Faydalı BilgilerListeler

Zeytinyağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı konusunda zeytinyağına merak salan hemen hemen herkesin il aklına gelen soruların başında; zeytinyağı saçı uzatır mı, zeytinyağı saçta ne kadar bekletilmeli soruları gelmekte. Bu yazımızda sizlere zeytinyağı ile saç bakımı konusunda merak edilen ve bilinmesi gereken önemli bilgileri aktarmaya özen gösterdik.

Zeytinyağı saçı uzatır mı

Kadın olsun erkek olsun saç uzatmaya başlayan hemen hemen herkesin en büyük sorunu saçlarının uzamasının durmasıdır. Saçlar uzamaya devam ettikçe saçların uzama hızı azalır. Nedeni ise bünyenin saçlar için gerekli olan vitamin ve mineralleri gerekli yerlere ulaştırmakta zorluk çekmesinden kaynaklanmaktadır. Zeytinyağı ile saç bakımı yapıldığında saçların ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin dışarıdan zeytinyağı vasıtası ile saçlara ulaştırılmış olur. Böylelikle saçlarınız uygulama öncesine oranla vitamin ve mineral açısından zenginleştikten sonra daha hızlı ve sağlıklı uzamaya başlar.  

Zeytinyağı Saçta ne Kadar Bekletilmeli

Uygulaması son derece kolay olan zeytinyağı ile saç bakımı uygulamasında, zeytin yağını pamuk veya parmak uçlarınız ile saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Sonrasında saç diplerinden saç uçlarına doğru zeytin yağını saçlarınıza sürmeye devam edin. Zeytinyağının etkisinin anlamlı şekilde alınabilmesi için saçlarınızda ortalama 1 saat kadar kalması yeterli olur. Bu süre içerisinde saç dipleriniz yeterli derecede yumuşar ve ihtiyacı olan besinleri alır.  

Zeytinyağı ve Sarımsak Saç Maskesi

Sarımsağın içeriğinde bulunan mineral ve vitaminlerin zeytinyağı ile etkileşime girerek saçların sağlıklı kalması için oldukça etkili bir ikilidir. Sarımsaktaki sülfür ve selenyum zeytinyağının yumuşatıcı özelliği ile birleştiğinde saç bakımı için son derece faydalıdır.  

İçeriğindeki sülfürün haricinde sarımsaktaki diğer vitaminler ile saçların ihtiyacı olan kollojen yapımı sağlamlaşır ve güçlenir. 

Zeytinyağı ile Saç Bakım Kürü

ir çay bardağı zeytinyağını ılık hale getirmek için ısıtın. Ilınmış zeytinyağını bir pamuk yardımı ile saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar masaj yaparak sürün. Bone ile başınızı kapatın. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra saçınızı ılık su ile yıkayın ve durulayın.

Zeytinyağı ile saç bakımı uygulamasını ayda 2 kez uygulayın. Zeytinyağının sayesinde saç dipleriniz hem kepekten kurtulacak hem de saçlarınız parlak ve dolgun bir görünüme sahip olacak.  

Zeytinyağı ile saç bakımı uygulaması size pek cazip gelmiyor ise, hindistancevizi yağı gibi kokulu saç bakım yağı ile karıştırarak da işlem yapabilirsiniz.

Zeytinyağı ile saç bakımı işlemlerinden sonra unutmamanız gereken en önemli konulardan bir tanesi de saçlarınızı ve saç diplerinizi iyice yıkamanız. Aksi takdirde saç diplerindeki kalacak olan yağ sizi rahatsız edebilir.

Zeytinyağı ile saç bakımı konulu Bu yazımızda size zeytinyağı saçı uzatır mı, zeytinyağı saçta ne kadar bekletilmeli ve zeytinyağı  sarımsak saç maskesi konusunda temel bilgiler vermeyi amaç edindik. Eğer sizin de bu konuda bilgi ve tecrübeniz var ise yorumlar bölümüne lütfen yazın.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu