EDİTÖR BAŞVURU
TV Yayınları

Van Helsing Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Yeni Bölümleri

Fantastik ve doğa üstü olayların kurgulandığı bir dizi arayanlar için en iyi tercihlerden biri Van Helsing dizisidir. Dizi klasikleşmiş vampir hikayesini farklı bir tarz ile izleyicilerine ulaştırıyor.

Fantastik ve doğa üstü olayların kurgulandığı bir dizi arayanlar için en iyi tercihlerden biri Van Helsing dizisidir. Dizi klasikleşmiş vampir hikayesini farklı bir tarz ile izleyicilerine ulaştırıyor. Normalde vampir hikayeleri en fazla bir filmin konusu olurken bu diziyle birlikte uzun soluklu bir yapıta kaynak oluşturmuş durumda.

Diziyi birkaç bölüm izleyenler hemen The Walking Dead dizisi ile bağdaştıracaktır. Van Helsing dizisinde baş karakter uzun süren bir komadan uyanırken TWD dizisinin baş karakteri olan Rick de uzun süren bir komadan uyanıyor. Yine aynı şekilde Van Helsing dizisinin baş karakteri dünyanın vampirler tarafından işgal edilmesiyle karşı karşıya kalırken TWD karakteri Rick ise zombi istilasıyla karşı karşıya kalıyor. Pek çok açıdan benzerlik gösteren bu dizinin önemli bir farkı ise vampirlere karşı bir tedavinin oluyor olmasıdır.

Van Helsing dizisini izlerken asla sıkılmayacağınızı söyleyebilirim. Daha önce izlediğiniz birçok fantastik ve macera konulu dizide ilk bölümler oldukça heyecanlı iken son bölümlere yaklaşıldığında o heyecan yerini durgunluğa bırakıyordu. Ancak Van Helsing dizisinde böyle bir şey söz konusu değil. Diziyi açtığınız andan itibaren her bölümün bir önceki bölümden daha heyecanlı ve daha hareketli olacağını göreceksiniz. Yani kısaca Netflix kalitesini yine ortaya koymuş diyebiliriz.

Dizide doğa üstü olaylara çokça yer verilmiş durumda. Öyle ki vampir konulu bir diziden başka ne beklenebilir ki? Ancak doğa üstü olaylar sadece vampirlerle sınırlı değil. Dizinin baş karakteri çok özel bir insan. Soyundan gelen özel bir güç ile bu vampirlere karşı ayakta durabilecek yegâne insan o. Diziyi izlemeye başladıktan sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız spoiler vermeye gerek yok 😊

Van Helsing Dizisinin Türü

Van Helsing Dizisinin Türü

Doğa üstü güçlerin ve olayların söz konusu olduğu bir dizinin hangi tür olduğunu bilmemek ayıp olurdu. Senarist dizide macera, fantastik ve bilim kurgu ögelerine sıkça yer vermiş. Bunula birlikte kıyamet sonrası hayatta kalma, dram ve daha birçok türü de bu dizide görmek mümkün.

Van Helsing Dizisinin Konusu

Dizide durmak bitmeyen bir macera söz konusu. Daha ilk bölümden itibaren bütün bölümlerde insanlar ile vampirler arasındaki çekişmeye tanıklık ediyorsunuz. Dizi klasik vampir hikayesinden oluşuyor ama bir Kutsal Damacana filmi kadar da basit değil 😊Açıkçası vampir hikayesini nasıl bu kadar uzun soluklu yaptılar halen anlamış değilim ama hiçbir şekilde ne oyuncular ne de senarist kendini kasmamış. 4 sezon boyunca insanlar ile vampirler arasında geçen çekişmeli hikaye başka olayların da ortaya çıkmasına neden oluyor. Vanessa kanında dolaştırdığı özel güçleri ile vampir soyunun kökünü kazımak için kendini adıyor.

Van Helsing Dizisinde Geçen Olaylar

Açıkçası dizide ne tür olayların döndüğünü az çok anlamışsınızdır ama spoiler vermeden biraz daha açmak istiyorum.

Dizi kıyamet öncesi ve kıyamet sonrası ögelerden oluşuyor. Baş karakter olan Vanessa uzun süren bir komadan uyanır. Daha sonra kendine geldikten sonra dış dünyaya gözlerini açtığında ilk fark ettiği şey dünyanın vampirler tarafından istila edilmiş olmasıdır. Vanessa ilk başta bunun bir rüya olduğunu düşünse de kısa süre içerisinde acı gerçekle karşı karşıya kalır ve soluksuz bir maceraya atılır.

Bilim kurgu ve fantastik yapılarda alışık olduğumuz bir kurgu var. Dizide iki önemli grup vardır. Bu gruplardan biri dünyanın sonunu getirmeye çalışırken diğer grup ise bu gruba karşı gelmeye çalışır. Dizide bu grupları vampirler ve Vanessa oluşturuyor. Vanessa uyandıktan bir süre sonra kendisindeki özel gücün farkına vararak kendi ekibiyle birlikte vampir topluluklarına karşı savaş açıyor.

Dizide iyi ve kötüler var. Ancak Vanessa’yı izlerken ya bu karakter de mi kötüymüş diyebileceğiniz sahneler mevcut. Ayrıca diğer kötü karakterlerin de varlığı diziyi daha heyecanlı bir hale getiriyor. Çünkü merakla bu karakterlerin ölmesini bekliyorsunuz 😊

Van Helsing dizisi

IMDB - 6.2

6.2

Fantastik ve doğa üstü olayların kurgulandığı bir dizi arayanlar için en iyi tercihlerden biri Van Helsing dizisidir. Dizi klasikleşmiş vampir hikayesini farklı bir tarz ile izleyicilerine ulaştırıyor.

Van Helsing İzle
User Rating: 4.4 ( 1 votes)

Van Helsing Dizisinin Oyuncuları

Van Helsing Dizisinin Oyuncuları

Van Helsing dizinin oldukça kaliteli bir oyuncu kadrosu var. Açıkçası seçmelerde nelere dikkat etmişler bilmiyorum ancak bütün oyuncular kendilerine verilen karakterleri en iyi şekilde benimsemiş. Bence yapımcılar bu konuda da çok başarılı bir iş çıkarmışlar. Dizideki oyuncuların adı ve canlandırdığı karakterler şu şekildedir;

  • Kelly Overton à Vanessa
  • Jonathan Scarfe à Axel Miller
  • Christopher Heyerdahl à Sam
  • Aleks Paunovic à Julius
  • Rukiya Bernard à Doc
  • Vincent Gale à Flesh
  • Trezzı Mahoro à Mohamad
  • Tricia Helfer à Countess
  • Ve daha fazlası

Van Helsing Dizisinin 5. Sezonu Ne Zaman?

Bugüne kadar toplam 4 sezonu yayımlanan Van Helsing bütün sezonları ile izleyicilerden tam not aldı. Bu nedenle dizinin hayranları 5. sezonu dört gözle bekliyordu. Yakın zamanda yapılan bir açıklama neticesinde dizinin 16 Temmuz 2021 tarihinde 5. sezonu ile izleyicilerin karşısına tekrar çıkacağı belli oldu.

Van Helsing Dizisinin 5. Sezonunda Bizi Neler Bekliyor?

Dizinin ilk 4 bölümünde vampir-insan mücadelesi devamlı olarak sürdü. Ancak her bölümün bir önceki bölümden daha heyecanlı ve gerilimli geçtiğini düşünürsek 5. sezonda bizi büyük sürprizlerin beklediğini söyleyebiliriz.

İzleyicilerin Yorumları

Dizide klasik vampir hikayesinin geçtiğini duyan dizi severler bu diziye başlarken biraz tereddüt yaşayabiliyor. Bu nedenle diziyi daha önceden izleyen kişilerin yorumlarına önem veriyorlar. Ancak diğer dizi severlerin yorumuna geçmeden önce dizi hakkında birkaç objektif yorum yapmak istiyorum.

Herkes gibi ben de bu diziyi izlemeden önce vampir konulu olduğunu öğrenince biraz tereddütle yaklaştım. Ancak izlemeye başladıktan sonra kendimi bir an içerisinde olayların içerisinde buluverdim. Dizi olay akışı, oyuncuları performansı ve birçok yönüyle benden tam not aldı. Ancak görsel efekt açısından pek tatmin olmadım. Diziyi 10 üzerinden puanlamamamı isteselerdi ben 7 puan verirdim.

Se*** Ku***: Fantastik dizi hastası biri olarak diziyi çok sevdim. Senaryodan tutun da yaşattıkları gerilime kadar her anlamda beni etkiledi. Daha önce vampir konulu olup bu denli kaliteli bir dizi/film izlememiştim. Eğer sezon sayısı çok olmasaydı birkaç kez daha izleyebilirdim.

De*** Ça***: Dizi izlemeyi çok seven birisiyim ancak dizi yorumlama konusunda pek etkili olduğum söylenemez. Ancak şunu söyleyebilirim ki en iyi 10 diziyi seç deselerdi bu dizi 3. ya da 4. sırada olurdu. İzlemek isteyen herkese şiddetle öneriyorum.

Ne*** So***: Dizideki olayları yazan ve belirleyen ekip nasıl bir ekipse dünyanın en iyi vampir dizisini ortaya çıkarmış. İlk 4 sezonu keyifli bir şekilde izledim. Umarım birkaç sezon daha final yapmadan diziyi devam ettirirler.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu