EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı Bilgiler

Instagram hikayeleri anonim olarak nasıl görüntülenir?

Bir Instagram hikayesini izlemek veya indirmek, üstelik bunu o hesabın haberi olmadan yapmak istiyorsanız içeriğimiz tam sizin için.

Bir Instagram hikayesini izlemek veya indirmek, üstelik bunu o hesabın haberi olmadan yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.. Bilgisayarınızdan veya Android veya iOS işletim sistemli tüm cep telefonlarınızdan, bir Instagram hesabına sahip olmadan ve oturum açmadan Instagram gizli hikaye yani story izleme işlemi yapabilirsiniz.

Bazen eski sevgiliniz, bazen sevmediğiniz biri; bazen işimiz için bir pazar araştırması, bazen de rakip markanın stratejisine göz atmak. Sebepleriniz ne olursa olsun, elbet bir gün gizlice bu hesapları takip etmek isteriz. Fakat Instagram, bir kullanıcının hikayesini izlediğinizde bunu o kişiye bildiriyor.

Instagram’ın kendisinde, ne platformda ne de uygulamada yapılandırılmadığı için bu instagram gizli hikaye izleme isteğinizi gerçekleştiremezsiniz. Bu sebeple, platform dışı, Insta Saver veya InstaStories gibi bazı ek Instagram gizli hikaye izleme araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca sahte (fake) bir Instagram hesabı açmak da stalk yapmak için yeterli değildir.

Instagram gizli hikaye izleme

Instagram storyleri gizli izlenir mi?

Sadece bu kişiye bildirilmesi durumu sebebiyle şimdiye kadar bir hesabın paylaştığı hikayesine bakmayı çok isteyip de bakamadıysanız, size çok güzel bir haberimiz var!

Tamamen ücretsiz bir Instagram gizli hikaye izleme aracı olan Insta Saver sayesinde anonim olarak hikaye izleyebilirsiniz! Ve izleyebildiğiniz tüm içerikleri indirebilirsiniz.

En çok merak edilen konulardan biri de şüphesiz gizliliktir. Gizliliğiniz Insta Saver aracında şüphesiz teminat altına alınmıştır. Hiçbir kullanıcı hikayelerini ve fotoğraflarını görüntülediğinizi ya da indirdiğinizi bilemeyecektir.

Instagram, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolacak olan fotoğraf ve videolarını paylaşabilecekleri Hikayeler’i hizmete sunmuştu. Snapchat’e rakip olarak başlatılan bu Instagram hikaye izleme uygulaması, çok kısa bir süre içerisinde daha popüler hale geldi. Özellikle 2012 yılında Facebook şirketi tarafından satın alınmasından sonra, hikayeler özelliğinde aktif yaklaşık 650 milyon kullanıcı olduğu bilgisi bu popülerliği destekliyor.

Instagram hikayeleri, çoğu kullanıcı tarafından günlük hayatın normal bir parçası haline geldi. Hatta gün geçtikçe hikaye gönderimleri, normal yayın gönderilerinden çok daha aktif kullanılıyor. Instagram hikayelerinden insanların hayatlarına dair bir çok şey öğrenebilirsiniz çünkü insanların günlük faaliyetlerini en çok açığa çıkardıkları yer haline gelmiştir.

Instagram hikaye izleme seçeneği, basit ve hızlı olması sebebiyle kullanıcıların profillerine girmelerine gerek kalmadan, oldukça özet haline gelen içeriklerle iletişim kurmalarına ve paylaşmalarına olanak tanır. Instagram hikaye paylaşımı, hem platforma yeni kullanıcıları çekmek, hem de reklam stratejileri belirleme amacıyla çok fazla kullanılıyor. Profesyonel ve ticari kullanıcılar, instagram hikayesini ürünlerini rekabetçi fiyatlarla promosyon olarak yayınlar ve kullanıcılarda bir talep duygusu yaratmış olurlar.

Burada hatırlatmamız gereken önemli bir not var. Insta Saver (https://instasaver.app/tr/) , sadece herkese açık olan Instagram profillerinin hikayelerini izleyebilirsiniz.

InstaSaver.app başlıca özelliklerini sıralamak gerekirse;

 • Herhangi bir Instagram hesabını, anonim bir şekilde görüntüleyin.
 • İstediğiniz hesabın medya dosyalarını indirin (JPG, PNG, MP4 Video)
 • Herhangi bir Instagram hesabının IGTV’sini (çevrimiçi yayın) yüksek kalitede izleyin veya indirin.
 • Herhangi bir Instagram hesabının paylaştığı en son hikayeleri ve hikaye arşivlerini telefonunuza, iOS’a, Android’e indirin ve izleyin.
 • Üstelik tüm bu işlemler için Instagram’a kayıt olmanıza gerek yok.

Şimdi de instagram gizli hikaye izleme ve instagram hikaye indir konularında izleyeceğimiz yolları adım adım takip edelim..

Instagram hikaye indir

Instagram gizli hikaye izleme

Herkese açık Instagram gizli hikaye (story) izlemenin 2 farklı yöntemi vardır;

Bir sonraki instagram hikayesine tıkla ve geri al!

Bu yöntem, instagramın ara yüzü sayesinde farklı kullanıcılar arasında geçiş yapmanıza imkan sunar.

 • Hikayesini gizlice izlemek istediğimiz hesabı Instagram hikaye akışında bulun ve açın.
 • Hikayeyi durdurmak için dokunun ve sonra Instagram gizli story izleme yapacağınız hesabın hikayesine doğru dikkatlice kaydırın ve sakın bırakmayın. Gizlice görmek istediğiniz hikaye bir 3D kutunun bitişiğindeymiş gibi görünecektir.
 • Burda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, Instagram gizli hikaye izleme yapayım derken hikayeyi normal olarak izlememektir. O zaman sizin o hikayeyi görüntülediğiniz görünecektir.

Bu yöntemin olumsuz tarafı, Instagram gizli story izleme yapacağımız hesabın sadece ilk hikayesini görüntüleme imkanı sunmasıdır. Ayrıca, hikayeyi kaydırıp normal olarak izlemek çok kolay bir işlem olduğu için çabanız boşa gidebilir.

Web sitesi veya üçüncü parti uygulama kullan.

Bu yöntem, adından da anlaşılacağı gibi farklı bir web sitesi kullanmanızı gerektirir. Instagram gizli story izleme işlemini bu seçenek aracılığı ile izlerseniz, istatistiklere dahil edilmez. Bu sebeple instagram hikaye paylaşımı yapan kullanıcının, hikayelerini görüntülediğinizden haberi olmaz.

Bu yöntemi nasıl kullanabileceğinizi sizin için anlattık..

Bu iş için açılmış olan internet sitelerini kullanarak istediğiniz bir instagram hesabının hikayelerine, videolarına, fotoğraflarına ve IGTV (çevrimiçi yayın) ulaşabilmeniz içi gerekli adımlar;

 • Instagram gizli hikaye izleme için bir web tarayıcı açıp, https://storiesig.me/tr/ adresini yapıştırın. Bilgisayarınızın veya android / ios tüm mobil cihazların web tarayıcılarından bu işlemleri sağlayabilirsiniz.
 • Açılacak olan sitede, hikayesini gizlice izlemek istediğiniz hesabın kullanıcı adını arayıp bulun. Eğer herkese açık bir profil ise, güncel olan tüm hikayeleri izleyip indirebilirsiniz.

Instagram hikaye indir

Şimdi de sizler için hazırladığımız yazımızda bir instagram hesabının hikayelerini indirmenin hızlı ve kolay yöntemini anlatacağız..

 • Öncelikle hikayelerini indireceğimiz instagram hesabının, herkese açık bir profil olduğunu kontrol et.
 • Sonrasında https://instasaver.app/tr/ adresindeki alana instagram hikaye indirme işleminin yapılacağı hesabın kullanıcı adını gir. Bilgisayarınızın veya android / ios tüm mobil cihazların web tarayıcılarından bu işlemleri sağlayabilirsiniz.
 • Girdiğiniz kullanıcının şu anda yayında olan hikayelerini görmüş olacaksınız. Aşağıda göreceğiniz indirme bağlantısına tıklayarak indirme işlemini tamamlayın.

Umarız bu yazımız, instagram gizli hikaye izleme ve instagram hikaye indirme konularında faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu