Gezi Rehberi

Dünya Üzerindeki En Güzel 5 Dalış Noktası

Suyun altında güzellikleri görmek için dalış yapmanız gerekiyor. İşte size kendinizi birer kâşif gibi hissettirecek Dünya’nın en güzel 5 dalış noktası.

istanbul temizlik şirketi

Evet, dünyamızın yüzeyi güzelliklerle dolu ancak su altındaki güzellikleri görmeden kendinize Dünya’yı gördüm demeyin.  Su altı dünyası; müthiş atmosferi, bazıları bizim gezegenimizden değilmişçesine farklı, rengarenk canlıları, batık gemileri ve keşfedilmemiş sırlarıyla birçok maceraperesti ve gezgini kendine çekmeye devam ediyor. İşte size kendinizi birer kâşif gibi hissettirecek Dünya’nın en güzel 5 dalış noktası.

Cocos Adası

Cocos Adası

Cocos Adası, Kostarika’ da bulunan derin sularla çevrili bir adadır. Adanın deniz faunasını; mercan resifleri, çekiç başlı ve beyaz uçlu köpek balıkları ve yüzbinlerce balık türü oluşturur. Cocos Adası aynı zamanda bir Milli Park’tır ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

Ras Mohammed Milli Parkı

Ras Mohammed Milli Parkı

Sina Yarımadası’ nın güney ucunda bulunan Ras Mohammed, Mısır’ ın en iyi korunmuş ve ilk milli parkıdır. Dünya’nın en iyi sualtı parkı ünvanına sahip bu yer en önemli dalış noktalarındandır.

Silfra

Silfra

İzlanda’da bulunan Silfra Milli Parkı iki kıta arasında bulunur. Bu yönüyle dalgıçlara müthiş bir görsel şölen sunar.

Truk Lagünü

Truk Lagünü

Buraya su altı müzesi desek yanlış olmaz. 1944’te batan Japon Filosu’nun enkazında bir parça tarih sizi beklemektedir.

Baa Mercan Adası

Baa Mercan Adası

Maldivler’de bulunan UNESCO Dünya Biyosfer Rezervi olarak koruma altına alınmıştır. Belgeselleri yapılan bu doğal oluşum, ihtişamlı bir dalış deneyimi sunmaktadır.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu