Gezi RehberiListeler

Myanmar Gezi Rehberi

istanbul temizlik şirketi
Myanmar Gezi Rehberi

Yangon’dan 320 km uzaklıkta yer alan kuzeyde bulunan ve oldukça modern bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Ülkede 54 milyon yaşayan insan sayısı ve bu sayıyı oluşturan 135 adet etnik grup vardır. 1989 yılında ise ismi etnik grupları da kapsayacak nitelikte bir değişim yapılarak, bölgenin ismi Myanmar olmuştur… Fotoğraflık ögelerin fazlalığı ise ülkeye gidip ziyaret edenlerde tekrar gitme isteği uyandırmakta.  

Myanmar’da Gezilecek Yerler

Myanmar'da Gezilecek Yerler

Bu ülkede bulunan tüm tapınaklar, Pagodalar ve içlerinde bulunan heykeller kesinlikle bölgenin inanç ögelerine ve tarihin izlerine uygun yapılmış. Fotoğraf amaçlı giderseniz göreceğiniz birçok şey sizi etkilemekle kalmayacak, aklınıza kazınacaktır. Myanmar’da tütün de yetiştirilir.

Fakat tütünün büyük bir kısmı da Çin’den gelmektedir. Çin’den gelen ve burada üretilen tütünle ise el yapımı Puro (Cheroot) ve el yapımı sigaralar üretilir. Burada sigara kağıdı kullanılmaz. Kimi tüketicilerin tütün, tütün yaprağına sarararak içerken, kimi tüketicilerin ise kurutulmuş muz yaprağına sarararak içtiğine şahit olabilirsiniz. Ayrıca Myanmar’da tütün ve sigara fiyatları oldukça ucuzdur. 

Myanmar Gezi Rehberi

Myanmar’ın çarşısında, pazarında tamamen el yapımı ve işçiliği hem ustalık gerektiren hemde çok yaygın olan kupalar, kaseler, tabaklar, el ile işlenmiş ve lake kaplama yapılmış bir çok işçilik ürünü bulabilirsiniz. Bagan, Yangon, Mandalay ve U Bein köprüsü, Inle Gölü, Mingun, Loikaw Myanmar’ın gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Yangon

Yangon

5 milyondan fazla nüfusa sahip olan bu şehirde geçmişten kalan (Budistler) ve Budizm inanışı ile kültürünü yansıtan Pagoda Tapınağı bulunur. Bu tapınakta çeşitli heykeller ve Budizm’e ait dini öğeler görüp fotoğraflayabilirsiniz.

Bagan

Bagan

Yangon

Yangon

Mandalay

Mandalay

U Bein köprüsü

U Bein köprüsü

Inle Gölü

Inle Gölü

Mingun

Mingun

Loikaw

Loikaw

İlginiz Çekebilir

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu