ListelerYeme - İçme

Süt Reçeli Tarifi

istanbul temizlik şirketi

Merhaba arkadaşlar, bilindiği gibi birçok meyve – sebze ve hatta çiçeklerin bile reçelli yapılmakta. Ama sizler eminim daha önce süt reçelini duymadınız. Çalıştığım mutfakta değil ama evde sıklıkla yaptığım bir reçel türü, dolapta muhafaza edildiğinde iki ay kadar dayanabilen sadece reçel olarak değil aynı zamanda da sos olarak pasta, kurabiye yapımlarında kullandığım bir reçel.

MALZEMELER

  • 5 su bardağı süt
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 silme çay kaşığı karbonat

Süt Reçeli nasıl yapılır

HAZIRLANIŞI

Süt Reçeli Tarifi

Süt reçelimizin tarifi çok basit, öncelikle çok derin bir tencerede sütümüzü kaynatalım. Tenceremiz derin olmalı çünkü içerisine karbonat girdiğinde kabarma meydana gelecek… Sonrasında ise (sütümüz kaynayınca), 1 su bardağı şekerimizi ilave ediyoruz ve kaynamaya devam ederken karbonatımızı da ilave ediyoruz.
Artık herhangi bir işlem yapmamıza gerek yok, tek dikkat etmemiz gereken unsur, zamanla katılaşacak ve reçel olarak kaynayan karışımımızın kesinlikle dibini yakmamak ve çok fazla katılaştırmamak bir müddet sonra katılaşınca altını kapatıp, kavanoza koyun ve soğuyunca dolaba yerleştirin, afiyet olsun.

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu