EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Kızamık Tanısı, Belirtileri ve Tedavisi

Kızamık Hastalığının Tanısı

Kızamık Hastalığının Tanısı

Bu hastalık bir tür virüs hastalığı olup, tehlikeli bir hastalıktır. Vücut derisinde döküntü ve kızarıklar ile ortaya çıkmaktadır. Kuluçka süresi ise 10 gün ile 14 gün arasında değişiklik göstermektedir. Kızamık hastalığı bulaşıcı bir hastalık olup, tedavi edilmez ise büyük hastalıklara sebebiyet verebilmektedir.

Kızamık Hastalığının Belirtileri

Kızamık Hastalığının Belirtileri

Kızamık hastalığının belirtileri virüsün vücuda yerleşmesinden 15 gün kadar sonra ortaya çıkar. Kızamık belirtileri çok belirgindir ve görüldükten sonra hemen müdahale edilmelidir. Kızamık hastalığının başlıca belirtileri; vücudun birçok bölgesinde alerjiye benzeyen kırmızı noktalar, göz kızarması, boğazdan gelen kuru öksürükler, döküntü, yüksek ateş, ağızda beyaz leke ve bademcik şişmesidir. 

Kızamık hastalığının tedavisi

Kızamık hastalığının tedavisi

Kızamık hastalığının tedavisinde hastalıktan önce korunmak en garantili tedavi yöntemidir. Çünkü kızamık hastalığı bir virüs aracılığıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu yüzdende herhangi bir antibiyotik veya ilaç bu virüsü yok etmez. Ancak virüsün etki alanı az olduğundan aşı ile vücut bu hastalığa karşı bağışıklık kazanabilmektedir. Eğer ki aşı olmadan önce kızamık hastalığına yakalanırsanız uygulamanız gereken tedavi yöntemi kısıtlıdır.

Bu durumda kişinin hastalığa bağışıklık kazanabilmesi için gerekli ortamı hazırlamaktır.Kızamık tedavisi için kişi özel ve ferah bir odaya taşınmalıdır. Bu odaya aileden veya çevreden kimsenin yakın olmaması çok önemlidir. Kişide ortaya çıkan belirtileri azaltmak için çeşitli ilaçlara başvurulmalıdır. Örneği vücut ateşi yükseldiğinde ateş düşürücü kullanılmalıdır. Kişi bu durumda yavaşça iyileşecektir.

Originally posted 2017-09-16 08:38:30.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu