TV Yayınları

Sex Education Konusu, Oyuncuları ve 3. Sezon

Artık klasikleşmiş gençlik ve komedi dizilerinden bıktıysan Sex Education dizisi senin için en iyi seçimlerden biri olacaktır. 3. Sezon ve daha fazlası.

Artık klasikleşmiş gençlik ve komedi dizilerinden bıktıysan Sex Education dizisi senin için en iyi seçimlerden biri olacaktır. Bugüne kadar 2 sezonu yayımlanmış olan bu dizi Netflix yapımı olmasıyla da kalitesinden söz ettiriyor. Adından da anlaşılacağı üzere Sex Education dizisinde bir lise öğrencisinin Sex Terapisti olan annesinden edindiği bilgiler ışığında okulda Sex hizmeti vermesi ile olaylar başlıyor. Ancak dizi sadece cinsel yaşam üzerine kurulu değil. Aynı zamanda öğrencilerin gerçek hayat ile yüzleşmesini, kimi zaman dram yaşarken kimi zaman eğlenceli vakitler geçirmesini ve en önemlisi arkadaşlık ilişkilerinde nasıl davrandıklarını fark edeceksiniz.

Sex Education Dizisinin Türü

Diğer birçok gençlik dizisinde olduğu gibi Sex Education dizisinde de birçok tür ile karşılaşmaktayız. Dizinin ana konusu sex komedisi olsa da öğrencilerin gerek aile ilişkilerinde gerek arkadaşlık ilişkilerinde dram ile karşılaşmak ve normal komedi sahneleri ile de karşılaşmak mümkün. Aynı zamanda dizide klasikleşmiş gençlik dizilerindeki büyüme kurgusuna da sıkça yer verilmiş.

Sex Education Dizisinin Konusu

Sex Education Dizisinin Konusu

Sex Education dizisi annesi cinsel yaşam terapisti olan Otis’in etrafında geçiyor. Otis annesinden öğrendiği cinsel yaşam bilgilerini kullanarak okulda Meave ile birlikte para karşılığı cinsel yaşam terapisi veriyor. Ancak dizinin tek konusu bu değil. Cinsel yaşamda halen bir adım atamamış olan Otis cinsel terapiler verdiği esnada aynı okuldan bir kıza karşı ilgi duymaya başlıyor. Ancak o kız Otis’e karşı herhangi bir duygu beslemediği için Otis şansını diğer kızlardan yana deniyor. Olaylar da tam bu aşamada başlıyor. Dizinin bütün bölümlerinde aile ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri, aşk, gerçek hayatın yüzü ve ihanet gibi olaylarla karşılaşmak mümkün.

Sex Education Dizisinde Geçen Olaylar

Dizide geçen olayları az çok anlamışsınızdır. Annesi cinsel yaşam terapileri veren Otis cinsel hayat açısından hala olgun hale gelmemiştir. Ancak bu durum onun cinsel yaşam terapileri vermesine engel değildir. Annesinin hastaları ile ilişkilerini ve verdiği bilgileri öğrenen Otis, Meave ile birlik olarak okuduğu okulda cinsel yaşam terapileri veriyor.

Dizide yalnızca cinsel yaşam üzerine terapiler yer almıyor. Aynı zamanda günümüz gençlik dizilerinin vazgeçilmez unsurlarından olan “eş cinsellik” kavramı da dizide oldukça sık kullanılmış. Cinsel kimliğinin farkına varamayan öğrenciler yeni gelen öğrencilerle cinsel kimliğinin farkına varıyor ve hayatları bir anda değişmeye başlıyor. Bu demek oluyor ki dizide oldukça cesur sahneler var.

Dizide en çok işlenen olaylardan biri de aşk. Okuldaki öğrencilerin tek düşüncesi cinsel hayat gibi görünse de birilerine âşık olmadan da edemiyorlar. Özellikle Otis birçok kıza karşı aşk duygusunu hissetse de diğer kızlarla cinsellik düşünmeden edemiyor. Ama bu durum dizinin ilerleyen bölümlerinde farklı bir hal alacak gibi.

Sex Education Dizisinin Oyuncuları

Sex Education Dizisinin Oyuncuları

İngiliz yapımı olan bu dizide oyuncuların hemen hemen hepsi İngiliz. Pek çoğunu daha önceden görmeseniz de gösterdikleri performans karşısında ağzınız açık kalabilir. Dizide yer alan karakterler ve gerçek isimleri şu şekilde;

 • Otis Milburn ve Asa Butterfield
 • Meave Wiley’den Emma Mackey’e
 • Eric Effiong, Gatwa’da Arkadaş
 • Jean’den Gillian Anderson’a
 • Aimee’den Aimee Lou Wood’a
 • Adam Groff ve Connor Swindells
 • Jackson’dan Kedar Williams’a
 • Lily’den Tanya Reynolds’a
 • Patricia Allison’a selam
 • Ruby’den Mimi Keene’ye
 • Rahim ve Sami Outalbalı

Sex Education Dizisinin 3. Sezonu Ne Zaman?

Birçok dizi severin beğenisini toplayan Sex Education dizisinin 3. sezon bölümlerinin ne zaman yayımlanacağı merak konusuydu. Ancak dizinin yapımcıları yaptıkları açıklama ile bu merakların yerini heyecanlı bekleyişin almasını sağladı. Dizinin 3. sezon bölümleri 17 Eylül 2021 tarihinde sevenleri ile buluşacak.

Sex Education’ın 3. Sezonunda Bizleri Neler Bekliyor?

Dizinin 3. sezon tarihini öğrenen hayranlar bu sefer yeni sezonda neler yaşanacağı konusunda meraklanmaya başladı. Dizinin ilk iki sezonunda gördüğümüz kadarıyla arkadaşlık ve aile ilişkilerindeki karmaşa devam edecek gibi duruyor. Dizinin ana konusu olan “sex komedisi” yerini daha çok drama ve duygusal ilişkilere bırakacak gibi duruyor.

Sex Education

8.3

Sex Education dizisi annesi cinsel yaşam terapisti olan Otis’in etrafında geçiyor. Otis annesinden öğrendiği cinsel yaşam bilgilerini kullanarak okulda Meave ile birlikte para karşılığı cinsel yaşam terapisi veriyor. Ancak dizinin tek konusu bu değil. Cinsel yaşamda halen bir adım atamamış olan Otis cinsel terapiler verdiği esnada aynı okuldan bir kıza karşı ilgi duymaya başlıyor. Ancak o kız Otis’e karşı herhangi bir duygu beslemediği için Otis şansını diğer kızlardan yana deniyor. Olaylar da tam bu aşamada başlıyor.

Sex Education İzle
User Rating: 4.25 ( 2 votes)

İzleyicilerin Yorumları

Her dizi sever yeni bir diziye başlamadan önce o diziyi daha önceden izleyen kişilerin yorumlarına bakar. Sex Education dizisini daha önceden izleyen kişilerin yorumlarını paylaşmadan önce kendi yorumlarımı paylaşmak istiyorum. Diziye ilk başladığımda gençlik konulu olmasından ve isminden dolayı biraz çekinerek yaklaşmıştım. Çünkü o kadar gençlik dizisi izlemiştim ki artık olayların nasıl akacağını önceden tahmin edebiliyordum. Öte yandan isminden dolayı tüm sahnelerinin açık sahnelerden oluşacağını düşünüyordum. Ancak tamamıyla yanılmışım. Dizinin senaryosunu yazanlar bunu önceden fark etmiş olacak ki klasikleşmiş gençlik dizileri ile uzaktan yakından alakası yok. Ayrıca isminden dolayı herhangi bir tereddüt yaşamaya da gerek yokmuş.

Os*** Ki***: Dizinin gençlik dizisi kategorisinde olduğunu gördüğüm an izlemeye başladım. Dizi öylesine sarıyor ki bir oturuşta 1. sezonu bitirdim diyebilirim. Karakterleriyle, olay örgüsüyle ve konusuyla tam olarak harika bir yapıt. Dizinin cinsel yaşam üzerine kurulu olduğunu düşünseniz de aslında hayatın her anından ders veren ince detaylar ile donatılmış bir dizi. 3. sezonu dört gözle bekliyorum.

Be*** Ak***: Diziye tereddüt ederek başlayanlardan biri de benim. Bu diziden önce sayısız gençlik konulu dizi ve film izlemiştim. Bir kez daha gençlik konulu dizi izleyeceğimi sanmıyordum. Ancak bir arkadaşımın önerisiyle Sex Education izlemeye başladım. Daha 2. bölümdeyken kendi kendime dedim ki “bugüne kadar izlediklerimin gençlik kurgusuyla alakası yokmuş.” 3. sezonda neler olabileceğini tahmin ediyorum ancak yine de beklemeye devam.

Gi*** Ka***: Yabancı dizi izleme serüveninde izlediğim ilk dizi Sex Education. Daha önceden yabancı dizi tecrübem olmadığı için mi yoksa dizi gerçekten harika bir dizi mi bilmiyorum ancak izlerken çok keyif aldım. Ben izlemeye başladığımda dizinin iki sezonu da yayımlanmıştı. Bu iki sezonu bitirmem 3 günümü almadı. Dizi çok sürükleyici bir diziydi aynı zamanda gerçek hayattan iz taşıyan sahneler ve gençlerin karşı karşıya kaldığı sorunları da görünce diziye hayran kaldım. Sanırım 3. sezon çıkana kadar bir kere aha izleyeceğim.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu