Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?
Severek, beğenerek vitrinlerden gardırobunuza taşıdığınız ayakkabılarınız eskisin ister misiniz? Kim ister ki. Herkes ayakkabılarını uzun süre kullanmak, aldıkça çeşitliliklerini çoğaltmak ister. Doğru ayakkabı bakımı nasıl yapılır bunları anlatalım istedim

Severek, beğenerek vitrinlerden gardırobunuza taşıdığınız ayakkabılarınız eskisin ister misiniz? Kim ister ki. Herkes ayakkabılarını uzun süre kullanmak, aldıkça çeşitliliklerini çoğaltmak ister. Doğru ayakkabı bakımı nasıl yapılır bunları anlatalım istedim. Ayakkabılar koku yapıyor olabilir ya da yıpranmaya meyilli olabilir ya da yanlış bir bakım ile siz de ayakkabılarınızı yıpratmış olabilirsiniz. Başlangıç olarak bakım yapılacak ayakkabı kaliteli ayakkabı olmalıdır. Kalitesiz, yıpranmaya yüz tutmuş ayakkabılar için bakım çok da bir şey fark ettirmez. Oysa her gün aynı çift ayakkabıyı giymek yerine iki çift ayakkabı giyerek iki çift ayakkabıyı üç yıl giyebilirsiniz. 

1. Ayakkabılarınızı havalandırın.

1. Ayakkabılarınızı havalandırın.

Ayakkabılarınızı havalandırın. Her gün aynı çift ayakkabıyı giymeyin. Çeşitlilik ayakkabıların ömrünü uzatır.

2. Ayakkabılarınızı düzgün çıkarıp düzgün giymelisiniz.

2. Ayakkabılarınızı düzgün çıkarıp düzgün giymelisiniz.

Ayakkabılarınızı düzgün çıkarıp düzgün giymelisiniz.  Bir ayağınızın topuğu ile diğer ayakkabınızı çıkarmanız hatalıdır. Kaldırırken ya da saklarken ezilmeyecek şekilde kutulayarak kaldırmalı ya da ayakkabılığınızda düzgün bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

3. Parlatıcı süngerler kullanmamalısınız.

3. Parlatıcı süngerler kullanmamalısınız.

Parlatıcı süngerler kullanmamalısınız. Nemlendirdiğiniz bezler ile ayakkabılarınızı her çıkardığınızda silebilirsiniz. Su temizlemek için yeterli olacaktır. Özellikle deri ayakkabılarınız için sakın parlatıcı sünger kullanmayın.

Karlı ve yağışlı havalarda yürümek durumunda kalabilirsiniz.

Karlı ve yağışlı havalarda yürümek durumunda kalabilirsiniz.

Karlı ve yağışlı havalarda yürümek durumunda kalabilirsiniz. Bu tarz iklim koşullarında lastik tabanlı ayakkabılarınızı giymeyi tercih etmelisiniz.

5. Her ayakkabının temizlenme yöntemi farklıdır.

5. Her ayakkabının temizlenme yöntemi farklıdır.

Her ayakkabının temizlenme yöntemi farklıdır. Deri bir ayakkabıyı nemli bez ile temizlerken, süet ayakkabı için özel silgi ve temizleyiciler almanız gerekir. Ketenlerin temizlenmesi ise zordur. Ömrü kısalır ama yıkamayı deneyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları