HaberlerListeler

Şarj Gerektirmeyen Akıllı Saat Matrix PowerWatch 2

İlk akıllı saat piyasaya çıktıktan bugüne kadar bütün akıllı saat modellerinde kullanıcıların en büyük şikayet saatlerin şarjlarının kısa sürede bitmesi. Bu durum zaten küçük ebatlarda olan bir teknolojik aletler için şimdilik pek çözülebilir gibi durmuyordu.  Akıllı saatlerdeki bu sorun üzerinden ilerleyen şirket Matrix PowerWatch isimli saati piyasaya sürmeye çalışıyor.

Matrix PowerWatch 2 teknik özellikleri ve fiyatı

Matrix firması tarafından geliştirilen akıllı saatte deride bulunan ısıyı elektrik enerjisine çevirebilen bir teknoloji kullanılıyor.  Matrix PowerWatch 2 modelinde ise bu teknolojinin yanında güneş enerjisinden de faydalanılıyor.

Akıllı saatte bulunan ısı emici modül saatin alt kısmına yerleştirilirken, güneş enerjisi ise saatin ön camının alt kısmına şeffaf olarak yerleştirilmiş. Bu ikili kombinasyon sonucunda çok yoğun kullanımlarda dahi saat için yeterli enerji üretilebiliyor ve akıllı saatlerde kullanılan şarj adaptörü tamamen ortadan kalkmış oluyor.

Ön panelinde rekli LCD ekran kullanılan Matrix PowerWatch 2 akıllı saat ile cep telefonuna gelen bildirimler görüntülenebiliyor, GPS ve nabız ölçerin yanısıra fitness değerleride takip edilebiliyor. Su geçirmezlik sertifikasıda bulunan saatin fiyatı henüz netlik kazamasa da minimumu 199$ bağış ile Haziran 2019’da müşterilere dağıtımına başlanacak.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu