HaberlerListeler

Whatsapp ile bütün dosyaları göndermek artık mümkün

Donanımhaber

Hali hazırda 2 milyara yakın kişi ile en çok kullan mesajlaşma programı olan WhatsApp üzerinde kullanıcılar bir birlerine .doc, .txt, .pdf, resim ve video, yollayabiliyorlardı, fakat başka uzantılı dosyalar gönderemiyorlardı. WhatsApp son yaptığı güncelleme ile birlikte artık kişiler bir birlerine istedikleri uzantıda ki dosyaları gönderebilecekler.  WhatsApp üzerinde pdf, apk, xls dosyalarını ve hatta çok daha fazlasını yollamaya izin verirken gönderilecek dosyanın boyutu ise kullanılan platforma göre farklılıklar gösterecek.

WhatsApp Web kullanıcıları en fazla 64 MB büyüklüğünde dosya gönderebilecekken bu sınır Android için 100 Mb, iOS için ise 120 MB olarak belirlenmiş. Biriyle mesajlaşırken dosya yollamak isterseniz yine Ataş simgesini seçiyorsunuz ardından belge gönderme seçeneğini seçtikten sonra oradan istediğiniz dosyayı seçip yollayabiliyorsunuz.

Daha önceden WhatsApp ile video ve resim yolladığınızda gönderdiğiniz içeriğin boyutu otomatik azaltıldığı için görüntü kalitesinde bozulmalar meydana geliyordu. Şimdi WhatsApp üzerinden kalitesi bozulmadan dosya göndermek için belge gönder seçeneğini seçip yollarsanız bir bozulma meydana gelmeyecek.

WhatsApp’a yeni eklenen özellikler şuan sadece Web WhatsApp ile WhatsApp Beta kullanıcılarına verildi. Yeni güncelleme çok kısa bir süre içerisinde bütün kullanıcılara gelecek.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu