HaberlerTürkiye

Atatürk Havalimanı’nda Son Uçuş Gerçekleştirildi

Atatürk Havalimanı bildiğiniz üzere taşınmaya başladı. Atatürk Havalimanı’ndan yapılacak son uçuş Singapur’aydı.  Böylelikle Atatürk Havalimanı son uçuşu gerçekleştirmiş olacak ve 86 yıllık tarihin veda uçuşu gerçekleştirilmiş olacak.  

Atatürk Havalimanı’ndan  yapılan son iç hat uçuşu TK 2182 sefer sayılı uçuşla Ankara’ya yapıldı. İstanbul’dan Ankara’ya 21.40’ta hareket eden TK 2182 sefer sayılı uçuşa bilet alan yolcular, Atatürk Havalimanı’nı son kez kullandı.

Havalimanında yapılan son dış hat son uçuşu TK 54 sefer sayılı İstanbul – Singapur seferi oldu. 02.00’da gerçekleşen uçuş  öncesinde hazırlanan törene THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener, havalimanı yetkilileri katıldı.

Yolcuların ve ekibin hem buruk hemde heyecanlı oldukları göze çarptı.

Yolcular artık Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı’nda seferlerini gerçekleştirmeye başlayacak. 86 yıl süren bir devir bu gece saatler 2’yi gösterirken kapanmış oldu.

Atatürk Havalimanı görevlileri, son uçuşunu yapan “Malazgirt” uçağını Ankara’ya el sallayarak uğurladı.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu