Faydalı BilgilerListeler

Aldatan Erkek Nasıl Davranır, Eşini Aldatan Erkek Nasıl Anlaşılır

Aldatan Erkek Nasıl Davranır

Aldatan Erkek Nasıl Davranır

Aldatıldığınızı düşünüyor ya da şüphe taşıyorsanız, ancak tam olarak anlayamıyorsanız bazı durumlar size ipucu verebilir. Bunun için eşinizin davranışlarını dikkatlice gözlemlemeniz gerekir. Çiftler ilişkileri başladığında ya da evlediklerinde sadakat için birbirlerine söz verir ancak zamanla boşanma oranlarında aldatma nedeni fazla olabiliyor. Çiftlerle ilgili yapılan araştırmalarda aldatan erkeklerin neden aldattığı sorusuna karşı çeşitli cevaplar verirken en çok, eşim bana karşı ilgisizdi ya da bir ömür boyu aynı kadınla yaşayamayacağımı anladım gibi cevaplar verdikleri görülmüştür.

İlgili Makaleler

Evliliklerde eşlerin bir arada yaşaması için karşılıklı sevgi ve saygı bağının korunması çok önemlidir. Ancak zamanla eşler arasında maddi manevi sorunlar çıkabilir ve bu üstesinden gelinirse evlilikler da sağlam bir şekilde devam eder. Evliliklerde çiftler arasında en üzücü durumlardan birisi de ihanettir. İhanete uğrayan kadın ya da erkek olsun büyük bir yıkıma uğrar ve akıllarına tek bir soru gelir. Neden aldatıldım ya da aldatıldığımı nasıl fark edemedim. Bu yazımızda erkekler üzerinde duracağız ve yapılan araştırmalara göre aldatan erkeğin davranışları nasıl olur,  aldatan erkek nasıl davranır aktaracağız.

Aldatan Erke Davranışları

Daha Az Paylaşım; Eşiniz aldatan erkeğin en belirgin davranışlarından birisi eşiyle vakit geçirmeyi azaltmasıdır. İlişkinin ilk başlarından eşiyle daha fazla vakit geçiren erkek aldatmaya başladığında artık eşiyle paylaşımları azalır, çeşitli bahaneler üreterek eve geç gelir ya da sabahları çok erkek evden çıkıp daha geç gelir.

Kıyaslama; Herhangi bir konuda sizi başkalarıyla kıyaslar ve eleştirmeye başlar. İlişkinin ilk başlarında böyle bir durum söz konusu değilken aldatan erkek bir süre sonra eşini başkalarıyla kıyaslar.

Planlar Ertelenir; Aldatan erkekte en çok görülen durumlardan birisi de birlikte plan yapmaktan kaçınmasıdır. Birlikte tatil planı yapmak ya da ortak bir karar almayı gerektiren konular karşısında ya erteme ya da bu planları gerçekleştirmek istemeyen sözler söyleyebilir. Bazen en ufak bir ortak plan bile kaçılması gereke bir durum gibi gelebilir. Örneğin; Sinemaya gitmek için plan yapmak isteseniz de aldatan erkek gitmek istemediği için çeşitli bahaneler üretecektir.

Davranış Değişikliği; Aldatan erkekte en belirgin değişiklikten biri de davranışlarının değişmesidir. Eşine karşı davranışı ve bakış açısı değişen aldatan erkek; daha önce söylemediği sözleri söyleyebilir. Örneğin; kilo mu aldın, ya da cildin bozuldu mu gibi sözler söyleyebilir.

Sevgi Sözlerini Söylemez; Davranış değişikliğinde en çok size güzel sözler söylemesinde değişiklik başlar. Daha önce eşine “seni seviyorum” kelimesini karısına söyleyen erkek, aldattığında eşine bu sözleri söylemez. Tabi her erkek için geçerli değildir. Bazı erkekler eşlerine seni seviyorum cümlesini daha kolay söylerken bazıları bunu söyleyemez. Bu noktada dikkat edilecek durum; eşiniz daha önce “seni seviyorum” cümlesini sık sık söylerken artık söyleyip söylemediğidir.

Telefon Kullanımı; Eşler arasında en çok dikkat çeken değişiklik telefon kullanımıdır. İlişkilerde eşlerin kimisi telefonunun karıştırılmasına izin verirken, bazıları da buna izin vermez. Bu durum herkese göre değişir. Ancak birlikte vakit geçirirken telefonla ilgilenme sıklığı eşlerin fark ettiği bir durumdur. Aldatan erkekte telefon kullanım sıklığı değişir. Daha önce telefonuyla mesajlaşmayan ya da konuşmayan eş telefonuyla daha çok ilgilenir ya da konuşmalarını gizli yapar. Gelen son mesajı ya da son aramayı konuşma yaptıktan sonra siler.

Kendine Bakmaya Başlar; Günlük bakım rutini dışında değişikliğe giden bir erke her zaman aldatan erkek şüphesini taşımasa da birtakım farklı davranışlarda bulunabilir. Daha önce kullanmadığı kadar değişik parfümler kullanması, ya da yeni bir kıyafet ya da saç stili bunlardan birkaçı.

Kişisel Sınır Koyar; Daha önceleri kendi kişisel alanından çok fazla bahsetmeyen erkek aldatmaya başlayınca kendisinin de bir özel hayatı ve kişisel alanı olduğundan söz etmeye başlar.

Uyku Düzeni Değişir; Aldatan erkekte huzursuzluk baş gösterir. Geceleri uyumakta zorlanır. Sabahları uyanmakta güçlük çeker ya da uyuyamaz. Bazı durumlarda uykudan aniden uyanır ve tekrar uykuya dalmakta zorlanır.

Mesafeli Cinsel Yaşam; Aldatan erkek eşine eskisi kadar ilgili ve arzulu olmaz. Yatakta eşinden uzaklaşır. Cinsel yaşamınız kötüye gitmeye başlar. Size sarılmaz ve sizi öpmekten uzaklaşır.

Eşini Aldatan Erkek Nasıl Anlaşılır

Aldatan erkeklerde tavırlar değişir ve bu durum dikkatli gözlerden kaçmaz.

Eve geç gelmeler başlar.

Kendini suçlu hisseden erkek, eşine daha fazla hediye almaya başlar.

Seni seviyorum cümleleri kurmaz. Sarılmak ya da dokunmak gibi en ufak sevgi belirtilerini göstermez.

Aranızda adını tam koyamadığınız bir mesafe oluşur. Bu durum yatak odanızda bile hissedilir.

Uyurken konuşabilir.

Evli Erkekler Neden Aldatır

İlişkilerde kadınlarda erkeklerde aldatılan konumunda olabilir. Ancak yapılan araştırmalar ve istatistikler erkeklerin eşlerini daha fazla aldattığını gösteriyor. Bu durumda “erkekler neden aldatır” sorusu akıllara geliyor. Bir erke severek evlendiğini karısını neden aldatır. Araştırmalar erkeklerin büyük bir kısmının tek eşli olamadıklarını, testosteron seviyeleri ve penis kan akımlarının artması nedeniyle aldatabileceğini gösteriyor.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu