EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Pastel Renk Makyaj Trendi

Makyaj rutinlerimizde bu yaz sezonu bir hayli hareketli geçiyor. Ombreli saçlar, renkli saçlar, gri saçlar, renkli kirpikler, nüde makyaj trendi derken atladığımız bir makyaj trendimiz daha var. Yaz aylarına uyum sağlayacak, Güneşin, yazın, plajların, yaz akşamlarının ve günlük rutininizde severek kullanacağınız bir trend. Pastel renk makyaj trendinden bahsediyorum. 

Bu sene nude görünümler ayakkabıdan çantaya, makyajdan, tırnak cilalarına ve pek tabii kıyafetlerimize kadar çok trend bir hal aldı. Ancak insanın gözü biraz renklilik de aramıyor değil. Bu senenin en sevilen renkleri olan bebek mavisi, güneş sarısı ve toz pembeyi kullanarak doğal görünümlü, sade ve pastel renk içeren bir makyaj yapmanız mümkün. Özellikle sarışın bayanlar bu yaz pastel renkli makyajdan mutlaka yararlanmalı. Pastel tonlarda makyaj yapmak için her makyaj rutinimizde olduğu gibi cildinizi çok iyi temizlemelisiniz ve transparan fondöten ya da kapatıcılar ile cildinizdeki leke, morluk gibi kusurları kapatmalısınız. Koyu renkli farları direkt olarak göz kapağınıza uygulamayın. Koyu renkler ile gölgelendirme yapabilirsiniz. Kirpiklerinizin rengini koyulaştıracak kadar az rimel kullanın. Allık mutlaka kullanın. Ancak allık renginiz uçuk toz pembe renginden ya da şeftali tonlarının en açık renklerinden oluşmalı. Devamında elmacık kemiklerinizin üzerine hafifçe sürerek elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Son olarak pastel renklerde sevdiğiniz bir ruj ile pastel renk makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Pastel Renk Makyaj Trendi

Originally posted 2017-12-12 08:29:04.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu