EDİTÖR BAŞVURU
TeknolojiHaberler

Asus ROG Phone 5 18 GB RAM ile gelen ilk telefon olacak

10 Mart tarihinde tanıtılacak Asus ROG Phone 5 modeli bir ilk olacak ve 18 GB RAM ile piyasaya çıkacak. Daha önce Asus ROG Phone 3 16 GB RAM ile çıkmıştı.

Asus ROG Phone 3 modeli tanıtıldığında piyasaya çıkan ilk 16 GB RAM’e sahip ilk akılı telefon olmuştu. Devam modeli Asus ROG Phone 5 modeli ise 10 Mart tarihinde kullanıcılara duyurulacak. Yeni model de ilk 18 GB RAM’e sahip akıllı telefon olacak.

Geekbench testinde görülen I005DB kodlu model Asus ROG Phone 5 modeli 18 GB RAM ile görülüyor. Bilindiği gibi ROG Phone DA ve DB. DA olmak üzere 3 farklı sürümü bulunuyor. DB versiyonu firmanın Tencent Games sürümünün temelini oluşturacak ve aynı zamanda DxOMark’ın ses incelemesinde test ettiği sürüm olacak. Bu modelde ikinci bir ekran daha yer alacak.

18 GB RAM'e sahip Asus ROG Phone 5

18 GB RAM’e sahip Asus ROG Phone 5 (I005DB) Geekbench’te görünüyor

DA versiyonu Aralık ayında Geekbench testinde görülmüştü ve bu versiyon 8 GB RAM’e sahipti. Daha sonra başka bir DA versiyonu ise 16 GB RAM ile görüldü.

JD.com, ROG Phone 5’in Tencent sürümü için bir teaser sayfası hazırladı. Orada pek bir şey yok, ancak kullanıcılar yaklaşan lansman küçük detaylar görebiliyor.

Telefon ile ilgili bir çok detay belli olmasa da Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak ve kutusundan Android 11 işletim sistemi ile çıkacak.

Kaynak

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu