zaman gelmiş vatan haini ilan edilmiş, zaman gelmiş milli gururumuz olarak göğsümüzü kabartmıştı. Bu zorlu yükseliş esnasında hakkında asıllı veya asılsız bir çok haber yer almış ancak bir çoğu sonuca ulaşmadan unutulmuştu. İşte Megastar’ın bilinmeyen 15 özelliği.

Tarkan’nın İsminin Anlamı ve Veriliş Sebebi

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Frankfurt doğumlu olan Megastar Tarkan’ın ismini veren dedesi Teşkilat-ı Mahsusa’nın liderlerinden Ali Dursun Bey. I. Dünya savaşında mücadele etmiştir. Tekneler ile Anadolu’ya silah taşımıştır. Rusya ve İngiltere’ye karşı savaşlar kazanmıştır. Gerçek bir Türk olduğunu kanıtlamak adına torununa Tarkan ismini vermiştir. Bugün Tarkan dedesinin harp ettiği ülkelerde konserler vererek insanların sevgi ve sempatisini kazanmaktadır.

 

Musiki İle Bağlantisi

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Genç yaşlarda Üsküdar Musiki Cemiyetinden yolu geçen yıldız 1992 yılında müzik piyasasına pop müzik ile giriş yapmayı tercih etmiştir. Aldığı eğitim ve müzik kalitesi Türk Sanat Müziği kökenlidir. Ünlü olmadan önceki vakitlerde düğünler ve eğlencelerde Türk Sanat Müziği söyleyen Tarkan bugünler özüne dönerek bir muziği albümü çıkarmıştır.

[irp]

Nasıl Mega Star Oldu?

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Dünya çapında bir marka olmasının ilk adımı Sezen Aksu’dan aldığı A Acayipsin isimli şarkı sayesinde başlamıştır denilebilir. Bu şarkının peşine gelen şarkılarda sıradan bir pop müzik sanatçısı olan Tarkan yoğun talepler doğrultusunda büyük stadyum konserleri vermiş çok çalışarak bugünkü şanına ulaşmıştır.

 

Amerika’ya Gitme Nedeni

Uzun zamandır Amerika’da yaşayan Tarkan’nın oraya gitme sebebi ingilizce öğrenme arzusudur. Türkiye içinde konserler vererek Dünya starları gibi ulusal bir sanatçı olan Tarkan’ın yabancı evrensel şarkıcılardan tek eksiği ingilizce bilmemesiydi. İngilizce öğrenmek ve Dünya çapında megastar olmak adına Amerika yollarına düştü.

 

Tarkan’a Destek Olan Menejerler

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Tarkan’ın yurt dışında bu kadar ünlü olmasının sebeplerinden biri destekçileri ve menejerleri Ahmet San, Ahmet Ertegün’dür. Yurt dışı bağlantıları olan isimlerin yardımı ile bir çok avrupa ülkesinde konserler vermiş bu sayede Dünya’dan önce kendini komşu Avrupa ülkelerine tanıtma fırsatı bulmuştur.

 

Askerliğe Karşı Çıkma Sebepleri

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Yavaş yavaş yurt dışında üne kavuşan Tarkan Türkiye’de yaptığı bir röportajda askere gitmem diyerek tüm tepkileri üzerine çekmişti. Bunun asıl sebebi aslında korku ve zaman kaybı değildi. Dedesi önemli bir subay olan birinden böyle bir davranış beklenemezdi. Askerliğe karşı çıkma sebebi savaşlara inanmaması ve silahların anlamsızlığıydı. O dönem doğu bölgeside olan savaşlara dikkat çekti. Ancak yaptığı bu açıklama yeterli olmadı ve bir anda vatan haini ilan edildi.

 

Tek Şarkı İle Yükselişi Yakalaması

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Şımarık şarkısı ile kendisini ve ülkemizi dünyaya tanıtan megastarın macerası aslında tam da bu noktada başlıyor. Universal müzik yapım şirketinin Fransa ayağı Tarkan’a şımarık şarkısı ile bir single çıkarttı ve bu tek şarkı avrupadaki müzik listelerinde beklenmeyen şekilde üst sıralarda yerini aldı. Her yerde bu şarkı çalıyor ve insanların dikkatini çekmeyi başarıyordu. Rusya’da en hit parça olarak seçildi. Türkiye’de vatan haini ilan edilmesinin hemen ardından bu şekilde bir çıkış yapması az da olsa insanların milli duygularını kabartıyordu.

 

Türkiye’ye Kendini Affetirmesi

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Bedelli askerliğin çıktığı dönemlerde bu haktan faydalanmak isteyen Tarkan Türk milletinin kalbinin kırıklığının farkındaydı ve bu durumu düzeltmek adına 1999 yılında gerçekleşen Marmara depreminde, depremzedeler yararına hiç bir ücret almadan konserler verdi. Ve yeniden kahraman olarak anılmaya başladı.

 

Rusya’nın Tarkan Sevgisinin Nedenleri

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Hayran kitlesinin büyük bir çoğunluğu bayanlardan oluşan Tarkan Dudu Dudu şarkısını çıkardığı zamanlarda Türkiye’de en çok satan albüm 300 bin iken Tarka’nın albümü Rusya’da 1 milyon satmıştır. Dedesinin bir zamanlar savaştığı halk torununun şarkıları ile kendinden geçiyordu. Tarkan’ı o kadar seviyor olmalılar ki Rus Kızıl Ordu Korosu Tarkan’ın Şıkıdım şarkısını seslendirmiştir.

[irp]

Magazinden Uzak Durması

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Çok nadir albüm yapan Tarkan’ın ünü dünya çapına ulaştığında ülkedeki meslektaşlarından sürekli olumsuz eleştiriler ve yurt dışında yaşaması bahane edilerek vatan düşmanı ilan edilmesi onu pek etkilemedi. İlk ingilizce albümünün tutmaması mesleki anlamda olumsuzluk yaşatmadı ancak ”meyve veren ağaç taşlanır” hesabı Türkiye’de olan sözlü dalaşmalar hiç bitmedi. Tüm bunlara rağmen hiç kimse ve kuruluşa cevap vermeden Tarkan kendi yolunda ilerlemeyi seçti.

 

TRT’de Çıkmamalı Tartışmaları

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Metmaforfoz albümünü yaptığı sıralarda yılbaşında TRT ekranlarında yer alması planlanan Tarkan’ın ülke içerisinde vatan düşmanı olarak anılması konusunda sıkıntılar çıkardı. Devlet televizyonu bu konuda kararından vazgeçmedi ve Tarkan’ı yılbaşı günü ekranlara taşıdı. Her yıl 20. sırada olan TRT o sene 2008 yılında Tarkan sayesinde 3. sıraya yükseldi.

 

Uyuşturucu İle Bağlantısı

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

2010 yılında yapılan bir operasyon ile uyuşturucu bulundurmak ve kullanmak sebebi ile gözaltına alındı. Hakkında dava açılan Tarkan 1 yıl hapis cezası alması söylentilerine karşı sadece tedavi ve denetimli serbestlik alarak yoluna devam etti ve bir daha uyuşturucu ile ilgili bir haberde yer almadı.

 

Canlı Yayındaki Gaf

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Savaş Ay’ın yaptığı bir röportaj sırasında yerinde duramayan ve sürekli sallanan Tarkan soruların sorulması esnasında Çişim Geldi diyerek canlı yayında bir gafa imzasını atmıştır. Bu konu onu sürekli eleştiren meslektaşları için bulunmaz bir imkan olmuştu. Daha sonra devamında eş cinsel olması, uyuşturucu kullanması gibi karalama kampanyaları yapılmış ancak Tarkan asla geri adım atmayarak cevap dahi vermemiştir.

 

Tarkan’ın Aldatılma Hikayesi

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Bilge Öz türk ile uzun süren bir birlikteliği olan Tarkan Öztürk’ü terk etmesi ile ortaya bir çok hikayeler serildi. Klibinde oynayan manken ile sevgilisini aldattığı öne sürülen Tarkan’ın daha sonra aldatıldığı ortaya çıktı. Sevgilisinin başka biriyle olan yakın arkadaşlığından rahatsız olan Tarkan ayrılmayı seçmiş ve yoluna tek devam etmeye karar vermişti.

 

Tarkan’ın Mal Varlığı

Tarkan’ın Hiç Bilinmeyen 15 Özelliği

Almanya Köln’de bir villa. Los Angeles’ta 1 milyon dolarlık stüdyo daire, Beykoz’da bir çiftlik, Ulus, Zekeriyaköy ve İstinye’de birçok daire, Tarabya ve Arnavutköy’de villa. Antalya Lara’da bir villa, New York’ta 4 milyon dolarlık bir daire, Ataşehir’den 2 daire, Tarabya’dan 1 daire. Bilinen mal varlıkları megastarın bunun dışında bir yurt içinde ve dışında bilinmeyen gayrimenkulleri mevcut.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu