EDİTÖR BAŞVURU
Spor

Fenerbahçe’nin yeni forma markası belli oldu

Fenerbahçe, 2004 yılından beri sponsoru olan Adidas ile yolları ayırdıktan sonra yeni forma sponsoru merak ediliyordu. Puma ile anlaşma sağlandı.

17 yıldır forma sponsoru olan Adidas ile Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde anlaşmanın bittiğini duyurmuştu. Fenerbahçe’nin yeni forma sponsorunun kim olacağı ise merak edilmeye başlanmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ali Koç Yeni sezon sponsorumuz Puma. Adidas’a şükranlarımızı iletiyorum” diyerek yeni sponsoru açıkladı.

Fenerbahçe forma markası

Yeni formalar ne zaman tanıtılacak?

Başkan Ali Koç, Puma ile Fenerbahçe arasında yapılan anlaşmayı ve yeni formaların tanıtım tarihlerini “Yeni sezon sponsorumuz Puma. Adidas’a şükranlarımızı iletiyorum. İş globalleştikten sonra dizayn vs. konularda sıkıntı yaşadık. Esneklik azaldık. Çok dar kalıplara sokulmaya çalışıldık. Daha esnek, daha iyi teklif ve 1. kategori takım olacağı için Puma’ya geçtik. 2 tanesi 19.07’de, 3’üncüsü ağustos ayında 5 büyük takımla beraber lansman yapılacak” ifadeleriyle duyurdu.

Formaya 1 yeni sponsor eklenecek

Yeni sezonda Fenerbahçe formasının üzerinde yer alacak sponsor markalarla ilgilide açıklama yapan Ali Koç, “Formalarımız dolu. 1-2 değişiklik oldu. Formalarımız dolu olmasa idi, en geç mart sonu isimleri vermen gerekiyor, son 2 ayda çok büyük, çok farklı değişik enteresan talepler, kol için, sırt için, şort için geldi. Ancak aşağı yukarı aynı sponsorlarla devam ediyoruz. Yeni gelen biri var. Kripto mripto konuşuruz sonra. Artık formalarımızda yıldız olmayacak” dedi. Hangi kripo para borsasının sponsor olacağı ise şimdilik belli değil.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir Yorum

  1. Sarı lacivert in kardeşi de Galatasaray dir biliyorsun uz demi? Galatasaray da tıpkı Fenerbahçe gibi yılların takımıdır. Galatasaray mı eski Fenerbahçe mi eski sorusuna verecek cevabı bilmiyorum ama bu 2 takımı da oldukça çok seviyorum

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu