Güzel SözlerListeler

Ayrılık Hasretiyle İlgili Sözler

Ayrılık hasretiyle ilgili sözler, ayrılık ateşiyle yanan sözleri bu yazımızda yer verdik. Daha fazlası için diğer makaleler göze atınız.

istanbul temizlik şirketi

Ayrılık hasretiyle ilgili sözler, ayrılık ateşiyle yanan sözleri bu yazımızda yer verdik. Daha fazlası için diğer makaleler göze atınız.

Ayrılık Hasretiyle İlgili Sözler

Kalbimizi bazen kaptırırız. Bir türkü, bir sevda, bir şiir okunmamış bir kaç kitap satırına cümleler sığdırırız. O kadar çok isteriz varlığımızın kabul edilmesini ama bir türlü anlatamayız. En sevdiğimiz tarafından öteki oluruz. Dinlenen şarkılar, birbirine aktarılan sözler verilen duygular hepsi kitap sayfaları arasında unutulmaya mahkum cümlelere benzer. Hikaye bitmiştir gidecek bir yer ve kimse yoktur. Birisi daha çok sevdiği için birileri daha çok üzülür. Çünkü kalbimiz imkansızı sevmeye meyillidir. Bizi terk eden insan her zaman daha değerlidir. Bu değeri benliğimizde inkar ederek başka yolculuklara çıkmamız gerekir. Fakat genede yapamayız. İşte bu yüzden hasret bu deli ruhumuzu yakarak acıtır. Ayrılık ateşiyle tutuşur dururuz, yanarız ama gelen yoktur. Sadece gidenlerin arkasında kalan hasret gerçektir.

Dışarıda yağmur
Yüreğime hasret
Fikrime sel…
Nasıl yağıyorsunuz üçünüz birden
Bir bilsen…

Zaten tabiatı bile ayrılık üzerine kurmamış mı yaradan, yaprak düşer dalından damla ayrılır bulutlardan seviyorum derken bile ayrılır sözler dudaklardan.

Yüreğinde ne bir acı, ne de bir burukluk vardı. Gidişi kutsal bir göreve gidenin
mertliği ve yürekliliğini taşıyordu sanki. Bütün vedalaşmalarda şöyle veya böyle
hüzün mutlaka olurdu. Ayrılıksız hasret, hasretsiz ayrılık olur muydu?
“Ölüm, ayrılığın bütünüdür ama ayrılıksa ölümden bir parçadır.” derlerdi.
Ayrılık hasreti, acıyı, yokluğu ve yalnızlığı çağrıştırır onun için gözyaşları ayrılığa
tercümanlık eder.

Dalgın bir akşamdan kalma sözleri yüreğinde ayrılıkları boğan şairin solunda buldum İnandığım tüm masallar uzak  Uzaklık senin gözlerine çıkan hasret ..”

Biri var uzaklarda haykırıyor, biri var uzaklarda seni özlüyor, biri var uzaklarda seni sensiz yaşamaktan korkuyor, biri var uzaklarda seni çok ama çok seviyor.

Ayrılıkta azap var sözünü düşündü revire doğru yürürken. Her ayrılık bir azap demek değildi. Ancak her ayrılık bir hasret demekti ve her hasret vuslata hasretti.Her ayrılığın nihayeti hasreti ancak her hasretin nihayeti vuslat değildi .

Hasret kalmışız, yüreği güzel insanlara..

Ellerini tutmaktan değil, birgün bırakmaktan korkarım. Acı çekmekten ağlamaktan değil, seni incitmekten korkarım. Seni sevmekten değil ben sensizlikten korkarım.

İnsan ki hasreti kadar:
belki bin sevda bin ayrılık
fakat
bir aşk bir intihar
bir ömre ancak sığar.

Beklemek güzeldir dönecekse eğer beklenen. Özlemek güzeldir özlüyorsa eğer özlenen.

”Severek ayrılalım, aşka hasret kalalım, eğer mutlu olursak, yeniden barışalım.”
Orhan Gencebay ve Sibel Can’ın seslendirdiği bu şarkıda sözü edilen aşıkların tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlayan var mı? ?

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.

Aramıza sonsuz bir uzaklık girdi artık. Ayrılık, ayrılık acısı ve hüzün; kaderim, kaderimiz bu. Ben dünyanın bir tarafındayım, o öbür tarafında. Ne bir ses, ne bir haber. Ama ruhlar bir ve tek. Ne sonbaharın gidişi, ne kış hasreti, ne baharı bekleyiş ve ne yazın uzaklığı. Yürekler niçin atacaklarını bilirler

Sensiz her şey yarım, yarim.

Ben her gece sen uyurken deniz olup vuruyorum sahillere, rüzgar olup esiyorum sessizce, sen uyurken yüreğim geliyor üstünü örtmeye, bensizken üşümeyesin diye!

“Ayrılık hasreti vurdu bağrıma. Neden ayrı düştük sanki! Yalnızlık çölünde mahzun biriyim. Gönlüm ateş sanki… Hasret ise elime batmış ve bir türlü çıkmak bilmeyen bir kıymık…”

Balıkların sevgisini bilir misin birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende şimdi sana dokunamıyorum çünkü sen hep yüreğimdesin.

Telefondaki sessiz nefesine, sıcacık gülümsemene, karşımda otururken beni süzmelerine hasret kaldım. İnanki varlığına, arkadaşlığına, dostluğuna muhtacım. Seni İnanılmaz Özledim.

Özlüyorum ama o kadar uzun bir saniye, her saniye.

Dengbej kaval çalıyor; kaval dile gelmiş, aşk ve sevdayı, ayrılık ve hasreti, dert ve elemi anlatıyor.
Dengbejin parmakları, ustalıkla kavalın deliklerinde dolaşıyor, kavaldan çıkan ezgiler ortak bir hasretin, kavganın, umudun, yıkımın türküsüne dönüşüyor.

Kaval sanki ölümü söylüyor..

Bir soluk kadar yakın, yıldızlar kadar uzak derler sevgi için, uzanırsın yetişemezsin, yetişirsin dokunamazsın, dokunursun vazgeçemezsin, vazgeçersin ama unutamazsın!

Hasret Sözleri – Hasret Mesajları

Hasret Sözleri – Hasret Mesajları

Unutamam ki, beni hiç tanımamışsın, severken unutmak olmaz anlamamışsın, bunca yıl yalanmış aşkı bulamamışsın, yanı başımdaydın oysa çok uzakmışsın.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

Ben, sanat görüşümü, ne yapmak istediğimi, hasretimi okuyucuya söyleyeceğim. O bakacak, yaptıklarımı, yapabildiklerimi okuyacak, ölçecek. Ayrılık varsa görecek. Elbet de var. Hasretimiz gerçekleştirebildiğimizden çok ileride, çok büyük. Ayrılık var ama aykırılık, zıtlık yok. Ben sanat görüşüme aykırı tek satır yazmadım, yazmamaya çalıştım.

Sen seni özleyenlerin özleminden habersiz özlenmektesin sen var ya sen özlenenlerin içinde en çok özlenensin.

Kış baharı özler bende seni, toprak suya hasret bende sana, acımasız bir dünya herşeyi yalan, sevgisiz bir hayat mecburuz buna.

Yokluğunun yan etkisi olsa gerek, yine gözlerim su kaçırıyor.

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde nede sıcak çöllerde olmaktır, yanlızlık bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.

“Ah, kadınlar, siz yalnızca aşkınıza, yalnızca fedakarlık yüceliğinize özlem duyup duygularınıza yenilerek mutlu yaşarken, erkeklerin kalbinde ne çirkin, ne hain, ne yabancı duygular olduğunu bilseniz.”

Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret nede ulu bir arzulayış. O bence içten içe ağlayış yada senden ayrı yaşayış.

Eğer canın sıkılıyorsa gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa gökyüzüne bak ve sabahı düşün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

Geceler uyumak için değil, özlemek için var gibi.

Söner yangın birazdan
Yatışır özlem.
Bir gün karşılaşırız
Bir gün, bir yarım akşam.

Şimdi sensizliğin uçurumlarındayım. Girdaplarındayım yalnızlığımın. Yokluğun kaygı… özlemlerindeyim. Yüreğimin seninle olduğu her yerdeyim.

Bazen mutlu olmak değil sadece onunla olmak istersin.

Özlem Duyulan Sözler

Özlem Duyulan Sözler

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak değildir. Sen yokken bile seni o yürekte yaşatabilmektir.

Çünkü yalnızlık, anılarını ayıklamış, yaşamın yüreğinde biriktirdiği özlem dolu süprüntüleri yakmış, geriye en acı anıları bırakarak, onları arıtmış büyütmüş, sonsuzlaştırmıştı.

Hasret dolu yüreğim yollarını halen gözlüyor sevdiceğim!

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bilki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Artık bitse şu ayrılık, hasret, özlem son bulsa. Gözlerimiz birbirine baksa yine yeniden, ellerimiz kavuşsa!

Öyle özlersin ki gel diyemezsin, sadece beklersin.
Özlem öyle olur ki, sanki dünyanın ortasında,
Her şeyi anlamsız kılan bir boşluk uzanmakta;
Gelip, özleyenin de içinden, bir kesit gibi, geçmektedir.
Özleyen, bunu duyduğunda, bütün dünyaya sanki bir sisin ardından bakar gibi olur:
Bir şeylerin olması, ne gereklidir ne de anlamlı boşluk, uzanır, her şeyin dünyanın, özleyenin içinde…
Özlem, her şeyi kaplayan boşluktur

Yalnızlık çok güzeldir ama şu sensizlik yok mu, gel canımı al diyor.

Öyle bir anda sevmemiştim ben sizi bayan.. Uzun geceler yıl’laşan saatlerle oluşmuş tun, yer tutmuş tun, yüreğimde binlerce hayalle On binlerce nefeste düşmüştün hücrelerime . Ve bir kelebek ömrüyle yetim bıraktın beni; sen gittin tıpkı boğazıma dolanan bir nesnenin zorla çıkarılması gibi Sen gittin Yarım bıraktın ! Özlem Halüsinasyonları mıydı ? Yoksa acınacak halime hayalinin yaptığı oyunu muydu ? Kıymak mıydı ? bilmem.. Dün Gece seninleydim; El ele göz göze diz dize tüm gülüşler bizimdi tıpkı hayalim gibi saf temiz eski günler gibi işte. İzne çıkmıştı hüzün ve keder. Tam kalbinden vurup yalnızlığı öldürmüştük, sahipsizler mezarlığına yollamıştık! Ne Kader ne de mesafeler engel değildi sevgimize… Sonra ne mi oldu sıçrayarak uyandım kan ter için de bütün bunlar bir rüyadan ibaretti. Ve ben yalnızdım…

Bu hasretin süresi yok, bir gün sona eresi yok.

Eylül! Sade bir geçmiş olduğunu hissettiren bir esef ve özlem ayıdır.

Dilediğin kadar kalabalıkta yaşa, sol yanın uzaklarda ise yapayalnızsın.

“Her şey abartı; sadece özlem gerçek, abartılamayan gerçek..”

Sen de fark ettin mi saat vuslatı hasret geçiyor.

Oblomov şu ana kadar okuduğum en başarılı kitaplar arasındadır. Kitaba ismini veren karakterimiz, tembelliği ön planda olan bir karakterdir. Sürekli hayal kurar, kafasında planlar yapar ama bunları asla gerçekleştiremez, gerçekleştirmek için çaba sarfetmez. İşte kitapta hayatı böyle geçen bir adamın öyküsünü okuruz. Eylemsizliğin, düşüncesizliğin, hareketsizliğin insanı getirdiği nokta bundan daha güzel anlatılamaz. Bu çeşit bir adam gerçek hayatta var mıdır bilmem ama siz siz olun böyle bir adam olmayın!

Özlemekten daha zor bir şey varsa o da özlediğini özlediğin kişiye söyleyememek.

Ne kadar da farklı! O zamanlar bilinçsiz bir mutlulukla bilmediğim bir dünyaya özlem duyar, orada iç dünyama birçok zenginlik ve zevk katacağımı, çaba içindeki özlemle dolu kalbimin boşluğu doldurup mutlu olacağımı düşünürdüm.

Özlem Gideren Sözler

Ve ekler Nazım hikmet mektubun sonuna herkese selam sana hasret…

Her şey abartı, yalnızca özlem gerçek..

Hasretin yetti cana, gel gayrı gel canım cananım, ömrüm yoluna feda bitsin ayrılık.

Unutmak için çaba göstermek gerekmiyor. Unutmak kolay, unutmamak için çabalamak eziyetli iş.

Seni bekleyişimin adı yok. Sadece yüreğimde lal olmuş duamsın.

Dur Eleni!” dedi. Sıkıca kavradı kolunu. “Ne vakit darda kalırsan, biri seni sahiden gönülden sevsin istersen inan ki ölmemişsem eğer, seni bekliyor olurum.”
Ölmemişsem eğer, seni bekliyor olurum.

Aklımdan çıkmıyorsun, sensiz bomboş bu hayat, susma öyle ne olur, bana kendini anlat.

“Küçük insanlardaki yaşamak güzelliği şehirde yok.”

Sen benim içten içe kanayan yaramsın, ne kadar özlendiğini bilsen yokluğundan utanırsın.

İçine sığamayacak kadar genişleyen yalnızlığı, dipsiz bir girdaba dönüşmüş, hayatında iyi ya da kötü ne varsa her şeyi yiyip yutarak beslenir olmuştu sonunda. Varını yoğunu sömüren bir yalnızlıktı bu. İyiyi kötüyü tüketen, içini boşaltan, amaçsızlaştıran, uyutan, uyuşturan, umutsuzlaştıran bir yalnızlık…

Bir gülün peşinde koşanlar çiğnedikleri kır çiçeklerinin farkına varmazlar.

Din, bir susuzluk, sonsuza karşı duyulan özlem. Bilgi değil, aşk. Aşk öğretilir mi?

Hasret koparıp atıyor bitmez bu kara geceler hasret dolanıp duruyor bitmez bu keder.

“Ah vre!” dedi Rum kızı. “Süslü laflar karın doyurmaz. Sen onu benim külahıma anlat. Hayatın tiyatro vre. Parayı beğenmiyor gibi yaparsın ama hesabı parayla ödersin. Hayatında her şey bol kepçe… Kodamanlar gibi eğlen ama halk gibi yaşa. Ela, ela!”

Gel gel berü ki savm u salatin kazası var, sensiz geçen zaman-ı hayatın kazası yok.

“Ben sadece yazı yazarak geçinmek isteyen bir inatçıyım, anladın mı küçükhanım? Hiç bir yere bağlanmamak isteyecek kadar serkeş bir hürriyet sahibi ruhum. Ne giyimimle bir yere ya da zümreye ait görünme telaşım var, ne yazdıklarımı sahtekar bir edebiyat dünyasına beğendirebilmek için uğraşıyorum. Göze aldığım şeyi tahayyül bile edemezsin”

Gitmek unutmak değildir sen bunu biliyorsun, aklımda gözlerin varken sen buna gitmek mi diyorsun?

“Onlar komedinin en saf hali ile aşkı yazdı. Peki ya siz onları okumaya hazır mısınız ? “

Hani insan ağlamak ister, g özlerinden yaş gelmez ! Hani gülmek ister,yürekten gülemez. Hani birini beklersin ama o hiç gelmez! İşte o zaman ölmek istersinde ecel gelmez.

“Mutluluk buysa eğer ben her zerremin hissettiği kadar mutluyum.”

Gözlerin sular kadar berrak gülüşün bir çocuğunki kadar sıcak bana benden ayrı geçirdiğin her anı anlat… Seni çok özledim.

Sevdiklerinize güzel sözler yollamak için En Etkileyici En Güzel Sözler içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu