Faydalı BilgilerListeler

Cool Olmak İsteyenler İçin 10 Müthiş İpucu

1. İnsanları Eleştirmeyin veya Alay Etmeyin

İnsanları Eleştirmeyin veya Alay Etmeyin

İnsanların özellikleri hakkında alay ediyorsanız ve bu özellikler ile bağdaşan isimler takmayı seviyorsanız insanların size saygı göstermesini beklemeyin. İnsanları sürekli eleştiren veya alay eden kişilere karşı saygı gösterilmesini beklemek oldukça saçma bir davranış olacaktır. Cool olmanın yolları konusunda insanların size saygı göstermesini istiyorsanız onlara da saygı göstermeniz gerektiğini unutmayın.

İlgili Makaleler

2. Çok ve Boş Konuşmayın

Çok ve Boş Konuşmayın

Sadece bir kaç kelime ile sizin bakış açınızı bile değiştirebilecek insanların en önemli özelliklerine dikkat ettiniz mi? Bu insanların en önemli özellikleri anlamlı ve gereğinden fazla konuşmamak oluyor. Anlamsız ve saçma sapan konuşan insanların sözlerinin toplum içerisinde dinlenmesini beklemek saçmalıktan ibaret olmayacaktır. Cool olmanın yolları konusunda uygulanması gereken kurallardan biri insanların ağzınızdan çıkan her kelimeyi dikkatlice dinlemeleri için çaba sarf etmeniz olacaktır.

3. Kişisel Bakımınıza Dikkat Edin

Kişisel Bakımınıza Dikkat Edin

Okulda, işte veya gündelik hayatta kişisel bakımına dikkat etmeyen insanların saygı görmesini beklemek saçmalık olacaktır. Bir hafta duş yapmayan saçına, dişine veya tırnaklarına gerekli bakımı yapmayan insanların cool olmak konusunda bir adım atması bile beklenemez. Unutmayın cool olmanın yolları arasında kişisel bakımınıza önem göstermekte yer alıyor. Dişlerinizi fırçalamaya başlasanız iyi olacaktır

4. Çok Fazla Şaka Yapmayın

Çok Fazla Şaka Yapmayın

Toplumda devamlı olarak en ufak bir şeyi bile şakaya dönüştürmeye çalışan kişilere sık sık rastlıyorsunuzdur. Bu kişiler en ufak şeylerle bile alay ederek ilgi çekmeye çalışırlar. Ancak fark etmedikleri şeylerden biri ise insanların bu durumdan hoşnut olmamaları oluyor. Arkadaş ortamında veya güzel bir hafta sonu gezisinde yeri geldiğinde ufak bir şaka yapmak güzel olabilir. Ancak devamlı olarak ciddi bir ortamlarda bile ilgi çekmek adına yapılan şakalar insanların size saygı göstermesinin önüne geçecektir. Cool olmanın yolları konusunda yapmanız gereken şeylerden biri biraz ciddi olmanız ve yerinde şaka yapmanız oluyor.

5. Sesinizi ve Konuşmanızı Dinleyin

Sesinizi ve Konuşmanızı Dinleyin

Ses tonu ve konuşma tarzı ile insanları etkileyen bir çok kişi tanıyorum. Bu kişiler diksiyonları ve sos tonları ile insanları rahatlıkla etkileyebiliyorlar.  Cool olmanın yolları konusunda size vereceğim önerilerden biri bir aynanın karşısına geçip sesinizi ve konuşma tarzınızı dinlemek olacaktır. Bir ses kayıt cihazınıza nasıl konuştuğunuzu kayıt edin. İnsanları bıktıracak düzeyde gereğinden fazla mı hızlı ? Yoksa insanları çıldırtacak kadar yavaş mı ? Bu durumu göz önüne alarak konuşmanızı en uygun tonda yapmaya çalışın.

6. Çekimser Olmayın

Çekimser Olmayın

Her ne kadar başlık olarak çekimser olmayın şeklinde bir ifade de bulunmuş olsam da durum böyle değil. Çoğunlukla okul hayatında insanlarla konuşmaya utanan veya kendini gerektiği yerde savunamayan kişiler “ezik” olarak tabir edilir. Eğer bu kişilerden biriyseniz nasıl cool olunur sorusuna buradan başlamanızı öneririm. İnsanların sizi ezmesini veya hakkınızı çiğnemesini engelleyemiyorsanız cool olmak konusunda bir adım atmanız bile imkansız bir hal alacaktır. İnsanların sizi ezmesine izin vermeyin, gerektiği yerde karşılık vermeyi bilin !

7. Duruşunuza Bakmayı Unutmayın

Duruşunuza Bakmayı Unutmayın

Kilolarınızdan dolayı yürümekte bile zorlanıyorsanız veya duruşunuz bile insanların size ön yargılı yaklaşmasına sebep oluyorsa cool olmanın yolları konusunda bir şey yapabilmenize imkan yok bile denilebilir. Eğer insanlardan saygı görmek istiyorsanız insanları duruşunuzla bile etkilemeniz gerekiyor. Omuzları öne düşmüş ve kambur gibi yürüyen bir insanın başka insanlardan saygı görmesi size saçma gelecektir. Duruşunuza ve kilonuza dikkat etmenizi kesinlikle öneririm.

8. Dedikodu Yapmayın

Dedikodu Yapmayın

İnsanlardan saygı görmek ve cool bir kişi olarak anılmak istiyorsanız dedikodu yapmayı kesinlikle bırakmanız gerekiyor. İnsanların arkasından konuşan ve onlara iftira atan kişilerin başka insanlardan saygı görmesini beklemeyin. İnsanların arkasından konuşmayın, eğer sizi rahatsız eden bir şey varsa onlarla yüz yüze yalnız bir yerde konuşun. Cool olmanın yolları konusunda bu oldukça önemli bir adımdır.

9. Yalan Söylemeyin

Yalan Söylemeyin

Eğer cool olmak istiyorsanız insanlara karşı yalan söylemeyi beklemenizi öneririm. Cool olmanın yolları arasında insanlara karşı gerektiği yerde dürüst olmanız ve yalan söylememeniz geliyor. Cool görünmek adına insanlara bir konuda yalan söylemeniz çoğu zaman hiç bir işe yaramayacaktır. Çünkü beden diliniz ve konuşma tonunuz yalan söylediğinizde sizi ele verecektir.

10. Üzerinize Oturan Giysiler Giyinin

Üzerinize Oturan Giysiler Giyinin

Gereğinden fazla bol veya sizi sıkacak kadar dar giysiler giymeniz maalesef sizi cool olmak konusunda bir adım daha uzaklaşmanıza neden oluyor. Üzerinize oturan ve sizi yansıtan giysiler giymeniz “cool olmanın yolları” arasında önemli bir kural olarak karşınıza çıkıyor. Marka etiketine sahip diye bir kıyafete gereğinden fazla para vermenize kesinlikle gerek yok. Bütçenize uygun kıyafet seçimleri yapmanızı öneriyorum.

SONUÇ OLARAK;

Bu yazımızda toplum içerisinde insanlardan saygı görmek isteyenler için cool olmanın yolları nelerdir ve nasıl cool olunur gibi sorulara yanıt verdik. Eğer sizde cool olmak adına bir adım atmak istiyorsanız ilk olarak karşınızdaki insanlara da gerekli saygıyı göstermeniz gerekiyor. Siz insanlara saygı gösterirseniz onlarda size gerekli saygıyı göstereceklerdir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu