Instagram takipçi satın al
İlginç BilgilerListeler

Dünyanın En Sıradışı İnsanlarının Fotoğrafları

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan ve doğuştan gelen bazı özellikleriyle dünyanın geri kalanından daha farklı görünen insanların fotoğraflarını sizler için bir araya getirdim.

istanbul temizlik şirketi

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan ve doğuştan gelen bazı özellikleriyle dünyanın geri kalanından daha farklı görünen insanların fotoğraflarını sizler için bir araya getirdim. Siz çevrenizde böyle yaşayan kişileri gördünüz mü bilmiyorum ama ben bu fotoğraflarda yer alan kişilerin özelliklerinin ilk kez gördüm.

1. İki gözü farklı renkte insan

İki gözü farklı renkte insan

Renkli gözlüleri görmeye alışkınız fakat, nadirende olsa bazılarının iki gözünün rengi bir birinden farklı olabiliyor. Doğuştan gelen bu özellik kişinin görme yetisinde bir kayba sebep olmasa da ilginç bir görüntü ortaya çıkartıyor.

Güzel bir özellik aslında.

2. Doğum lekesi

Doğum lekesi

Doğum lekesi olan milyonlarca insan var, ne var bunda diyebilirsiniz ama vücudunun hemen her yerinde bu kadar fazla doğum lekesi olan kişi sayısı eminim çok azdır.

3. Eksik el parmağıyla doğanlar

Eksik el parmağıyla doğanlar

Fotoğraftaki kişinin bir leinde 5 parmak varken, diğer elinde 4 parmak bulunuyor. Hangi parmağın eksik olduğu konusunda tartışılabilir bence orta parmak yok. Bunu bir örneğide ülkemizde yayınlanan “Bizim Hikaye” dizinde oynayan ve ünlü oyuncu Behzat Uygur’un oğlu Nejat Uygur’dur.  Onun iki elinde de 4 parmağı bulunuyor.

4. Yüzünde doğum lekesi olan insanlar

Yüzünde doğum lekesi olan insanlar

Doğum lekesi insanın her yerinde olabilir ama yüzünde ve bu renkte olanı pek rastlanır türde değil. Fotoğraftaki arkadaşın yüzündeki doğum lekesi, usta bir dövme sanatçısının elinden çıkmış kadar güzel görünüyor.

5. Farklı renkte göz renki

Farklı renkte göz renki

Açık veya koyu renkli göz görmeye alışkınsınızdır, peki ya böyle karışık renkte sanat eseri gibi bir göz gördünüz mü? Şahsen benim böyle bir göz rengim olsun isterdim.

6. Van kedisi gibi göz

Van kedisi gibi göz

Madem renkli gözlere değindik buradan devam edelim. Fotorğafta yer alan kişinin gözleri bize van kedisinden tanıdık geliyor.

7. Farklı ayak parmakları

Farklı ayak parmakları

Doğuştan oluşan bu durumda ayak parmaklarının bazıları normalden daha uzun olabiliyor. Hatta biraz dikkatli bakınca neredeyse el parmakları gibi görünüyor.

8. Baş parmağı olmayan adam

Baş parmağı olmayan adam

Ayak parmaklarından el parmağına geçiyoruz. Fotoğrafta bir acayiplik var derseniz haklısınız. Fotoğrafta yer alan kişinin elinde baş parmak yerinede işaret parmağı bulunuyor. Elin kavraması gibi yetilerde noksanlık hissettireceği kesin.

9. Farklı gözler

Farklı gözler

Yukarıda renkli gözlere değinmiştik bu seferde yine ülkemizde Hayko Cepkin’den tanıtık gelebilecek farklı şekilde olan gözü görüyoruz.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu