Hayvanlar AlemiListeler

İnsanları öldürebilecek bir o kadar da sevimli 10 hayvan

Bazı hayvanlar dışarıya verdikleri görüntüde çok sevimli ve cana yakın gözükebilir fakat bazen göründükleri gibi olmayabiliyorlar. Hayvanların görüşünün sizi aldatmaması için yazımızı okuyun.

10- Pandalar

Pandalar

Pandalar utangaç hayvanlardır bu yüzden insanların bulunduğu alanlara pek girmek istemezler. Bu da onların yaşam alanlarını oldukça kısıtlar. Pandaların sevimli oldukları, onların zararsız veya tehlikesiz oldukları anlamına gelmez. Bir tehlike anında her canlıyı öldürebilirler. Aslında pandaların da bir ayı olduğunu unutmamak gerek.

9- Filler

Filler

İnsanlara olan yakınlığı ile bilinen filler, her yıl 100 kadar insanı öldürüyor. Görünen o ki fil hafızası denilen terim gerçekten de doğru. Eğer bir file yanlış bir şey yaparsanız bir fil bunu asla unutmayacaktır. Filler bir tehdit algılamadıkları sürece herhangi bir zarar vermezler. İnsanlarla araları iyidir ancak damarlarına basarsanız anında ölebilirsiniz.

8- Yunuslar

Yunuslar

Unutmayın yunuslar da vahşi hayvanlardır. Nasıl ki beynimiz, denizdeki köpekbalıklarını sıra dışı katiller olarak aklımıza kazıdıysa, yunusları da insanların süper dostu imajı ile beynimize kazımıştır. Bu da koca bir yalandır. Yunuslar, eğitilmediği sürece insanların dostu değillerdir. Yunuslar denizlerin en yırtıcı türleri arasındadırlar. İnsanları çok kolay bir şekilde öldürebilirler hatta tecavüz etmeye bile yeltenebilirler.

7- Mavi Halkalı Ahtapot

Mavi Halkalı Ahtapot

Öyle sevimli olduklarına pek de bakmayın. Kuvvetli bir zehri vardır ve insanlar için gerçekten ölümcüldür. Bu ahtapot türü bir tehlike anında mavi halkalarını bir araba farı gibi yanıp söndürerek, karşısındakileri uyarır. Zehirlenme belirtileri ilk olarak, gebeleme, karıncalanma, uyuşukluk, böbrek yetmezliği ve nefes almada zorluktur. En son ise kurban felç geçirerek ölür.

6- Kuğu

Kuğu

Kuğuların muhteşem güzellikleri ve suda yüzmeleri hepimizi büyüler. Fakat dünya üzerinde pek çok insan kuğular yüzünden sakatlanabiliyor ya da ölebiliyor. Çünkü kuğular yapı olarak sinirli hayvanlardır. Kanatları ve gagaları çok kuvvetlidir. Pek çok insan kuğuları severken, bacağından, kolundan ve başından yaralanmış hatta ölümcül olaylar da olmuştur.

5- Ok Kurbağası

Ok Kurbağası

Bu küçük sevimli kurbağanın zehri, bilinen en zehirden bile 250 kat daha güçlüdür. Boyu yalnızca iki buçuk santim olmasına rağmen, bir insan dokunduğu zaman 400 alkali zehir yayılmaya başlar. Zehir kana karışırsa bir dakika içerisinde öldürebilir. Derisinde bulunan zehir, 30 bin fare veya 150 insanı öldürebilecek güçtedir.

4- Kirpiler

Kirpiler

Belki de dünya üzerinde yüzü en güzel olan hayvandır. Bu kadar tatlı ve sevimli olan bir kirpinin okları üzerindeki zehir, sizi hemen öldürebilir. Fakat bu zehirli kirpiler ülkemizde yaşamıyor. Ormanlar üzerinde yaşayan bu kirpi türü, ağaçlardan veya bitkilerden aldıkları kimyasalları, bir savunma mekanizması olarak oklarında bir zehre dönüştürüyorlar.

3- Balon Balığı

Balon Balığı

Balon balığı her ne kadar sevimli olsa da, son zamanlarda ürkütücü haberlerde kendinden söz ettiren bir balıktır. Bu balık lezzetli olmasına karşın bir o kadar da zehirlidir. Çoğu insan zehirli olduklarını bilmemekte ve bu yüzden de zehirlenme olayları yaşanmaktadır. Kas felci yaparak nefes darlığı yaratabilmekte, dolaşım yetmezliğine bağlı ölümle sonuçlanabilen zehirlenme yaratabilmektedir. İnsanlar tarafından zararlı olan balığın dişleri de oldukça keskindir. Bir parmağınızı bile koparabilir.

2- Şempanze

Şempanze

Bu sevimli hayvanlar, parmak ısırma ve yüze saldırma ile ünlülerdir. Dünyada şempanze saldırısı ile yaralanan hatta ölen insanlar da vardır. Özellikle erkekleri daha agresiftir. Öfkelerini odaklayarak hızla saldırırlar. Bu hayvanlar doğal ortamlarında hiç de belgesellerdeki gibi sevimli değiller çok daha saldırganlardır. Gerçek hayatta şempanzeler, dövüşler, savaşırlar ve kurdukları kabilelerde bir güç ve hiyerarşi vardır.

1- Yavaş Loris

Yavaş Loris

Sevimlilik abidesi olan bu hayvan oldukça tehlikelidir. Dünya üzerindeki en büyük zehre sahiptir. Bu hayvanlar zehirlerini dirseklerinde saklarlar. Burada bulunan zehir kesesini emen Loris, ağzına iyice yayarak, tükürükleriyle iyice aktif ettikten sonra, ölümcül ısırığını atar. Tüm sevimliliğine rağmen dişlerinde taşıdığı zehir, hayati bir tehlike yatıyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu