Faydalı BilgilerListelerSağlık

Yüzdeki Sivilce İzlerini ve Lekelerini Yok Eden Yüz Maskesi

Özellikle sivilce problemi yaşayan kişiler ciltlerindeki sivilcelere sürekli elleri ile müdahale edebiliyorlar. Bu durum da ciltte sivilce izlerinin kalmasına neden olabiliyor. Çok ağır sivilce problemi yaşayanlar da sivilce izleri ile ilgili sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bu nedenle sivilce problemlerinden dolayı çok sıkıntı çekiyorlar. Sivilceleri geçirmek ayrı bir dert, sivilce izlerini geçirmek çok ayrı bir derttir. Sivilcenin ya da sivilce izlerinin kaynağı bir hastalık olabilmektedir. Bu nedenle sivilce sıkıntısı yaşayanların öncelikle bir doktora danışması gerekmektedir. Bu sorunun ilk olarak doktor kontrolünde ilaçlarla çözülmesi gerekmektedir. Daha sonrasında sivilce izlerini giderici maske tarifleri ile destekleyici bir tedavi uygulayabilirler.

Sivilce veya sivilce izleri için ilk olarak doktora danıştıktan sonra, sağlıklı beslenme ve bol su içme koşullarına da uyup maske uygulamasına geçebilirsiniz.

Gül Suyu ve Sivilce İzleri

Gül Suyu ve Sivilce İzleri

Gül suyu bayanların çok sık kullandığı kozmetik malzemeler yerine ikame ettikleri bir üründür. Özellikle birçok bayan saf gül suyu ile ciltlerini temizler hatta makyajlarını temizler. Bu nedenle herkes gül suyunu yakından tanımaktadır. Gül suyunun yanında sivilce izlerini giderici maske hazırlarken yaralanacağımız bir diğer faydalı ve çok yakından tanıdığınız ürün de baldır. Bal ve gül suyu mucizeleri ile sivilce izlerinden kurtulmak mümkün olabilmektedir. Bir tatlı kaşığı bal içerisine kremsi kıvam oluşturacak şekilde gül suyu ekleyebilir ve yüzünüze sürebilirsiniz. Bu şekilde 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Gül Suyu Maskesi

Gül suyu ile bal şeker e vitamini gibi malzemeleri de karıştırarak cildinize derinlemesine bakım yaparak yüzünüzde oluşmuş olan sivilce izlerinden de bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu maskeyi uyguladıktan sonra ılık su ile bu maskeyi temizleyebilirsiniz. Ancak 15 dakika kadar beklemiş olmanız gerekmektedir.

Gül suyu ve bal ile ciddi bir şekilde bakım uygulayabilir ve sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak bu esnada sağlıklı beslenmeniz ve bol su içmeniz çok önemlidir. Ayrıca zararlı alışkanlıklardan da uzak durmalısınız. Bu şekilde hem yeni sivilcelerin oluşumunu önlersiniz. Hem de sivilce izlerinizden kurtulursunuz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu