Faydalı BilgilerListeler

Aşkınız Tavsiyenizi İstemiyor

İlişkiler, hatta büyük olanlar, karmaşık olabilir. Doğrulama yoksa bu özellikle doğrudur. Eşinize en son nasıl hissettiğiniz hakkında söylediğiniz zamanı düşünün. Belki de sana duygularını inciten bir şeyler söylüyordu. Bazı düzeylerde, belki de yaralandığını bilmiyordunuz, ancak geçmişte yaşadığınız bir şey yüzünden sizi yanlış yoldan sürdü.

İlişkiler filmlerde yaptığınız gibi çalışmış olsaydı, eşiniz “Tatlım, nereden geldiğinizi tamamen anlayabilirim” gibi bir şey söylerdi. Bunu söylemek zorunda değilsin. (Hug) “Ama hayat bir film değil çünkü eşinizin aslında ona daha yakın bir şey söylemesinin bir nedeni var” Neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz? Hiçbir şey demek istemedim. Hiçbir sebeple dramatik değilsin. “

Bu tanıdık geliyorsa muhtemelen bir ilişkide doğrulamanın neden önemli olduğunu anlarsınız. Bu sizin hakkınız olduğu söylenmekle veya herkesin sizinle aynı görüşte olmamızla ilgili değildir, sadece duygularınızı kabullenmek ve bir ilişki içinde başarıyla iletişim kurmaktır.

Eşinizin sizi anlamış gibi hissettiğiniz son düşünün. Gerçekten huzur verici bir sansasyon ve bazı başarı biçimleri yaşadınız. Hafif bir an olabilirken, anlama hissi daha iyi ve daha güçlü bir bağlantıya neden olur. Bu, yalnızca ikinizin arasında olan bir şey hakkında nasıl bir şeyler hissettiklerini söylerken eşinizi kabul etmekle kalmaz, paylaştığınız tüm sohbetlerde bulunmaktır; günün hızlı bir özetini olsa bile.

Hakimiyeti Sonlandırdığınızda ve Kabul Ederseniz İlişkiniz Artıyor

Eşinize anlayışınızı ve kabulünüzü göstererek, kendilerine daha fazla güvenirler ve düşünce ve hislerini sizinle paylaşmaya daha istekli hissedeceklerdir.

Bunun nasıl işlediğini göstermek için dramatik bir örnek verelim: Eşiniz aptalca bir şey yapmış ve “Bu çok aptalca” diyorsunuz. Eşinizin bir şey ifade etmediğinizi bildiğiniz halde çok hakaret edip canınızı sıkıyor. Aklınızın arkasında, kendisini aptalca büyüdüğünü söyleyen bir aile üyesini hatırlıyorsunuz.

Eşinizin hislerini doğrulayarak, endişelerini sakinleştirir veya ortadan kaldırırsınız.

İlk tepki “Oh, hayır, böyle demek istemediğimi biliyorsun” gibi bir şey söylemek olabilir; bu durum olumsuz bir etkiye neden olabilir ve eşinizin hislerini daha da incitebilir. Bunun yerine, daha yakın bir şey söylemek istersiniz, “Üzgünüm, bu şekilde söyledim. Bence çok akıllısın. Dikkatsizdi ve özür dilerim. “

Eşiniz sevilen ve saygı duyulacak ve sizinle olan ilişkisini daha fazla takdir edecektir.

Eşinize, takdir etmeyi ve onlara saygı duyduğunuzu hatırlatın. Neler hissettiklerini doğrulayın ve neden yorumunuz tarafından çok incinmiş oldukları hakkında konuşmak isteyip istemediğinizi sorun.

Argümanlar önlenecek veya çabucak çözülecektir.

Eşiniz açarsa ve neden rahatsız olduğunu açıklarsa, konuşurken kendinize savunma sağlamaya izin vermeyin. Unutmayın, onlardan bu konuda konuşmalarını istemekle işin hepsi onları duymaktı. Herhangi bir argümana atlamadan önce konuşmalarına izin verin.

Eşinizin bakış açısına açık olmasına yardımcı olursunuz.

Eşiniz başında neler olduğunu anlamanıza, bu yüzden de o fırsatı hak ettiğinizi hatırlamanızı istiyor. Özellikle büyüdüklerinde aynı cümleyle hakaret edildikleri için ifadeden dolayı özür dileriz. Empati anahtardır.

Ve sorunu düzeltemeseniz bile teşvik ve destek sağlıyorsunuz demektir.

Böyle bir şey olduğunda, geri dönüp kendilerini nasıl hissettiklerini veya başlangıçta onlara neden zarar verdiğini geri alamazsınız. Ancak yapabileceğiniz şey, açık iletişim ve doğrulama için bir boşluk sağlamaktır. “Üzgünüm” ilk bakışta yeterli olmayabilir, çünkü eşinizin gitmesine izin vermek için biraz zaman gerekebilir. Sana çarpıcı gözükse bile, unutmayın ki onlara hiç dramatik değil. Sürece sabırlı olacağınızı ve gelecekte daha dikkatli olacağınızı ona bildirin.

Eşinizi Doğrulayınca Bağlantılarınız Derinleşir

Onaylama, sağlıklı ve güçlü bir ilişki için anahtardır. 6 doğrulama seviyesi vardır ve her biri sevgilinizle daha derin ve daha derin bağlanmanıza yardımcı olur. 1

Seviye 1: Varlık

Tam da böyle bir ses. Eşinizin size söylediklerini dikkat edin. Gözlerine bakın, ellerini tutun, hatta onlarla birlikte olduğunuzu göstermek için üzerlerine sarın.

Seviye 2: Doğru Yansıma

Eşinizin hislerini yansıtırken, size söylediklerini özetlersiniz veya konuyla ilgili görüşünüzü paylaşırsınız. Durumunuzu ve duyguların ayrı düşüncelerini ayırmanıza yardımcı olurken, gerçekten bulunduğunuzdan ve odaklandığınızdan emin olur.

Seviye 3: Zihin Okuması

Psişik olmak, herhangi bir ilişkide yardımcı olur, bu seviyede aslında, gözlem üzerine diğer kişinin kafasında olup bittiğini tahmin edebilmekle ilgili. Eşiniz size işte olanlardan üzülen bir şeyler hakkında veya onları rahatsız eden bir şey hakkında söylüyorsa, neden onları etkilediğini anlamaya çalışın. “Sanırım sanırım …… çünkü gerçekten üzgün olmalıyım” gibi ifadeler kullanın.

Seviye 4: Kişiyi Deneyimleri İle Anlayın

Bazen şeyler can sıkıcıdır, amaçlandığı için değil, ancak geçmiş tecrübe mercekleriyle durumumuzu yaşadığımız için can sıkıcıdır. Sevdikleriniz rahatsız edici bir şeyden kurtuluyorsa, fakat size karşı rahatsız görünmüyorsa, bir adım geri çekin ve onların bakış açısıyla anlamaya çalışın.

“Sizin ne olduğunuzda göz önüne alındı ​​… Bu ifadelerin sizi hissettirdiğini tamamen anlıyorum …” gibi ifadeler kullanınız.

Seviye 5: Herkesin Alabileceği Duygusal Tepkimeleri Tanıma

Eşinizi doğrulamanın en kolay yollarından biri, bahsedilen senaryoların küresel bir biçimde belirtilmesidir.

Örneğin, eşinizi rahatsız eden bir şey olursa ve siz veya başkasını rahatsız ettiyse, “tabii ki … herkes bu şekilde hissedecekti!” Gibi bir şey söylerdi.

Bunun gibi basit bir ifade, eşiniz için rahatlatıcıdır çünkü gerçekten yalnız olmadığını biliyorlar.

Seviye 6: Radikal Hakikilik

Eşiniz tarafından açıklanan senaryonun benzeri bir şey yaşadıysanız paylaşın. Amaç bu konuşmayı kendiniz yapmak değildir. Eşit olduğunuzu ve benzer bir örneği yaşadığınızı göstermek için idealdir.

Küçük Şeylerle Başlayarak İş Ortağını Doğrula

Her doğrulama seviyesi, sabır, dinleme becerileri, düşüncelerinizi anlattığınız biçim ve empati gösterme biçiminiz gibi birçok iletişim becerisi içerdiğinden saatlerce uygulama gerektirir. Eşinizin duygularını daha kolay doğrulamanıza yardımcı olması için aşağıdaki adımları deneyin.

Seviye 1 ve 2’ye Ulaşmayı Amaçla Önce

Bu, iletişim halindeyken yanında olmanız ve kabul etmeniz anlamına gelir. Bu uygulama alacak olsa da, vücut dilinizin farkında olarak başlayın. Silahları ve eşinizden uzaktaki bir ceset, sanki söyleyeceklerini duymak istediğini söylüyor gibi görünüyor , ama gerçekten daha az umursamıyor gibisin .

Seviye 3 ve 4’te Daha Derine Bağlanmak İçin Daha Fazla Dikkat Edin

Eşinizin geçmişte yaşadığı deneyimlerden haberdar olun ve eşinizin sizinle nasıl davrandığına dikkat edin. Her zamanki davranışları nedir ve üzgün olduğunda ya da sizinle hislerinizi paylaştıklarında nasıl görünüyor? Bu bilinirliği geliştirmeye başladıktan sonra, konuşma daha basit hale gelecektir.

Seviye 5’e Ulaşma, İş Ortağınız Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinme ve Diğerleri

Kendinizi başkalarına kıyasla aşırı derecede sıkışmak istemiyorsanız da başkalarının nasıl aynı veya benzer bir durumla karşı karşıya kalacağını düşünmek faydalı olabilir. Ayrıca, duygularınızı daha iyi anlamak ve savunmaya girme riskini almak için eşinizi dinlerken yabancı gözükmek gibi davranıp yardımcı olabilirsiniz.

Seviye 6’ya Çıkmak İçin Daha Fazla Deneyim

Siz ve eşiniz aynı durumları yaşamamış olmalarından dolayı zorlu olabilir, ancak ilişkilendiyse bu senaryonun hissettiğiniz yolu paylaşın.

Mutlu, güçlü ve kalıcı bir ilişki kurmak iki kişi alır. Bunu okuduktan sonra, belki de eşinizle oturup doğrulamayı tartışmak isteyeceksinizdir. Geçmişte nasıl mükemmelleştin? Nereden daha fazlasını yapabilirdin? Sohbet için bir yer yaratın, böylece gelecekteki görüşmeler daha zora gidecek gibi görünecektir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu