HaberlerOyun DünyasıTeknoloji
Trend

FPS Oyunlarında Excalibur G900 Testi

Aksiyon dolu FPS oyunları için Excalibur G900'ü İnceledik

Casper’ın yenilediği Excalibur G900 oyun laptopunu FPS oyunlarında test ettik. Peki FPS oyunları nedir? Kısaca açıklayacak olursak;

Birinci şahıs nişancı oyuncu karakterinin kendi gözünden oynandığı oyun türü olan FPS oyunları yüksek ekran hızı gerektiren oyunların başında geliyor. Özellikle ekran hertz (Hz) yani yenileme hızı ve tepkime süresi özellikle bu tip oyunlar için oldukça önemli. Bizde bu nedenle ekran hızı konusunda iddialı olan modellerden Excalibur G900‘ü inceledik.

Excalibur G900’ün FPS Oyunlarındaki Performansı

Excalibur G900‘ü FPS oyunlar kategorisinde yer alan; Doom Eternal, Volarant ve Fortnite  ile deneyimledik. Oyunların tümünde herhangi bir kasma, donma, ekranda yırtılma, gölgelenme, hayalet efekt gibi herhangi bir sorunla karşılaşmadık. En yüksek performanslı oyunlarda bile akıllı turbo soğutması sayesinde GPU ve CPU sıcaklık değerlerini de kabul edilebilir seviyelerde tutabildik. Bu arada NOT: klavyesi üzerinde bulunan tek tuşla Excalibur G900’ün turbo fanını açarak, soğutma seviyesini de en üste çekebiliyorsunuz. Bu da önemli bir rahatlık sağlamış. Lafı çok da uzatmadan Excalibur G900‘le ulaştığımız bu oyunlarda ulaştığımız FPS değerleri şu şekilde:

  • Doom Eternal 95-150 FPS aralığında
  • Valorant 100 – 230 FPS aralığında
  • Fortnite 80 – 160 FPS aralığında

Bu arada Excalibur G900‘le test ettiğimiz bu oyunların çözünürlük seviyelerinin FULL HD ve en yüksek çözünürlüklerde olduğunu da belirtmeliyiz.

Excalibur G900 En Son Nesil İşlemci ve Ekran Kartlarına Sahip

Excalibur G900’de NVIDIA’nın son nesil RTX grafik işlemcilerinin kullanılması da Casper’ın oyunseverlere oldukça iyi bir oyun bilgisayarı sunmasını sağlamış. Ekran Hz ve tepkime sürelerini besleyen bu RTX grafik işlemcilerin yanında 10.Nesil Intel Core işlemcide uygulamaların hızlı çalışmasını desteklemiş. Performans konusunda güçlü bir bilgisayar olan Excalibur G900 tabiki de sadece oyun konusunda rahatlık sağlamıyor. Mimarlık, Mühendislik uygulamaları, Tasarım programları gibi yüksek performans isteyen konularda da Excalibur G900 işinizi hızlı yapmanızı sağlayarak zamandan tasarruf yapmanıza yardımcı olacaktır. Casper’ın resmi web sitesi üzerinden alanınıza ve bütçenize göre Excalibur G900‘ü özelleştirerek satın alabilirsiniz.

 

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu