HaberlerPolitika

Ahmet Davutoğlu’nun Yeni Partisinin Adı Belli Oldu

Bir süredir parti kurma hazırlıkları devam eden Ahmet Davutoğlu’nun yeni kuracağının partinin adının “Umut ve Aydınlık Partisi” olacağı iddia edildi.

Günboyu Gazetesi’nde Fatih Ergin’in hazırladığı habere göre bir süredir yeni parti kurma hazırlıklarına devam eden ve son zamanlarda iyice hızlanan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partinin adı belli oldu. Haberin detaylarında gazetecinin konuştuğu eski AKP’li millet vekili yeni partinin adı ve parti çalışmalarıyla ilgili bazı bilgileri Fatih Ergin ile paylaşmış ve adının açıklanmasını istememiş.

umut ve aydınlık partisi

Haber kaynağı en çok merak edilen şey olsa da yeni partinin adının “Umut ve Aydınlık Partisi” olabileceği, bununla ilgili çalışmaları 4 farklı ajansın yaptığı ve parti isim ve logosunun son nihai karardan sonra paylaşılacağını söyledi. Parti ismiyle ilgili “Umut ve aydınlığın Türkiye’nin bugünkü tablosunda en çok ihtiyaç duyulan şeylerden olduğuna inanıyoruz. O yüzden ‘Umut ve Aydınlık Partisi’ ismi diğer isimlere göre daha çok aklımıza yattı. Bu şekilde bir parti adının halkta da karşılık bulacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandığı söyleniyor.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu