HaberlerListeler

Xiaomi Mi 9’un Çalışır Hali Görüntülendi

Xiaomi‘nin tepe modeli Mi serisinin yeni üyesi Mi 9 modeli 20 Şubat yarihinde tanıtılacağı açıklandı. Yapılan bu açıklamadan kısa bir süre sonra internette Xiaomi Mi 9’un çalışır haldeki görüntüleri düştü. Daha önce birçok özelliği ortaya çıkan telefonun nasıl görüneceği de kesinlik kazanmış oldu.

Su damlası çentik ile geliyor

Su damlası çentik ile geliyor

Ortaya çıkan görüntülerde daha önceden de iddia edildiği gibi su damlası çentik tasarımımın kullanıldığı görülüyor. 6.4 inç büyüklüğünde AMOLED ekran kullanılan cihaz Gorilla Glass 5 ile koruma altına alınmış. Telefonun arka kısmında ise sol üst kısımda alt alta sıralı olan 3 sensör karşımıza çıkıyor. Bu sensörlerden birisinin 48 MP olacağı ve diğerinin 12 MP çözünürlüğünde olurken, üçüncü kamera ise derinlik algılaması sağlayan ToF sensörü olacak.

Sızın görüntülerde bir adet siyah, bir adet ise mavi renkte telefon olduğu görülüyor. Mi 9 tasarımında telefonun sağ kımında güç tuşları ve ses aç/kapa tuşları yer alıyor. Sol kısımda bulunan tul ise sesli asistan için kullanılacak. Xiaomi tarafından geliştirilen XiaoAI, sesli asistan olarak kullanılabilir.  Tabi bu asistanın sadece Çin versiyonlarında kullanılacağı, global versiyonlarda ise Google Asistan kullanılacağı iddia ediliyor.

Telefonun özelliklerinde ise 6 GB RAM ile 128 GB depolama alanı yer aldığı görülüyor.

Xioami Mi 9’un diğer özelliklerine bakınca Snapdragon 855 yonga seti, 3500 mAh ve 27 W hızlı şarjlı batarya yer alıyor. Telefon kutusundan Android 9 Pie ile MIUI 10 arayüzüyle çıkacak.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu