Turistler için her yıl çeşitli kriterlere göre dünya risk haritası oluşturan Uluslararası SOS ve Kontrol Riskleri, bu yıl da turistleri önceden bilgilendirmek amaçlı haritalarını yayınladı.

Uluslararası SOS ve Kontrol Riskleri, her yıl düzenli olarak oluşturduğu, tüm ülkelerin ne kadar turist dostu olduğunu gösteren bir harita yayınladı ve 2018 yılı boyunca daha önce hiç olmadığınız bir yere yolculuk yapmayı planlıyorsanız bu haritalara bakmanızı tavsiye ediyorum. Sonuçta hepimiz bir tatilden gittiğimiz gibi sağlıklı ve diğer değerli eşyalarımız tam olarak geri gelmeyi seviyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü ve diğer kurumlardan veri toplayan etkileşimli 'Seyahat Riski Haritası', yol güvenliği, güvenlik ve tıbbi konularda ülkelerin ne kadar riskli olduklarını ortaya koyuyor. Ipsos Mori İş Dayanıklılığı Eğilimler İzleme 2018'e göre, insanların% 63'ü seyahatle ilgili risklerin son bir yılda arttığını düşünüyor. Gazetede, güvenlik tehditleri ve doğal felaketler, değişen seyahat planlarının ana sebepleri olarak gösterildi.

Haritaya bakınca hemen ülkemize baktım ve bir çok kategoride çok şükür dünyanın geri kalanından iyi haldeyiz diyebilirim. 

Ülkelerin birbirlerine nasıl sıraladıklarını kontrol etmek için aşağıya doğru bakabilirsiniz.

Yaşayanların sağlık sorunlarına göre hazırlanmış harita.

Yaşayanların sağlık sorunlarına göre hazırlanmış harita.

Kişilerin güvenliğinin tehdit edilmesi risk haritası

Kişilerin güvenliğinin tehdit edilmesi risk haritası

Yaşanan trafik kazalarına göre dünyanın risk haritası

Yaşanan trafik kazalarına göre dünyanın risk haritası

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları