Faydalı BilgilerListeler

2019’un Yapana Çok Para Kazandıran En İyi 10 İş Fikri

1- Oto Yıkamacı Açmak

1- Oto Yıkamacı Açmak

Türkiye’de trafiğe çıkmış olan milyonlarca araç var. Bu araçları yıkayarak para kazanmak istemez miydiniz ? Açıkçası oto yıkamacılığı oldukça keyifli bir iş. Basınçlı su ve köpükle arabayı köpürtürken stres atıyorsunuz üstüne bir de iyi para kazanıyorsunuz. Oto yıkamacı açabilmek için cebinizde 20 bin lira sermayenin olması gerekiyor. Zamanla bu parayı çıkartacağınızdan emin olabilirsiniz.

2- Bebek Giyim Mağazası Açmak

2- Bebek Giyim Mağazası Açmak

Yeni doğmuş çocuklarına heyecanla kıyafetler arayan genç çiftleri gözünüzün önüne getirin. Neden bu kişilerden para kazan mayasınız ? Bebek giyim mağazası açmak her zaman kazandıran bir sektör olmuştur.Ülkemizde her sene binlerce yeni bebek doğuyor. Bu sektörde kazanç hiç bitmiyor.

3- Solucan Gübresi Tesisi Kurmak

3- Solucan Gübresi Tesisi Kurmak

Geçtiğimiz yıllarda popülerleşen solucan gübresi sektöründe de hala yüksek kazançlar sağlanabiliyor. Başlangıçta az sayıda solucan ile başladığınız üretimde zamanla elde edeceğiniz karlar ile tesisi büyütebiliyor ve daha büyük çapta üretim gerçekleştirebiliyorsunuz.

4- Tesettür Giyim Mağazası Açmak

4- Tesettür Giyim Mağazası Açmak

Moda sektörünün önemli bir kolu haline gelen tesettür giyim sektöründe de iyi kazançlar elde edebiliyorsunuz. Yaşadığınız şehirde bu kesime hitap eden bir mağaza yoksa bu iş fikrini deneyebilir ve elde edeceğiniz paraya siz dahi şaşırabilirsiniz.

5- Yeni Nesil Lokmacı Açmak

5- Yeni Nesil Lokmacı Açmak

2019’un en popüler iş fikri yeni nesil lokmacı açmak desek yalan olmaz. Ardı arkasına Türkiye’nin her şehrinde açılmaya başlayan lokmacılar çok iyi kazanç sağlıyor. Henüz yeni gelişen bir sektör olması da lokmacılığı cazip kılıyor. Bu sektörde bayilik veren firmalar ile iletişime geçerek her şey dahil olarak kurulum yaptırabiliyor ve lokmacı şubesine sahip olabiliyorsunuz. Bana para lazım diyenler bu iş fırsatını kaçırmasın.

6- Spotçuluk Yapmak

6- Spotçuluk Yapmak

İkinci el eşya alım sektörü hiç bir zaman bitmeyen bir sektör. Bu işte biraz gözlem yapmanız gerekiyor. İşi kuracağınız yerde üniversite öğrencileri varsa yaşadınız. İkinci el eşya satarak üniversite öğrencilerinden çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Beyaz eşya ve masa, sandalye, koltuk takımı gibi eşyalar en çok satılan eşyalar olarak mutlaka dükkanınızda olmalı.

7- Meyve suyu Barı

7- Meyve suyu Barı

Meyve suyu barı sektörü de son bir kaç yıldır popülerleşen bir iş. Her zaman çay-kahve içmekle olmaz arada sırada meyve suyu da tüketmek gerekir. Bunu bir iş modeli haline getirenler kurdukları meyve suyu barları ile güzel kazançlar sağlıyorlar. Farklı bir iş yapmak isteyenler bunu da akıllarında bulundurmalı.

8- Çiğ Köfteci Açmak

8- Çiğ Köfteci Açmak

“Üfff her yerde zaten çiğ köfteci var bıktık artık, bu iş batar” diyorsanız yanılıyorsunuz. Evet her köşebaşında bir çiğ köfteci olduğu bilinen bir gerçek. Ancak hala sektörde büyük kazançlar dönüyor. Çiğ köfte işinde biraz sabırlı olmanız ve iyi bir noktada iyi bir bayilik alarak hizmet vermeniz gerekiyor. Ondan sonrası para saymaca…

9- Kodlama Eğitimi Vermek

9- Kodlama Eğitimi Vermek

Endüstri 4.0,yazılım, robotik kodlama gibi terimleri son zamanlarda sıkça duyuyor olmalısınız. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de son günlerde bu terimleri kullanmayan neredeyse yok. Ufak çocuklara robotik kodlama öğretmek isteyen anne-babalar ortalığı ele geçirmiş durumda. O halde bundan neden para kazan mayasınız ? Robotik kodlama dersleri vererek iyi paralar kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

10- e Ticarete Girmek

10- e Ticarete Girmek

“Dükkan işleri bize gelmez şefim” diyorsanız e-ticaret sektörüne girmeyi deneyebilirsiniz. Artık her şeyimiz olan akıllı telefonlar sayesinde e-ticaret ile tanışmayan kalmadı. Fiziksel bir mağazaya sahip olmadan ürün satarak karlı bir iş yapmış olursunuz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu