Faydalı Bilgiler

Hangi Çiçekler Hangi Anlamları Taşır ve Hangi Durumlar İçin Uygundur?

Çiçek sevgi, özlem, kutlama gibi en özel anlarınız için seçeceğiniz çiçekler sevdiklerinizin yanında olduğunuzu göstermenin en etkili yoludur.

istanbul temizlik şirketi

Çiçekler, hayatımızın her alanında yer alan, renkleri ve kokularıyla kendilerine hayran bırakan en güzel bitkilerdir. Aynı zamanda her birinin kendine özgü bir anlam taşıması, onları daha önemli hale getirir. Sevgi, özlem, kutlama gibi en özel anlarınız için seçeceğiniz çiçekler sevdiklerinizin yanında olduğunuzu göstermenin en etkili yoludur.

Çiçeklerin anlamlandırılması uzun bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle günlük hayatın tüm anları için bir seçim yapabilirsiniz. Birbirinden güzel çiçek seçenekleri arasından doğru olanı tercih etmek de verilmek istenen mesajı karşı tarafa yansıtmak için çok önemlidir.

Romantik İlişkilerde Tercih Edilen Çiçekler

Yüzyıllardır aşkın ve güzel duyguların sembollerinden olan çiçekler, romantik bağları güçlendirmenin en etkili yoludur. Aşkı simgeleyen en özel çiçek çeşitlerini ve anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Gül: Kırmızı güller romantizm ve tutkuyu yansıtmak için ilk tercihler arasında yer alır.
  • Lale: Aşkın sembolleri arasında bulunan lale, kırmızı rengiyle aşk ve arzunun en özel hislerini yansıtır. Aynı zamanda zenginlik ve lüksü sembolize eden bu çiçek, oldukça şık bir hediyedir.
  • Orkide: En çok beyaz rengi tercih edilen, eşsiz güzelliğe sahip orkideler; saf sevgi anlamına gelmektedir. Zarafetin yanında modernliğiyle zenginliği de temsil eder.
  • Papatya: Sıcak ve samimi bir görünüme sahip olan papatyalar, sevdiklerinize yollayabileceğiniz alternatifler arasındadır. Özellikle papatyalarla bakılan aşk falları “seviyor ve sevmiyor” heyecanını sizinle buluşturur.

Romantik ilişkileriniz için çiçek gönderimi yaparken herhangi bir sınırlandırmaya uymak zorunda değilsiniz. Burada bahsedilenlerle birlikte daha birçok çiçekle hazırlanmış diğer aranjmanlar da ilişkileriniz için harika bir tercih olacaktır.

çiçek

Doğum Günü ve Kutlama Çiçekleri

Doğum günleri ve diğer özel gün kutlamaları için sevdiklerinize göndereceğiniz çiçek buketi aranızdaki bağı güçlendirirken aynı zamanda onları mutlu edecek nitelikte olmalıdır. Bu nedenle favori çiçeklerinizle tasarlanmış buketleri incelemeli, sonrasındaysa hediyenize karar vermelisiniz.

Doğum günleri ve kutlamalarda her zaman tercih edilen ortanca, sümbül, mimoza, orkide, gül, lale ve papatya renkleri, kokularının yanı sıra sevgi dolu anlamlarıyla her zaman en çok satılanlar arasındadır. Koleksiyon ürünlerinin bu en gözde çiçekleri, kişiye özel olarak tasarlanabilmektedir.

 

Başsağlığı ve Teselli İçin Uygun Çiçekler

Günlük hayatın içinde mutluluklar kadar hüzünlü anlara da şahit olabilirsiniz. Yakınlarını kaybedenleri teselli edebilmek ve onlarla aynı duyguları paylaştığınızı göstermek için aranjman veya çelenk tercih edebilirsiniz. Ayrıca çelenk çeşitleri genellikle daha kalabalık taziyelere göndermek için satın alınır. Daha samimi ve duygusal olan çiçekler göndermek isterseniz, karanfil en uygunu olacaktır.

Kırmızı karanfiller, vefat eden kişiye saygı ve sevgi duyulduğunu belirtir. Ayrıca onun hatırasını yaşatmak ve unutulmayacağını anlatmaktır. Dostlarınızın üzüntüsünü paylaşmak için gül, zambak ve kasımpatı da gönderebilir, bu çiçeklerin saflığını ve sıcaklığını yansıtabilirsiniz. Ribbon Flowers ayrıcalığıyla birçok çiçek arasından dilediğinizi seçerek kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu