Faydalı BilgilerListeler

Tatil Çantası Hazırlamanın En Kolay Yolu

Tatil çantası hazırlamak demek çoğu kadın için ölüm gibidir. Çünkü hiçbir zaman yanınıza alacaklarınız o tatil çantasına sığmaz. Bizde sizlere yazımızda tatil çantanızı eksiksiz bir şekilde hazırlamanız için bazı ipuçları vereceğiz.

Buruşan Kıyafetlerinizi Sararak Yerleştirin

Gömlek, bluz veya pantolon gibi buruşma ihtimalleri yüksek olan kıyafetlerinizi dışına doğru kıvırın ve yuvarlak bir şekilde bükün. Asla iz bırakacak şekilde katlamayın. Bu şekilde narin olan kıyafetlerinizi valizinizin en üst bölümüne koyun.

Buruşan Kıyafetlerinizi Sararak Yerleştirin

İç Çamaşırlarınız İçin Kese Kullanın

Zarif ve narin olan iç çamaşırlarınızı çantanızı korumak için yer alan keselerin içene koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra yanınıza alacağınız küçük gece çantanızın içine de sıkıştırabilirsiniz. Bu şekilde iç çamaşırlarınız hem kaybolmayacak hem de zarar görmeyecektir.

Uyumlu Kıyafetler Seçin

Birçok kişi tatil için yanına aldığı kıyafetlerin büyük bir çoğunluğunu giymeyerek geri dönüyor. Bu yüzden kıyafetlerinizle fazla ağırlık yapmanıza gerek yok. Mutlaka tatilinizde giymek istediğiniz birbiriyle uyumlu renk ve stillere sahip kıyafetler seçmeye çalışın. Hatta çantanızı hazırlamadan önce kendi kendinize kombin yapın.

Ayakkabılarınız Çantanızın En Altında Kalsın

Tatil çantası hazırlarken eksik olmaması gereken parçalardan birisi ayakkabılardır. Bu yüzden bütün kadınlar her kıyafetine uygun olan ayakkabıları yanına alır. Valizinizi hazırlarken en alt bölüme ayakkabılarınızı yerleştirin. Ayakkabılarınızın zarar görmesini önlemek istiyorsanız gazete kağıdı veya buzdolabı poşeti kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınızı yan duracak şekilde dizin.

Takılarınız İçin Özel Çanta Hazırlayın

Tatil çantası içerisinde küpe ve bileklik gibi değerli takılarınızın zarar görmesini istemiyorsanız özel çanta yapmalısınız. Bunun için makyaj çantası şeklinde bir çanta tercih edebilirsiniz. Bu çanta sayesinde takılarınız hem güvende olur hem de kaybetme gibi bir durumunuz olmaz. Kolyelerinizin birbirine karışmasından korkuyorsanız onları bir kağıda sarabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu