Teknoloji

Google Fuchsia işletim sistemi Android’in yerine geçer mi?

Google hali hazırda kullanılan Android ve Chrome OS'un yanına yeni işletim sistemi Fuchsia eklendi. Peki Android'in yerini mi alacak?

Dünya teknoloji devlerinden birisi olan Google, yaptıklarıyla bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Pazarda açık veya eksik gördüğü her alana bir şekilde giriş yapan firma, hali hazırda Chrome OS ve Android işletim sistemlerini piyasaya sürmüşken şimdi Fuchsia işletim sistemi ortaya çıktı.

Teknoloji pazarı her geçen gün biraz daha genişlemekte ve pazara yeni oyuncular dahil olmakta. Teknoloji deyince ilk aklımıza gelen akıllı telefonlar ve bilgisayar gelmekte. Büyük teknoloji firmalarının çoğu bu pastadan kendi dilimini alırken, Google hemen hepsinde en büyük dilime sahip diyebiliriz.

Piyasaya sürülen Apple harici akıllı telefonların hemen hepsi Android işletim sistemi kullanırken, Chrome OS ise PClerde kendine yer bulmaya başlamıştı. Fakat ortaya çıkan üçüncü işletim sistemi Fuchsia’nın ise bunlardan birisinin mi yerine geçecek yoksa ikisinin yerine tek bir işletim sistemi ile onların yerini alacak. Şuanda piyasada kullanılan işletim sistemlerinin aksine Fuchsia’da Linux çekirdeği kullanılmıyor.

Bu konuyu derinlemesine araştıran Erdi ÖZÜAĞ, Youtube kanalında paylaştığı aşağıdaki videoda konuyu bütün detaylarıyla paylaşıyor. Google’ın bu hareketi ile ne yapmak istediği, yeni işletim sisteminin özellikleri vs. hepsi videoda..

Kaynak: https://twitter.com/fx57

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu