EDİTÖR BAŞVURU
İlginç BilgilerListeler

Şimdiye Kadar Gökten Yağan En Acayip Şeyler

1. Örümcek Yağmuru

Örümcek Yağmuru

Doğa olayı olarak nitelendirilen bu rastlanması çok zor durum 2007 yılında Arjantin’de gerçekleşmiş. 2 saat boyunca süren örümcek yağmuru sırasında 3-4 cm boyunda yüz binlerce örümcek yeryüzüne iniş yapmış. Bu ilginç olay devamında Brezilya ve Avustralya’da da yaşandı.

2. Solucan Yağmuru

Solucan Yağmuru

Amerika Birleşik Devletleri’nin küçük bir kasabasında yaşanan olay, kasaba sakinlerinin sabah uyandıklarında kendilerini bir sürü solucanın arasında buldu. Sadece 3-5 dakika süren bu olay sonrasında yüzlerce solucan kasabanın dört bir yanına dağıldı. Solucanların oraya yağmasının sebebinin güçlü bir hortum olduğu zannediliyor.

3. İnek Yağmuru

İnek Yağmuru

Japonya’da meydana gelen ilginç olayda bir balıkçı teknesinin üzerine inek düştü. İlk etapta çok ürpertici olarak görülen olayın perde arkasında mantıklı bir açıklama gizliydi. Aslında ineğin bir kargo uçağından aşağıya düştüğü anlaşıldı. İneğin düştüğü tekne batmaktan son anda kurtuldu.

4. Para Yağmuru

Para Yağmuru

En çok hayal edilen olaylar arasında yer alan gökten para yağması 2007 yılında Almanya’da gerçekleşti. İşlek bir cadde üzerine yağan paralar ilk etapta insanları şaşkına çevirse de kapışıldı. Sokağa saçılan paralar orada bulunan insanlar tarafından toplandı. Gökten yağan para kaynağının sebebi henüz daha aydınlığa kavuşmuş değil.

5. Kırmızı Et Yağmuru

Kırmızı Et Yağmuru

1876 yılında Amerika’da küçük bir kasabaya gökten parçalar halinde et yağdı. Bir anda yağmaya başlayan et parçaları sonucunda büyük bir alan çiğ et parçaları ile kaplandı. Her tarafa saçılan etlerin bir süre sonra et olmadığı anlaşıldı. Et parçasına benzeyen bu madde kurbağa yumurtalarını bir arada tutmaya yarayan doğal bir jel olarak tanımlandı.

6. Renkli Kar Yağışı

Renkli Kar Yağışı

Sibirya’da görülen renkli kar yağışı 2007 yılında gerçekleşti. Normalde bembeyaz olması gereken doğal alanlar pembe, mavi, kırmızı, yeşil renklere boyanmış gibiydi. Her ne kadar güzel ve farklı bir görüntü yaratsa da renkli kar yağışı sonrasında kötü bir koku yaymaya başladı. Bunun sebebi de tam olarak açıklanamayan olaylardan.

7. Şeker Yağmuru

Şeker Yağmuru

Tıpkı bir dolu gibi gökten yağan şekerler Amerika’da görüldü. Şehir sakinleri sabah uyandıklarında her yerde renkli şekerler olduğunu gördüler. Ceviz büyüklüğünde yağan bu şekerlerin gökten yağış sebebinin bir şeker fabrikasında oluşan arıza olduğu sanılıyor. Şeker şurubunun bulunduğu sıvı tanklarındaki arızadan kaynaklandığı sanılıyor.

8. Balık Yağmuru

Balık Yağmuru

Gökten yağan farklı şeyler kategorisinde en çok rastlanan durumlardan biri balık. Dünyanın farklı yerlerinde bir çok kez böyle durumlar yaşanmış bulunuyor. Üstelik bazı balık yağmurları denizlerden ve su birikintilerinden çok uzak noktalarda gerçekleşti. Tam olarak nedeni belirlenemeyen bu durumun kökeninde hortum fırtınaları olduğu sanılıyor.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu