ListelerOyun Dünyası

Fear Efect: Reinvented Oyun İncelemesi

Ps One’ın en akılda kalan beş oyununu yazmamı isteseniz aralarından biri kesinlikle Fear Efect olurdu. Önce ilk oyunu, ardından da ikincisi ile kolay kolay unutulmayacak bir macera yaşatan yapımla daha sonraları PS3’te yeniden karşılaştık ama bu defa olay farklı. Fear Efect: Reinvented, ilk oyunun tamamen baştan yapılan, baştan yorumlanan bir versiyonu, öyle alelade bir Remastered değil. Cel-shading teknolojisini ilk kullanan oyunlardan birisi olan Fear Efect, yerinde aksiyonu ve son derece iddialı hikayesiyle kendi döneminin en iyi aksiyon macera oyunlarından biriydi. 

Oyunda tıpkı bir ilk dönem Parasite Eve oyunu gibi sabit kameralardan üç farklı karakteri yönetiyor ve iki elimizdeki silahı iki farklı hedefe yönlendirip aynı anda birden çok düşmanı etkisiz hale getirebiliyorduk. Neticede yeni nesilden çoğu kişinin bu güzellikle tanışmadığını da düşünürsek, Fear Efect: Sedna’yı da geliştiren Sushee’nin oyunu tamamen baştan yaratması, bu seneki sönük Gamescom’un en güzel haberlerinden biri oldu. 

2018 yılında tüm güncel platformlar için piyasaya çıkması beklenen Fear Efect: Reinvented sizi bilmem ama benim için Final Fantasy VII kadar büyük bir olay. Umuyorum oyunu ciddi anlamda zorlaştıran hantal kontrollere de bir el atmış olsunlar zira bu durum oyunu bazen üstesinden gelinmeyecek kadar zorlaştırıyordu. 

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu