Kimdir?Listeler

Survivor Merve Aydın Kimdir?

2021 Survivor kadrosunda dikkat çeken isimlerden biri de Merve Aydın oldu. Peki Merve Aydın kimdir? Nerelidir ve kaç yaşındadır?

2021 Survivor kadrosunda dikkat çeken isimlerden biri de Merve Aydın oldu. Merve Aydın, Survivor kadrosunda basketbol kariyeri ile öne çıkan isimlerden bir tanesi. Merve Aydın’ın basketbol kariyerini bir avantaj olarak kullanıp kullanamayacağı ise merak konusu. Atış oyunlarında tercih edilen Merve Aydın kimdir? Nerelidir ve kaç yaşındadır?

Merve Aydın Kaç Yaşında?

Merve Aydın kimdir? Merve Aydın, 10 Mart 1994 tarihinde Mersin’de dünyaya gelmiştir. Milli basketbolcu olarak adından söz ettiren Aydın, oyun kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Kariyerinin ilk basamaklarını Mersin Büyükşehir Belediyespor altyapısında atmış olan milli basketbolcu, günümüzde C.B Al-Qázeres ekibinde yer almaktadır. Basketbol kariyeri ile adından söz ettiren Aydın’ın boyu ise 1,74 cm olarak bilinmektedir. 27 yaşındaki basketbolcunun kariyerine olan ilgisi 10’lu yaşlarında okul basketbol takımı içerisine girişi ile başlamıştır. Bu yıllarda önüne çeşitli fırsatlar çıkan Aydın, ilerleyen yıllarda Milli Takım’a seçildi. Milli Takım içerisinde geçirdiği talihsiz kaza sonucunda sakatlık yaşayarak bu dönemlerde oyunlara fazla katılımda bulunamadı.

Merve Aydın Kariyer Geçmişi

Merve Aydın Kariyer Geçmişi

  • Türkiye Mersin Büyükşehir Belediyespor (2009-2011)
  • Türkiye İstanbul Üniversitesi (2011-2012)
  • Türkiye Mersin Büyükşehir Belediyespor (2012-2014)
  • Türkiye İstanbul Üniversitesi (2014-2015)
  • KKTC Yakın Doğu Üniversitesi (2016)
  • KKTC Girne Üniversitesi (2016-2017)
  • Türkiye Hatay Büyükşehir Belediyespor (2017-2019)
  • Fransa Nantes-Rezé Basket (2019-2020)
  • İspanya C.B Al-Qázeres (2020)

Merve Aydın Hangi Basketbol Takımında Oynuyor?

2021 Survivor kadrosuna dahil olan Merve Aydın hakkında merak edilen sorulardan bir tanesi de hangi takımda oynadığı. Survivor 2021 kadrosunda adından sıklıkla söz ettiren milli basketbolcu Merve Aydın, İspanya birinci ligi ekipleri arasında yer alan C.B Al-Qázeres takımında oyun kurucu pozisyonunda yer almaktadır.  Instagram üzerinde 10 bin takipçisi bulunan milli basketbolcunun, Survivor parkurları için hazırlık yaptığı da bilinmektedir. Nitekim Survivor başlamadan önce 2 Ocak tarihinde @merveaydin94 Instagram hesabından ‘’I’m a Survivor! Hazırım!’’ ifadelerini kullanarak antrenman videosunu paylaşmıştır. Hayranları ve arkadaşları tarafından destek alan Aydın, geçtiğimiz günlerde Survivor macerasına da ilk adımlarını atmış bulunmakta. Milli basketbolcunun oyun içerisinde yer alan atışlar konusunda iyi olacağı düşünülmekte.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu