Faydalı BilgilerListeler

Üniversite Öğrencileri İçin 10 Basit Yemek Tarifi

1. Vazgeçilmez Makarna

Vazgeçilmez Makarna

Öğrenci yemek tarifleri arasında vazgeçilmez yemeklerden biri olan makarna bir çok kişinin yapabileceği yiyecekler arasında giriyor. Ortalama 20 dakikanızı alan makarnanın yapımı ise oldukça basit bir hal alıyor.

https://eyemektarifi.com/makarna-tarifleri/kremali-mantarli-makarna-tarifi/

2. Menemen

Menemen

Küçüklüğümüzün sabah kahvaltılarında vazgeçilmez yiyecekleri arasında olan menemen her ne kadar şimdi organik kahvaltılık sebze bulamadığımızdan tadı eskisi gibi güzel olmasa bile vakti olmayan öğrenciler için yemek tarifleri listesine girebilecek durumda.

3. Yumurtalı Ekmek

Yumurtalı Ekmek

Öğrenciler için kolay yemek tarifleri arasında olan yumurtalı ekmek eğer evde bayatlamış ekmeğiniz ve biraz yumurtanız varsa sabah yapabileceğiniz öğrenci yemek tarifleri arasında yer alıyor.

4. Hamburger

Hamburger

Öğrenci yemek tarifleri arasında olan hamburgeri marketten alabileceğiniz hamburger ekmeği ve kıyma ile birlikte oldukça basit bir şekilde yapabilirsiniz. Öğrenciler için vazgeçilmez yemeklerden biri olan hamburgerin yapımı oldukça kolay.

5. Akıtma

Akıtma

Annemizin küçükken bizlere yaptığı akıtma üniversite yıllarımızda sabah kahvaltılarımız için soframızı süsleyecek cinsten bir alternatif. Öğrenciler için yemek tariflerinden biri olan akıtmanın yapımı ise oldukça basit.

6. Çabuk Çorba

Çabuk Çorba

Öğrenciler için kolay yemek tarifleri arasında olan çabuk çorbalar yoğun bir günün sonunda yemek yapamayacak halde değilseniz sıcak su ile birlikte karıştırarak tüketmeniz açısından oldukça basit bir durumda.

https://eyemektarifi.com/category/corba-tarifleri/

7. Pilav

Pilav

Yapımı her ne kadar ilk deneyenler için oldukça zor olsa bile zaman içerisinde üniversite öğrencileri için yapılışı giderek kolaylaşıyor. Ortalama 1 saate yapabileceğiniz pilav öğrenci yemek tarifleri arasında en basit yemekler arasında.

https://eyemektarifi.com/pilav-tarifleri/detayli-pirinc-pilavi-tarifi/

8. Donmuş Pizza

Donmuş Pizza

Marketten hazır bir şekilde uygun fiyatlar ile alarak tüketebileceğiniz donmuş pizza öğrenciler için basit yemek tarifleri arasına giriyor. Fırında kısa sürede yapabileceğiniz donmuş pizzanın yapımı oldukça basit !

9. Haşlanmış Tavuk Göğsü

Haşlanmış Tavuk Göğsü

Özellikle sporcuların yüksek miktarda tükettiği haşlanmış tavuk göğsü hem sağlık hem de yapımı açısından oldukça kolay. Haşlanmış şekilde tüketebileceğiniz tavuk göğsü basit öğrenci yemek tarifleri arasında yer alması normal bir durum.

https://eyemektarifi.com/category/tavuk-yemekleri-tarifleri/

10. Salçalı Ekmek

Salçalı Ekmek

Küçükken sokaklarda çamurlu ellerimiz ile yediğimiz salçalı ekmek üniversite öğrencileri için yenilebilecek basit öğrenci tarifleri arasında yer alıyor. Kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz salçalı ekmek size eski günleri hatırlatabilir

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu