HaberlerTürkiye

Üniversite mezuniyetinde İstiklal Marşı “siyasi içerik taşıyor” diyerek programdan kaldırıldı

Kırıkkale Üniversitesi’nde mezuniyet töreninde konuşma yapmak isteyen bir genç kürsiye çıkarak İstiklal Marşı’nın okunmamasıyla ilgili bir iddia ortaya attı.

İSTİKLAL MARŞI KEP ATMA TÖRENİ PROGRAMDAN KALDIRILDI İDDİASI

Kürsiye çıkan genç konuşmasının ardından tören alanında okula tepki gösterildi. Ortaya atılan iddialara göre tören programı hazırlanırken İstiklal Marşı’nın okunması, marşımızın “siyasi içerik taşıdığı” gerekçesiyle programdan çıkartıldığı belirtildi.

ÜNİVERSİTEDEN RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Öğrencinin yaptığı açıklamanın ardından kep atma töreni için salonda bulunan veliler duruma tepki gösterirken, üniversite yönetimi konuyla ilgili bir açıklama yapmadılar ve üniversite güvenlik görevlilerine öğrenciyi oradan uzaklaştırmaları için talimat verdiler. 

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Kırıkkale Üniversitesinin bu durumla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu