Ece Üner’in Otizm değil Cehalet bulaşıcıdır söylemi

ece üner canlı yayında otizim tepkisi
pomeranian boo fiyatları

Haberlerde tepkileriyle dikkat çeken isim Ece Üner, bu seferde Aksaray’da otizmli çocukların yuhalanmasına canlı yayında tepki gösterdi.

Show Haber sunucusu Ece Üner, Aksaray’da yaşanan otizmli çocukların yuhalanmasına canlı yayında tepkisini sert sözlerle gösterdi. Otizmli çocukları okul bahçesinde yuhalayan ailelere de tepki gösteren Ece Üner tepkisini “Otizmin bulaşıcı bir hastalık olduğunu düşünecek kadar cahil olanlara kötü bir haberimiz var. Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık, ön yargı bulaşıcı bir hastalık. Birincisi, Anayasa’nın 42. maddesine göre kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz. Yani, o veliler suç işliyor.

İkincisi, kınadığın şeyle sınanırsın mutlaka. Üçüncüsü ve en acili özel eğitim sınıflarına alınıp sonra topluma salınması gerekenler o masumları yuhalayanlardır. Diğerkamlık, kaybettiğimiz anahtar kelimemiz. Kapıyı açılmamacasına birbirimizin yüzüne kilitleyecek olan ya da açacak olan o anahtar.” sözleriyle dile getirdi.

Hatırlanacağı gibi daha önce Arda Turan için verilen mahkeme kararına yaptığı yorum ile gündeme gelmiş hatta sosyal medyada en çok konuşan kişilerden birisi haline gelmişti.

Ayrıca Bknz.  Rusya'da ilk kez bir robot haber sundu