HaberlerTürkiye

Ankara’ya inen uçaktaki 29 kişide korona şüphesi

Tahran – İstanbul sefer yapan 132 yolculu uçak, acil olarak Ankara’ya iniş yaptı. Uçakta seyahat eden 29 kişide koronavirüsü belirtilerinin olduğunu iddia edildi. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlı Koca sosyal medya hesabından paylaşım yaparak uçakta bulunan yolcu ve mürettebatın Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesin nakledileceğini söyledi.

Ankara'ya inen uçaktaki 29 kişide korona şüphesi

THY’nin Tahran kalkışlı İstanbul’a giden TK879 sefer sayılı yolcu uçağı uçaktaki yolcuların koronavirüs şüphesi sebebiyle Ankara’ya iniş yaptı. Alınan bilgilere göre uçakta bulunan yolculardan 29 kişide koronavirüs belirtileri tespit edildiğinden olayı uçuş ekibi durumu bildirerek acil iniş kararı aldığı söylendi. Ankara’ya inen uçağı çok sayıda sağlık ekibi karşıladı.

İlgili Makaleler

Tahran – İstanbul seferini yapan uçakta bulunan yolcular, uçağın Ankara’ya iniş yapmasının ardından Ankara Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık yetkilileri nezaretinde ön muayenelerinin yapılmasının ardından karantinaya alınmak üzere Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledildiler.

SAĞLIK BAKAN KOCA’NIN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Şüpheli vakıalar üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;

“Tekrar hatırlatmak isterim ki, ülkemizde Yeni Koronavirüs vakasına rastlanmamıştır. İlgili bakanlıklarımızın iş birliği, Bilim Kurulumuzun rehberliği ve tecrübeli sağlık çalışanlarımızla, ülkemizi bu hastalıktan korumak için azami çaba sarf etmekteyiz” ifadelerini kullanndı.

Bakan Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bilindiği üzere, 23 Şubattan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir.

İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.

Bu çerçevede THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.

Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Bir Yorum

  1. Bir kişi, kendisine hastalığın bulaşmasından şüphelenilir şüphelenmez hastalığın yayılmasını engellemek ve sağlıklı insanları korumak için derhal cerrahi maske takmalıdır.

    Avrupa’da, sağlık bakımında bulunanlar için, enfekte olan veya olduğundan şüphelenilen bir hastaya bakarken partiküllerin ve aerosollerin maksimum filtrasyonu için en az FFP2 veya FFP3 sınıfı bir solunum cihazı takılması önerilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, N95 maskesi havadaki partiküllerin% 95’ini filtreler ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre bakteri ve virüsleri bile filtreleyebilir. Bu nedenle bakım yapan sağlık personeli için N, R veya P sınıfı bir solunum cihazı takmak gerekir.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu