İlginç Bilgiler

En iyi 6 Batman Kostümü

DC karakterleri içerisinde en ünlüsü ve sevilenlerinden birisi olan Batman şimdiye kadar bir çok farklı kostüm giydi. Bu içeriğimizde en güzel 6 Batman kostümü seçtik.

Gotham’ın yozlaşmış toplumsal ve devlet hayatında düzeni sağlamak ve insanlara daha iyi bir kent sunmak isteyen Bruce Wayne tam 75 yıl önce maskesini taktı ve o günden bu güne onlarca farklı macerasında bir o kadar yeni kostümle devam etti. Sizler için en güzel 6 Batman kostümü seçtik.

6. Dark Knight Returns: 

Dark Knight Returns
1986 yapımı olan bu çizgi romanda kahramanımız Joker ve iki yüzlü savcı Harvey’e karşı destansı mücadele veriyor. Kostümün altıncı sırada olmasının nedeni ise 75 yıllık mazide hiç bir kostüm bu hikayedeki kadar devasa ve hantal değildi.

5. Under The Red Hood:

Under The Red Hood

Batmanin Robin ile ortaklaşa Gothamın uyuşturucu kartellerine ve başlarındaki Red Hoodla yaptığı amansız mücadeledeki kostüm listemizde 5. sırada yer almakta. Özellikle Red Hood gibi hızlı ve konvansiyonel silahlarda uzman bir suç makinesine karşı hızlı ve güvenilir bir kostüm.

4. Assault Arkham:

Assault Arkham

2000 sonrası yapılan Batman çizimlerindeki maskülen değişimleri göz ardı edemeyiz. Kaslardaki belirgin görünüm Batmanın düşmanları üzerinde psikolojik baskısını arttırmada çok işine yaramaktadır.

 

3.  1970ler:

1970ler

Bu kostümü üçüncü sıraya yerleştirirken yaşadığımız hüznü anlatmamız mümkün değil.Klasik anlamda Batman kostümü deyince akla ilk gelen 70li yıllardaki bu harika  kostümdü. Lakin Batman ve Gothamın düşmanları daha da karanlık varlıklar olmaya başladıkça bu kostüm de mücadeleyi sürdürmeye yetmedi.

2. Batman Beyond:

Batman Beyond

Jokerin yıllar sonra yeniden dönüşünün anlatıldığı bu animasyonda maalesef Bruce Wayne 70lerine merdiven dayamış birisidir. Ve mücadeleye devam etmek için bu zamana kadar ki en radikal kıyafetlerinden birini giymektedir. İlerleyen yaşını teknolojik imkanlarla kapatmak için kırmızı-siyah temalı kostümüyle Batman bir geleneği yıkmıştır.

1. Batman Dark Knight Rises:

Batman Dark Knight Rises

İşte geldik listemizin birincisine. Bir numaraya Batman’in son mücadelesindeki kostümünü ayırmayı bir namus borcu bildik çünkü Gotham için tehdit hiç bir zaman bu kadar büyük olmamıştı. Cefakar kahramanımız bu kostümüyle Bane ve Rash’al Ghul’ün kızının büyük komplosunu bertaraf edip şehri bir nükleer kıyımın elinden kurtarmıştır.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu