ListelerYaşam - insan

Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir?

Mutluluk her şeyin istediğimiz gibi olması değildir. Mutlu olmanın yolları nelerdir? diye saatlerce düşünmeye de gerek yoktur. Çünkü mutluluk basit...

Mutluluk her şeyin istediğimiz gibi olması değildir. Mutlu olmanın yolları nelerdir? diye saatlerce düşünmeye de gerek yoktur. Çünkü mutluluk basit şeylerden haz alabilmektir. Mutluluk aranırken sizi nelerin mutlu edeceğini bile bilmiyor sunuz? Bu yüzden de ne kadar ararsanız arayın bulamıyorsunuz.

Mutluluk sevdiklerinle yaşayacağın zorlukların sıkıntıların altındadır aslında! Dertler olmasaydı eğer, mutluluğun bir anlamı olabilir miydi? O yüzden kötü zamanlarımız da olacak, güzel zamanlarımız da, çünkü ikisinin de anlamını ancak böyle anlayabiliriz. Bir insan sürekli sıkıntıda olamaz ve sürekli mutlu da olamaz. Birbirlerine zıt kutupturlar, ikisi daima bir çekişme içindedir.

Mutlu olmak için neler yapmalıyız?

Mutlu olmak için bunları tercihleri hayatınıza alın.

Çevrenizde ki insanlarla yardımlaşarak ve iyi niyetinizi, yani içinizdeki benliği onlara gösterdikçe, onların mutlu olması sizi de mutlu edecektir. Çünkü insanlara bir faydanızın dokunması size kendinizi işe yarayan ve önemli hissettiren bir olgu olarak geri dönecektir. Bu da sizi mutlaka sevindirecek, mutlu edecektir.

Şükretmek ve elindekine kanaat etmekde elbette mutlu olmanın en büyük yollarından biridir. Çünkü gözü aç bir insan asla doymaz. Hep fazlasını ister. Her zaman fazlasını istemek ve elindekine şükretmemek sürekli mutsuz olmayı sağlar. Çünkü asla istediklerini bu hayatta tam bir şekilde alamazsınız. Bu nedenle hayata karşı hep şükredin, basit şeylerde bile sevinin çünkü elinizde hiç birşey de olmayabilirdi.

Olumsuzluklar karşısında inançlı olun. Umudunuzu yitirmeyin. Umutsuzluk sizi mutsuzluğa ümid etmek umudu kesmemek sizi sevince götürür. Aşk hayatınıza da mutlaka dikkat etmelisiniz. En önemli unsurlardan biridir. Aşk sizin hormonal dengenizi korur. Size aşkı, sevgiyi gösterir. Ve gerçek mutluluğu elde edersiniz.

İyi ve güvendiğiniz arkadaşlarınız olsun. Gülüp eğlenebileceğiniz güzel arkadaşlıklar, her zaman adil ve tarafsız olamayı seçin kimseye ne minnet edin ne de kendinize minnet ettirin. Ölçüyü hiç karçırmayın.

Dünya geçicidir, eğer burayı sonsuzluk gibi görürseniz mutluluk elinizden uçup gider. Yaşlanmış insanlara soruyoruz ve diyorlar ki mutlu olamadık şu dünyada! Bu sıkıntıları gözünde büyütmekten ve mutlu olduğu anları unutmasından kaynaklanıyor. Sizde kendinize güzel bir yol çizin ve mutlu olun, sıkıntılı günlere de sabredin.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu