Faydalı BilgilerListeler

Yağlı Cilt Temizliği | 6 Farklı Maske ile Yağlı Cilt Temizliği

Yağlı Cilt Temizliği

Yağlı Cilt Temizliği

Eğer ki cilt temizliği iyi yapılmamış olan yağlı ciltler bir süre sonra siyah nokta ve sivilce gibi sıkıntılarla diğer cilt tiplerine göre daha fazla maruz kalır. Bundan dolayı yağlı cilt tipine sahip olan kişiler cilt temizliklerini düzenli olarak yapmalı, ciltlerinin yağ oranlarını buna göre dengede tutmalıdırlar.  

İlgili Makaleler

Yağlı cilt temizliği uygulamaları içerisinde yağlı ciltler için doğal maskeler, dengeliyiciler ve düzenleyici uygulamalar yapılabilir.

Siyah Nokta Temizleyici Maske

Su ve karbonattan oluşan siyah nokta temizleyici maske karışımını parmak uçlarınız ile cildinize masaj yapar gibi sürüp 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonrasında ılık su veya ıslak mendil yardımı ile sürdüğünüz maskeyi temizleyin.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi Maskesi

Yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından bir tanesi de sivilce oluşumları ve bunlardan kurtulma yollarıdır. Bu konuda size elma sirkesini şiddetle tavsiye ederiz. Yağlı cilt temizliği konusunda oldukça etkili olan elma sirkesini pamuk yardımı ile yüzünüze sivilceli bölgelere yatmadan önce sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın. Eğer cildiniz elma sirkesine fazlada reaksiyon veriyor ise su ile elma sirkesini karıştırarak yapabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Yağlı cilt temizliği uygulamalarında size önereceğimiz üçüncü maske ise biraz farklı.

  • Yarım fincan kaolin
  • 2 küp şeker
  • İki yemek kaşığı maya
  • İki tatlı kaşığı ılıtılmış su

Bu malzemeleri karıştırıp yüzünüze sürüp yaklaşık 15-20 dakika bekleyin. Sonrasında yüzünüzü ılık su veya ıslak mendil ile temizleyin.  

Yağlı Cilt İçin Ne Yapılmalı

Yağlı Cilt İçin Ne Yapılmalı

Yağlı Ciltler İçin Limon Maskesi

Yarım fincan su ve iki adet rendelenmiş limonu iyice karıştırın. Diğer yöntemlerde olduğu gibi yüzünüze parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürüp yaklaşık 10 dakika bekleyin. Sonrasında ise ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Limondan kaynaklı yüzünüzde az da olsa sızı olacaktır. Sonrasında yağlı cilt temizliği işlemini sonlandırmak için nemlendirici sürün.  

Yağlı Ciltler İçin Yulaf Maskesi

Yağlı cilt temizliği için maske tariflerinde sıra geldi beşinci tarifimize.

  • Bir su bardağı buğday kepeği
  • Yarım fincan yulaf unu
  • 2 tatlı kaşığı su
  • Rendelenmiş yarım fincan limon kabuğundan oluşan malzemeleri karıştırın. Bir süre sonra lapa haline gelecek. Elde ettiğiniz lapayı parmak uçlarınız ile yüzünüze sürüp yaklaşık 5 dk bekleyin. Sonrasında ıslak mendil veya ılık su ile yıkayın.

Cilt Bakımı işlemlerinde Yağlı cilt temizliği için yapacağınız bu uygulamayı haftada 3 kez bir ay boyunca yapıp sonuca bakın. Eminiz ki, sonuçtan memnun kalacaksınız.

Yağlı Ciltler İçin Patates Maskesi

Patates maskesi yağlı cilt temizliği için hatırı sayılır derecede sizin işinizi görüp cildinizdeki yağlanmayı dengeleyecektir. Yumurta sarısı, haşlanmış patates ve sütten oluşan malzemeleri karıştırıp iyice ezin. Ilık ateşte malzemenin ılınması için ısıtın. Sonrasında tekrardan iyice karıştırın. Soğuduktan sonra cildinize sürüp 30 dakika bekleyin. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yazımızın başında da dediğimiz gibi yağlı cilt temizliği önemli bir konudur. Cildin yağ dengesi için evde cilt bakımı uygulamalarını kendi kendinize yağlı cilt için ne yapılmalı diye düşünürken yukarıda bahsettiğimiz yağlı ciltler için doğal maskeler ile cilt yağ dengenizi sağlayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu