HaberlerTürkiye

Sanık Yakınları Görüntülere Dayanamadı!


Genç kızlara dakikalarca eziyet edip darp eden sanıklar için 6-55 yıl arası hapis istendi. Sanıklar ise şu şekilde: Ahmet D. (18), Eren S. (24) ile Sevcan B. (20) ve Sercan U.’nun (19).

DHA‘nın aktardığı habere göre 8 Mayıs 2018 günü Erzurumda kaçırılan genç kızların başına gelen üzücü olay şöyle gelişti.


Sevcan B., iki kız arkadaşı cep telefonuyla arayarak buluşmak istediğini iletti. Kızlar buluşma yerine gittiler F.K.’ye ait araçla caddeye inen 2 kız arkadaşın bindiği otomobile Ahmet D., Eren S., Sevcan B., Sercan U. ve N.Y. de bindi. İddiaya göre Ahmet D., F.K.’yı bıçakla tehdit ederek aracını zorla dağlık bölgeye sürdürdü.

3 kız arkadaş ve Ahmet D., dedikodularını yaptıklarını söyleyerek B.Y. ve C.Ç.’yi uzunca bir süre dövdüler başlarını taşlara vurarak darp ettiler aynı zamanda küfür ve hakaret yağdırdılar.

Genç kızlardan B.Y’nin soyınmasını isteyen Ahmet D., kendisine poz vermesini istedi ve cinsel saldırıda bulundu. İç çamaşırına kadar soydurduğu gen kıza bıçağı doğrultarak, “Benimle birliktelik yaşayacaksın, yoksa seni öldürürüm” diyerek cinsel istismarına devam etti. Genç kızların ayakkabılarını dahi alan caniler kızları dağ başında terk etti. Darp edilen 2 genç kız yürüyerek merkeze indi ve polis merkezine giderek şikâyetçi oldular.

Şikâyet üzerine Ahmet D., Eren S., Sevcan B., Sercan U. ve N.Y. gözaltına alındı. Sanıkların cep telefonundan çıkan görüntülerde yapılan işkenceye ait görüntülere ulaşıldı. Ahmet D., Eren S., Sevcan B., Sercan U., N.Y. 9 Mayıs’ta tutuklanarak cezaevinde konuldu. 

Ahmet D.’nin dışındaki diğer sanıklar 4 ay sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


18 yaşından küçük N.Y.’nin dosyası Çocuk Mahkemesi’nde görülürken, Ahmet D., Eren S., Sevcan B., Sercan U. hakkında Erzurum 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor.

Ahmet D.’nin “çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, başkasını bir malı teslimi veya malın alınmasına karşı koymamaya mecbur kılmak suretiyle yağma” suçlarından 12 yıldan 55 yıla kadar hapsi istendi. 

Diğer 3 sanığın ise “çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarına yardımdan 5 yıldan 22.5 yıla kadar hapsi istendi.

Cep telefonlarına kaydedilen anlar mahkeme salonunda izlettirildi. Mahkeme Heyeti Başkan Baltalı, başlarını kaldıramayan sanıklara, “Hepiniz başınızı kaldırıp, yaptıklarınızı izleyin” dedi. B.Y. ve C.Ç.’nin dakikalarca şiddete uğraması, C.Ç.’nin bıçak tehdidi ile soyundurulma anı mahkeme heyeti ve duruşma salonundakiler tarafından izlendi. Ahmet D.’nin yakınları kardeşinin yaptıklarını izleyince gözyaşlarını tutamadı. Ahmet D.’nin tutukluluk haline devamına karar verilirken, duruşma ilerleyen tarihe ertelendi.


pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu