Haberler

Henüz Çözülmeyen Gizemli ve Ürpertici Gizemli 10 Olay

Gizemler onlar olabilir kadar bizi hipnotize, bizim merakı karıştırın çözüldü . Doğaüstü nedenler veya komplo teorileri düşünmek daha eğlenceli olsa da gizemler şaşırtıcı derecede banal açıklamalarla sonuçlanır. Bununla birlikte, çözülmeyen, belki de sonsuza kadar süren vakalar vardır ve bunlar genellikle en ilginç olaylrdır.

10 Julia Wallace’ın Cinayeti

 Julia Wallace’ın Cinayeti

Julia Wallace Liverpool’da 29 Wolverton Caddesi’nde yaşayan bir İngiliz ev hanımıymış. 19 Ocak 1931’de kocası William, yerel bir satranç kulübüne düzenli bir oyun oynamak için gitti . Kendisi geldiğinde kendisine, Qualtrough adlı bir adamın, kendisinin tanımadığı bir isim olan 25 Menlove Gardens East’a gitmesini söyleyen bir mesaj bırakıldığı söylendi . Ertesi gün William, karısını evde bırakarak bunu yaptı. Sonunda, sahte bir adres olduğunu keşfetti ve yaklaşık bir saat boyunca yolda dolaşıp geçti.

Umutsuz olan William evine döndü, eşinin kanepesinde bulunan yorgun cesedi keşfetmek için şok oldu. Polis, yaklaşık iki hafta sonra William’ı tutukladı ve arama, satranç kulübünden sadece birkaç yüz metre uzaktaki bir kutudan geldiğinden kendisini sahte bir mesaj bıraktığına ikna etti. Ona karşı verilen kanıtların çoğunun şart koşulması üzerine William, hüküm giymiş ve ölüm cezasına çarptırılmıştır.

William’ın davası, jüri kararlarını nadiren tersine çeviren Ceza Temyiz Mahkemesine getirildi. Bununla birlikte, Mahkeme, bu davanın garanti altına alındığına karar verdi ve William serbest bırakıldı. Bugüne kadar suçtan başka kimse suçlanmadı ve çözümlenmedi.

9 Ben MacDhui’nin Büyük Gri Adamı

Ben MacDhui’nin Büyük Gri Adamı

Am Korku Liath Mor, Ben MacDhui Big Grey Man olarak İskoçya’da bilinen bir olduğunu cryptid Yeti veya benzer Kocaayak’ın . Cairngorm Dağları’nın en büyük zirvesi olan Ben MacDhui’de bulunacağı söyleniyor ve ilk olarak Profesör Norman Collie’nin gördüğü iddia edilen 1889’da yerel bir efsaneden daha fazla oldu. Teknik olarak Grek Adam’ı görmese de, “Kendi basamaklarından başka başka bir şey duydum. Altığım her birkaç adım için bir çatırdayma duydum ve sonra birisi sanki benden yürüyor, ancak kendi adımım üç ya da dört kat ayak basmış gibi geldi. ”

O zamandan bu yana, Ben MacDhui için uçak kurtarma ekibinin bir üyesi olan Peter Densham’ın da aralarında bulunduğu bir dizi başka hesap geldi. Doğalcı ve dağcı Alexander Tewnion, sisin içinden ona yüklenen bir figürde tabancasından üç atış yapan Gri Adam’ı gördüğünü iddia etti. Gözlemcinin gölgesinin Güneş’in karşısındaki bulutların yüzeyine dökülmesi olayı olan Brocken bir hayalet, bu sözde gözlemlerin nedeni olduğu iddia edildi, ancak ek bir ayak izinin sesini açıklamak mümkün değil.

8 Hessdalen Işıkları

Hessdalen Işıkları

Bu fenomenin manzaraları 1811 yılına kadar geriye gidiyor ve Norveç’in ortasındaki Hessdalen Vadisi’nde görülüyor. Bununla birlikte, 1980’lerin başında, ışıklar her hafta yaklaşık 20 ayrı raporda zirveyle çok daha sıktı. O zamandan beri, gözlemlerin sıklığı azalmış, gözlem sayısı yılda 10-20 arasında değişiyor. Normalde, ışıklar ya parlak beyaz ya da sarı renktedir ve zeminin üzerinde durur .

Işıkların arkasındaki kaynağı bulmak için çeşitli bilimsel çalışmalar başlatıldı, ancak kesin bir açıklama bulunamadı. (Vadinin etrafında konuşlanmış, herhangi bir parlak ışığın fotoğrafını çekmek için kurulmuş kameralar var.) Bulguların bazılarını çürütmek isteyen çalışmalar, otomobil farları ve seraplar da dahil olmak üzere çeşitli mantıksal açıklamalara dikkat çekti ancak bu tür şeylerin don olmadığını itiraf ettiler. Her olayı mutlaka açıklamayın.

7 Büyük Amherst Gizemi

Büyük Amherst Gizemi

19. yüzyılın ikinci yarısında, Nova Scotia’daki Amherst adlı küçük bir kasabada, Esther Cox adlı bir kadın, poltergeist olduğunu iddia ettiği şeyle kuşatılmıştı . Esther kızkardeşi ve ailesiyle birlikte bir evde yaşıyordu. Esther psikopat bir mağdur olabilecek bir erkek arkadaşı tarafından neredeyse öldürüldükten sonra evinin perili olmaya başladı. Esther, başarısız sağlık nedeniyle yakınlardaki başka bir kızkardeşinin evinde bir süre vakit geçirmek zorunda kaldıktan sonra Amherst’e geri döndü; burada da unutulmaz anlar tekrar başladı.

Poltererjistler evi yakmak için tehdit ettikten sonra Esther, başka bir aileyle birlikte evinde dolaştı. Yarı zamanlı aktör Walter Hubbell, zaman zaman paranormal bir araştırmacı olduğu için Esther’le birlikte taşındı. Birkaç hafta evini araştırdı ve nihayetinde yüzen nesneleri gördüğü iddia edilen deneyimleri hakkında popüler bir kitap yazdı ve görünmeyen güçler yüzünden Esther’a saldırdı. Hikayeleri araştıran bazılarının Esther’in bir aldatmaca olduğuna inandıkları halde bugüne kadar hiçbir açıklama yapılmadı.

6 Benjamin Bathurst’un Kaybolması

Benjamin Bathurst’un Kaybolması

Benjamin Bathurst, İngiltere için son derece sınırsız bir potansiyele sahip, göreceli olarak genç ve son derece usta bir 19. yüzyıl diplomatıymış. 1809’da, Avusturya’ya diplomatik misyon düzenledikten sonra, eve gidip Fransızlardan kaçınmak için daha tehlikeli bir yol izlemeye zorlandı. (O Avusturyalıları Napoleon’un kuvvetlerine saldırmaya ikna etmeye çalışıyordu .) Dişlere, her zaman onun yanında tuttuğu iki tabanca da vardı Bathurst, Koch’un varsayılan ismi altında Almanya’da dolaşmaya karar verdi.

25 Kasım’da Bathurst ve Alman yardımcısı Herr Krause, yolculuğuna devam etmeden önce bir süre dinlenmiş olan küçük Perleberg kasabasında durdu. Durduruldukları hanımı terk etme zamanı geldiğinde, Bathurst kapıdan çıkıp, Krause’nin ardından sadece birkaç saniye geride kaldığını iddia etti. Bununla birlikte, Krause dışarıya çıktığında, Bathurst gitti, bir daha asla görülemedi. Krause kendisini sonunda İngiltere’yi haftalar sonra İngiltere’ye getirdi ve Bathurst’un ortadan kaybolduğu konusunda İngiliz yetkililere söyledi .

Bathurst’un karısı, Perleberg’i çevreleyen bölgeyi temizlemek için köpeklerle çok para harcarken, oldukça büyük bir soruşturma başlatıldı ancak Bathurst hiç bulunamadı. Yakınında giyiminde çeşitli eşyalar keşfedildi, ancak vücudu kayboldu. Hakim görüş, ya Fransızlar tarafından tutuklandı ve daha sonra hapishanede öldürüldü ya da 19. yüzyılda Avrupa’da seyahat eden riskli bir öneri olan eşkıyaların bir başka kurbanı oldu.

5 Kaybedilen Sublett Madeni

Kaybedilen Sublett Madeni
Batı Teksas ve Güneydoğu New Mexico’da bulunan Guadalupe Dağları’nın dünyadaki en zengin altın madenlerine ev sahipliği yaptığı söyleniyor. Bu gerçek, ünlü Apaçi Geronimo’nun iddiası. 19. yüzyılda yaşayan eski bir madenci olan Ben Sublett’ın, bir hafta içinde 10.000 dolar değerinde altın madeni alabileceği çok değerli bir altın damarı bulması gerekiyordu. Maalesef madeninin tek deliği, bir adamdan daha büyük olmayan tek bir deliktir.

Uzun süredir sarhoş ve yalancı olarak görülen Sublett, bir gece yerel lokallerine girdi ve bir avuç külçeyi attı ve içki ilan ettiğini söyledi. Sırrı ondan gizlemek için birkaç başarısız çaba gösterildi ve onu gizli madenine kadar teşebbüsten geçirildi, ancak tüfeğinin iş bitimiyle bir araya geldi. Sublett’in küçük oğlu altının bulunduğu yeri sormuş olsa bile, Sublett babası gibi kendini bulmasını söyledi. Bugüne kadar hiç kimse madenden nerede olduğunu bilmiyor ve bilim adamları büyük altın damarlarının Guadalupe Dağlarında bile bulunduğuna inanmıyor.

4 Aurora Olayı

Aurora Olayı
Aurora, Dallas’ın hemen kuzeybatısında Texas’taki uykulu bir kasabadır, ancak şöhret için oldukça büyük bir iddia vardır. 19 Nisan 1897’de, birkaç hafta önce görülen ufo şekilli bir uçan cisim , köyün yakınında çöktü ve pilotunu öldürdü. Buna ek olarak, yerel mezarlık, cesedin neden olduğu bir yere gömüldüğünü iddia ederken, cenazenin çıkarılmasına izin vermiyorlar.

Konunun kötüye gitmesi için, yabancı efsanesinin ulusal bilinçliliğe girdiği ve medyanın küçük kasabaya indiği 1970’lerde mezar taşı çalındığı için yabancı mezar yeri artık işaretlenmiyor. Hikaye, UFO’nun bir yel değirmenine düştüğü, küçük parçalara ayrıldığı ve pilotun kalıntılarının düzensiz bırakıldığı şeklinde bir hikaye geldi. Vücuda bir “Hristiyan gömüsü” verildi ve artık artıklar yerel bir kuyunun içine atıldı. En muhtemel açıklama, birkaç sarhoşun kasaba hakiminin arazisinde bulunan bir yel değirmeni yaktıklarını gizlemek istemesiydi.

3 Kara Anıtkabir

Kara Anıtkabir

Edinburgh , İskoçya’da bulunan bir mezarlık olan Greyfriars Kirkyard’da bulunan Siyah Mozole, Sir George Mackenzie’nin dinlenme yeridir. Bir grup Presbitterian olan Covenanters’a zulmetmeden sorumlu olan Charles II’nin efendisi oldu. Tutukluluk halindeyken yüzlerce ölüme neden olan Mackenzie, “Kanlı Mackenzie” ismini kazandı. 1691’de ölümüyle birlikte, Greyfriars Kirkyard’a gömüldü ve yüzyıllar boyunca önemli bir şey olmadı.

Bununla birlikte, 1999’dan başlayarak, bir polterjestan’ın yanı sıra bir dizi “soğuk nokta” ve gözle görülür yanıklar ve çürükler görüldüğü ziyaretçiler tarafından mezarlığa talep edildi . Yaklaşık 450 görgü tanıtıldı, 100’den fazla kişi gerekçesiyle bayıldığı için bayıldı. İngiliz paranormal belgesel şöleninden En Çok Boynuzlanan belgesel Richard Felix, “her zamankinden daha inandırıcı doğaüstü olaylardan biri” olarak nitelendirdi. Mackenzie’nin mezarı nihayetinde kapatılmıştı, ancak saldırılar devam etti. Bugüne kadar, en muhtemel suçlu olarak gösterilen psikosomatik ve histerik reaksiyonlarla açıklanamamıştır.

2 Hornet Spook Işık

Hornet Spook Işık

Görülmeye 1866 yılına kadar uzanan maziye sahip olan Hornet Spook Light, pek çok farklı isme de ev sahipliği yaptı ve Kuzeydoğu Oklahoma’da “Devil’s Promenade” olarak bilinen bir yerde görüldü. Normalde, 6.4 kilometrelik (4 mil) bir çakıl yol boyunca uzanan turuncu bir ışık topu olduğu söylenen efsane, ilk olarak İz Çarşısı İzinde yürümek için Yerli Amerikalılar tarafından gördüğünü söylüyor .

Hiç kimse ışığın yan etkileri yaşamadı; basitçe gökyüzünde belirir , sallanan ve büyük bir hızla dokuma, amaçsızca dolaşır ve sonra gitti. En popüler açıklama, Hornet Spook Light’in ahşap ve diğer organik bileşiklerin çürümesi sonucu verilen ışığın adıdır (bu fenomen tarafından verilen ışık normalde parlak değildir ). Bir başka önde gelen sebep oldukça basit: Bilim adamları, bunun sadece yakınlardaki sürücülerin kırılmış farları olabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, bu, otomobilin keşfi öncesinde görülen yerleri açıklamıyor.

1 Geli Raubal’ın Cinayeti

Geli Raubal’ın Cinayeti

Angela “Geli” Raubal, 20. yüzyılın başında Almanya’da büyüyen genç bir kadıntu. 18 Eylül 1931’de intihar ettiği iddia edildiğinde hayatı kısaldı. Kullandığı silah, amcası ve dedikodusu olan sevgilisi Adolf Hitler’e aitti . Yont, yeğeni “Alfa Amca” olarak bilinen Hitler, genç kadını şöhretiyle yakaladı çünkü ilk önce Nazilerin iktidara gelmesiyle ilgileri başladı.

Raubal kırsal kesimde fuhrer ile dolaştı ve sonuçta Münih’teki bir “kahya” olarak Hitler’in konakına geçti. Birlikte vakitleri boyunca Hitler, yeğenini bütün Aryalı kadınlar için bir paragon olarak yükseltti, ancak bazıları onu bu şekilde görmedi. Bir rakip ona Hitler’i manipüle eden “boş kafalı küçük sürtük” dedi. Ölümünden önceki gece savaşan çifte ilişkin raporların Raubal’ın başka bir erkeğe karışmak için Viyana’ya gitmesini istediği üzerine yoğunlaşmıştı.

Hitler’in halkı intihar ettikten sonra, Raubal’in kendini öldürdüğünü açıkladı; çünkü yaklaşmakta olan bir müzik resitalinde sinirlendi, ki bu da geniş ölçüde gözden düşürüldü. Hiçbir not keşfedilmedi ve Raubal’ın vücudunda kırık bir burun da dahil olmak üzere çok sayıda yaralanma olduğu bildirildi. Çatışmaya devam eden bir tartışma patlak verdi ancak Nazilerin siyasi etkisi ve davaları açma tehdidi nedeniyle hızla susturuldu. Bununla birlikte, söylentiler Hitler’i yıldırarak Raubal’ı öldürdüğünden rahatsız etti. Bulgularını yayınlamadan hemen önce Naziler tarafından intiharı çevreleyen koşulları araştıran bir gazeteci tutuklandı. Aylar sonra Dachau’da idam edildi. Son ölümüyle, konunun gerçeğiyle ilgili herhangi bir soruşturma yapılmadı ve asla Geli Raubal’a gerçekte ne olduğunu bilmeyebiliriz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu