Gezi RehberiListeler

Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Harika Ülke

1. Japonya

Japonya

Uzak doğu kültürünü yakından tanıyabileceğiniz Japonya, vizesiz gidilebilen ülkelerarasında yer alıyor. Her ne kadar ekonomik bakımdan bütçenizi biraz zorlayacak olsa da kültürel farklılıklar arayanlar için iyi bir tatil olacaktır.

2. Rusya

Rusya

Ülkemiz ile Rusya arasında yaşanılan uçak düşürme krizinden sonra her ne kadar Rusya’ya vizesiz girişler askıya alınmış olsa da, bu durum ortadan kalktıktan sonra vizesiz ülkelerarasında Rusya’nın kesinlikle yer alması gerekiyor.

3. KKTC

KKTC

Turizm açısından oldukça iyi bir yer olan KKTC, vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer alıyor. Uygun fiyatlar ile gidebileceğiniz KKTC, vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor. Bütçeniz kısıtlıysa ve fazla uzaklaşmak istemiyorsanız KKTC iyi bir seçim olacaktır.

4. Arjantin

Arjantin

Barış ve huzur içinde yaşayabileceğiniz Arjantin, yoğun bir iş sezonundan sonra gidilebilecek ülkeler arasında yer alıyor. Vize istemeyen ülkeler arasında yer alan Arjantin, uçak biletleri ve diğer faktörler nedeniyle ekonomik bakımdan biraz sizi zorlayabilir.

5. Brezilya

Brezilya

Eğlencenin ve rahat bir yaşamın merkezi olan Brezilya kesinlikle gidilmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor. Karnavalları, insanları ve müziğin hiç durmadığı Brezilya, ülkemizden uzak olması sebebiyle ulaşım konusunda ekonomik olarak sizi sıkıntıya sokabilir.

6. Makedonya

Makedonya

Ekonomik açıdan sizi zorlamayacak olan Makedonya, vizesiz gidilen ülkeler arasında yer alıyor. Huzurlu bir tatil yaşamak ve üzerinizdeki tüm stresi atmak için Makedonya’da kısa bir tatil yapmanızı öneriyorum.

7. Ukrayna

Ukrayna

Eğlencenin tadına varabileceğiniz Ukrayna’da her ne kadar gece hayatı ön plana çıksa da, Turistik alanları ve tarihi değerleri ile de vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer almayı başarıyor.

8. Tayland

Tayland

Gece hayatını keyifli bir şekilde yaşayabileceğiniz ve ekonomi bakımından rahat yaşayabileceğiniz Tayland, vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

9. Tunus

Tunus

Eşsiz çöllerinde yapabileceğiniz safariler ile farklı bir deneyim yaşamanıza olana sağlayan Tunus, yerel mutfağı bakımından bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başarıyor.

10. Sırbistan

Sırbistan

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında bulunan Sırbistan, hafta sonu ufak bir eğlence yaşamak isteyenler için bile iyi bir seçenek oluyor.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu