HaberlerTürkiyeYaşam

Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan ayının üçte birlik kısmı geride kaldıktan sonra en çok merak edilen konulardan birisi Ramazan Bayramı ne zaman? ve Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? soruları.

Ramazan ayı ilerlerken bir yandan da Ramazan Bayramı içinde meraklı bekleyiş başladı. Ramazan Bayramı ne zaman? sorusunun yanı ve malum koronavirüs sebebiyle yaşanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorularına yanıt verdik.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 Ramazan Bayramı’nın ilk günü 24 Pazar günü başlıyor ve 26 Mayıs 2020 pazar günü sona eriyor. 23 Mayıs arefe günü de cumartesi gününe denk gelmektedir.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Ramazan Bayramı ile ilgili en çok merak edilen soru kesinlikle bayram yasak kapsamında olacak mı? Ramazan Bayramı’nın 1. günü 24 Mayıs 2020 Pazar gününe denk geldiği için muhtemel haftasonu sokağa çıkma yasakları kapsamında olacak. Fakat bayramın 2. ve 3. günü hafta içerisinde denk geldiği için bu günlerde yasak olup olmayacağı ise henüz net değil.ugün yapılacak ve normalleşme süreçlerinin konuşulacağı düşünülen Bakanlar Kurulu toplantısında bu konununda ele alınacağı düşünülüyor. Açıklanması beklenen planlamalar kapsamında ya bayramı da kapsayacak şekilde 9 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak, yada 2. ve 3. günü için sokağa çıkma yasağı uygulanamyacak.

Şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırılması ise kesinlikle söz konusu değil.

Edinilen son bilgilere göre ise Ramazan Bayramı’nda 9 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanmayacağı hatta 18 Mayıs 2020 tarihinde yapılacak toplantı zamanında göz önüne alınacak ilerleme raporuna göre belki 4 günlük sokağa çıkma yasağı bile olmayabilir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu