İş Hayatı

Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

istanbul temizlik şirketi

Hayvanları çok seviyorsanız bu sevginizi para kazanmak için değerlendirebilirsiniz. Evcil hayvanlara ilgi gösterme, onlarla iyi geçinme ve gerektiğinde onlarla oynama konularında zorluk çekmiyorsanız evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanabilir ve bunu bir ek gelir kaynağı olarak kullanabilirsiniz.
Hayvan bakıcılığı bir anlamda çocuk bakıcılığı gibidir. Çocukların aksine burada sevimli evcil hayvanlarla vakit geçirmeniz gerekmektedir. Bazı evcil hayvan sahipleri küçük dostlarını evde tek başına bırakmak yerine onları güvendikleri birilerine emanet etmek istemektedirler. Bunda hayvanların güvenliği ve aynı zamanda psikolojileri gibi etkenler etkilidir.

Evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanmak istiyorsanız bunu size iş veren kişinin evinde veya kendi evinizde yapabilirsiniz. Burada kararın tamamen iş veren kişiye ait olacağını bilmelisiniz. Belki bir köpeği gezmeye çıkarabilirsiniz, belki tatile çıkacak bir kişinin kedisine bakacak olabilirsiniz. Yapmanız gereken onları beslemek, onlarla oynamak ve onları güvende tutmaktır.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Evcil Hayvan Bakıcılığının Avantajları

Evcil hayvan bakıcılığının bir iş kolu olarak çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları göz önünde bulundurarak evcil hayvan bakıcılığı yapıp ek gelir kazanmayı düşünebilirsiniz.

 • Evcil hayvanlara bakarak karşılığında ücret alabilirsiniz.
 • Gelecekte hayvanların ilgili olduğu bir işte çalışmak istiyorsanız evcil hayvan bakıcılığı sizin için önemli bir deneyim olacaktır.
 • Evcil hayvanların belirli zamanlarda beslenmesi gerekmektedir. Onları zamanında besleyerek zaman yönetimi ve organizasyon konusunda deneyim kazanabilirsiniz.
 • Evcil hayvan bakıcılığı yapmak istediğiniz zaman çalışma saatlerini belirleme şansına sahip olabilirsiniz.
 • Evcil hayvanların sevimli ve dost canlısı olduklarını unutmamalısınız.

Evcil Hayvan Bakıcılığının Dezavantajları

Evcil hayvan bakıcılığının her iş kolunda olduğu gibi çeşitli dezavantajları bulunmaktadır. Bu dezavantajları göz önünde bulundurarak evcil hayvan bakıcılığı yapmamayı düşünebilirsiniz. Karar tamamen size aittir.

 • Çok seyrek zamanlarda iş alabilirsiniz çünkü bu tür fırsatlar her zaman karşınıza çıkmamaktadır.
 • Gerektiği zamanlarda hayvanların sağlık problemleriyle ilgilenmeniz gerekebilecektir.
 • Evcil hayvan sahipleri zaman zaman aşırı sert olabilmektedir. Özellikle beslenme saatlerinin dışında onlara bir şey verdiğiniz zaman sizinle tartışma olasılıkları çok yüksektir.
 • Bu iş için bir arabanızın olması idealdir. Evcil hayvanı bir yerden alıp bir yere bırakmak için bu gerekliliktir.
 • Belirli bir yerle anlaşarak aracı olmalarını sağlarsanız yaptığınız işten komisyon vermek zorunda kalabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakıcılığından Ne Kadar Kazanılır?

Evcil hayvan bakıcılığı yaparak kazanacağınız miktar tamamen iş veren kişinin yaklaşımına ve yapacağınız işlere göre değişiklik göstermektedir. Genellikle saat başı ücret üzerinden çalışılmakta ve ek gereksinimler durumunda ek ücret talep edilmektedir. Aşağıda bir taslak hesaplama yapılarak gün içerisinde kazanabileceğiniz miktara yer verilmiştir.

 • Evcil hayvan sahibi kişi evden uzakta veya iş yerindeyse saat başı 5 TL talep edebilirsiniz.
 • Evcil hayvan bir köpek ise ve yürüyüşe çıkarılması gerekiyorsa yürüyüşte geçirilecek süre için saatlik ekstra 5 TL talep edebilirsiniz.
 • Evcil hayvanı kendi evinizde bakmanız gerekiyorsa ve beslenme masrafları size aitse günlük 30 TL talep edebilirsiniz.
 • Evcil hayvanı sahibinin evinde gece kalmak koşuluyla bakmanız gerekiyorsa günlük 50 TL talep edebilirsiniz.
 • Evcil hayvanı bir yerden alıp bir yere getirmek için yol masraflarını talep edebilirsiniz.

Tüm bunlar doğrultusunda bir evcil hayvanı bakmak için gün içerisinde yaklaşık 50-60 TL kazanmak mümkündür. Bu durum evcil hayvanın türüne ve iş veren kişinin beklentilerine göre değişiklik göstermektedir. Önemli olan evcil hayvanın güvenliğini sağlamak, onları beslemek, sağlıklı olmalarına dikkat etmek ve iş veren kişiyi memnun etmektedir.

Evcil Hayvan Bakıcılığı İşleri Nereden Bulunur?

İlk olarak çevrenizde araştırma yapmalısınız. Özellikle tatil dönemlerinde evcil hayvanını yanında götüremeyecek olan kişiler onları bakacak birilerini arama yoluna gitmektedirler. Bu tür durumları fırsata çevirerek evcil hayvan bakıcılığı yapmayı düşünmelisiniz.

Benim çevrem yok ama evcil hayvan bakıcılığı yapmak istiyorum diyen biriyseniz bu durumda arayışlara başlamalısınız. İlk göz atmanız gereken yer Facebook Grupları ve Facebook İş İlanları olmalıdır. Daha sonra banabirak.com adresinde kayıt oluşturup bilgileri doğru bir biçimde girerek bakıcı adayı olmayı başarabilirsiniz.

Bunlara ek olarak diğer alternatif ise farklı iş ilanları sitelerinde bu tür ilanlara göz atmaktır. Özellikle armut.com adresinde kendi hayvanına baktırmak isteyen pek çok kişinin ilanını görebilirsiniz. Konum olarak size yakın ise onlarla anlaşmayı deneyebilirsiniz ancak genelde fiyatlar normal fiyatlandırmadan oldukça düşük durumdadır.

Yukarıdaki adreslere el olarak petfnw.com adresinde bakıcı kaydı oluşturabilirsiniz. Burada oluşturacağınız bakıcı kaydıyla çeşitli iş ilanlarına erişim imkanı yakalayabilirsiniz. Birden fazla platforma üye olmak her zaman çok daha iyi bir seçenektir çünkü iş bulma şansınızı biraz daha yükseltmiş olursunuz.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu