HaberlerListelerOtomobilOtomotiv

Parası Çok Olunca Lüksün Dibine Vuran Arapların Günlük Yaşantısından 15 Fotoğraf

istanbul temizlik şirketi
Parası Çok Olunca Lüksün Dibine Vuran Arapların Günlük Yaşantısından 15 Fotoğraf

Artık Arap ülkeleri deyince akla ilk gelen şeylerin başında kesinlikle abartılı lüks yaşam diyebiliriz. Bu ülkelerinde başında Dubai geldiğini söylememiz gerekir. Bazıları baba parasıyla yaşamlarına devam ederken bazıları ise artık nasıl bir kazançları varsa ucuz kavramını unutmuşa benziyorlar.

Sosyal medyada da bir çok kere bu zenginlerin görgüsüzlüklerine denk gelmişsiniz. Bizim ülkemizdeki hayvanat bahçelerinde bile zor denk geldiğimiz ve 1-2 tane olabilen vahşi hayvanları onlar ev hayvanı gibi beslerken, her zaman yanlarında dolaştırmayı da ihmal etmiyorlar. Vahşi hayan hastalığının yanında lüks otomobil hastalığını söylemek gerekiyor. Tabi adamlarda o kadar çok para var ne yapsınlar derseniz haklısınız.

Ultra lüks ve pahalı olan spor otomobillere dünyada zaten çok kişi sahip olabiliyorken bazıları da kendisini onlardan da ayıracak bir kaç özellik istemiş olsa gerek ki kendi aralarında adeta arabalarını tamamen altınla kaplatma yarışması yapıyorlar.

Ülkemizde sadece bir kaç tane görebileceğimiz otomobillere oralarda sıradan otomobil muamelesi yapılması da işin bir başka ilginç kısmı.

Zengin Arapları bu kadar anlattıktan sonra birde madalyonun diğer yüzünden bakarsak, ülkenin tamamının böyle yaşamadığı hepimizin tahminidir. Arap ülkelerinin bazılarında özellikle halkın büyük kısmı çok düşük ücretlere perişan yaşamaktadır. Sadece bu ülkelerdeki lüks israfın küçük bir kısımını bile bu insanlara yardım olarak verseler bir çok sorun çözülebilir.

Konuyu fazla çarpıtmadan sizi Arapların lüks yaşamını gösteren 15 fotoğrafla sizi baş başa bırakıyorum.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu