HaberlerYaşamYaşam - insan

Sağlıklı Yaşam İçin Temizlik

Sağlıklı yaşamın önemi her geçen gün hayatımızda daha iyi anlaşılmaya başlıyor. Toplumun bu konudaki ilerlemesinin yanında insan yaşının ilerlemesiyle de bu konu daha kıymetli hale geliyor. Peki sağlıklı yaşam için dikkatli olurken bunu hangi çapta inceliyoruz. Mesela, spor yapmak sağlıklı yaşam için yeterli midir? Dağınık bir hayat sağlığı bozar mı? Şimdi sizlerle bunu irdeleyeceğiz.

Birçok insan sağlığını kaybetmekten korkar. O yüzden sağlıklı yaşamak için de bunun kurallarını iyi okumalıyız. Elbette her şeyi uygulayamayız fakat olmazsa olmazları atladığımızda sağlıksız günler bizi bekliyor olacaktır. Öyleyse sağlıklı bir yaşam için ne yapmalı?

Öncelikle ilk sırada temizlik var. Çünkü evimizden iş yerine, üst başımızdan yemeklere ve hayatımız her anında temiz olmayan her şey sağlığımıza büyük bir tehdittir.Sizlere ayrıntılarda hayatınızı çıkılmaza sokun demiyorum. Sadece biraz dikkat etmekle günlük işlerinizi zamanınızda yaparak ve ufak alışkanlıklarla bunu elde edebilirsiniz.

Bedenimizi temiz tutmalıyız. Bedenimize gün içinde bir çok mikrop ve toz musallat olabiliyor. Bunu baştan engellemek için de yapmamız gerek şey ortam değiştirdiğimiz anlarda ellerimiz yıkamak ve sadece iki üç günde bir banyo yapmak. Ayrıca banyo yapan insanlarda hücrelerin yenilenmesiyle vücudunuzda sıhhate kavuşur.

Ayrıca çevre temizliğine de dikkat ederseniz sağlıklı yaşam sizi bekliyor olacaktır. Tembel olmadan ufak ayrıntılara da girmeye lüzum hissetmezsiniz. Belli başlı alışkanlıklarla sağlıklı yaşam için en önemli koşulları da yerine getirmiş olursunuz. 


pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu