HaberlerPolitika

Ahmet Davutoğlu’ndan Çarpıcı 23 Haziran yorumu

Bir süredir yeni parti kuracağı konuşulan eski Başbakanlardan Ahmet Davutluğu, Elazığ’da katıldığı Gönül Dostları Buluşmasında yaptığı konuşmada 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimleriyle ilgili bir çok konuya değindi. Seçimle ilgili olarak “Seçim neticeleri sonrasında, büyük hüzün yaşıyorum” diyen Davutoğlu, konuşmasının devamında 23 Haziran seçiminde Ekrem İmamoğlu’nun, Binali Yıldırım’a 800  binden fazla oy farkı atarak kazandığını ve bu seçiminden bir sonuç çıkarılması gerektiğini kastederek  “İstanbul’da yenilenen seçimler bize ne gösterdi?” diye sordu.

İÇİMİZDEKİ TROLLERE KARŞI 3 YILDIR SUSUYORUZ

“Seçim neticeleri sonrasında, büyük hüzün yaşıyorum. Bunun hesabını veremeyip dönüp, bizim haklı eleştirilerimizi bölünme çabası içinde göstermek isteyenler bilmeli ki biz bu kitleler bölünmesin diye başbakanlık makamından ayrıldık. Devlet makamını trol çetelerinin tuzaklarına mahkum edenlere karşı 3 yıl sustuk. Eğer işler iyi gitmiş olsaydı kıyamete kadar susardık. Hiçbir makam, mevki beklentimiz olmazdı. İstanbul seçimlerinde olduğu gibi tekrar kaybetmişsek, o kitleler hüzün içinde evinde dönmüşse; bunun sorumlusu söylemde, eylemde, siyasi hayatta ciddi savrulmalar yaşatanlardır.”


“KRİZLER MUHASEBE GETİRİR”

“Çok daha fazla konuşmamız, yüzleşmemiz halleşmemiz lazım” diyen Davutoğlu, “Bir muhasebe dönemindeyiz. Krizler muhasebe getirir. Muhasebeler, krizlerin yegane ilacıdır. Korkmadan, çekinmeden birbirimizle konuşmak durumundayız”  ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

İlgili Makaleler

Konuşmanın geneline bakınca Ahmet Davutoğlu bir grup küskünle birlikte AKP’ye karşı yeni bir parti kuracağına kesin gözüyle bakabiliriz. Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün bu partide birlikte mi olacak, yoksa onlar başka partimi kuracaklar ilerleyen zamanda göreceğiz.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu