Haberler

Sarı Yelek Eylemlerine Ateş Etme İzni Verilecek

Fransız General Bruno Lenay tarafından yapılan açıklamaya göre güvenlik güçlerinin kendi hayatları, veya korudukları kişinin hayatı tehlikeye düştüğü anda eylemcilere ateş edilebilecek.

Artık her gün olmasa da haftanın belirli günleri eylemciler toplanarak polis güçleri ile karşı karşıya geliyor. Çıkan arbede sırasında ise birçok vatandaş ve polis yaralanmakta. Olayların sürekli olarak artmasından ve polis ekiplerinin yaralanmasından dolayı devlet işi daha da ciddi bir boyuta taşımaya karar verdi. Bundan sonra eylemcilerin yaptığı bir taşkınlık sırasında eğer güvenlik güçleri kendilerini tehlikede hissederse ateş edebilecek. Şuan için karar devlet tarafından onaylanmış olmasa da kısa bir süre içerisinde onaylanıp yürürlüğe girmesi bekleniyor.

11 Kişi Hayatını Kaybetti

Fransa’da devam eden sarı yelek eylemlerinde şu zamana kadar toplamda 11 kişi hayatını kaybetti. Çıkacak yasanın onaylanması halinde bu sayının artacağından korkuluyor.

Fransa devletinin paylaşmış olduğu verilere göre eylemler sırasında şimdiye kadar 11 kişi hayatını kaybetti, 2 bin kişi yaralandı 8.400’e yakın kişi de gözaltına alındı. Ayrıca bu gözaltına alan kişilerden yaklaşık 2000 tanesi de hapis cezasına çarptırıldı.

Fransız halkının eylemleri ülkedeki akaryakıt zamlarını hedef göstererek yaptığı biliniyor. Ancak olaylar sanılandan daha fazla büyüdü ve şuanda dünya gündemine oturmuş durumda. İlerleyen günlerde halkla devlet yetkililerinin bir görüşme yapıp karara varması bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu